e-HDi motor: zujanje i brujanje, čudni zvuk u vožnji

Galileo

New member
E-hdi, da li itko zna tocno??
-cuje se brujanje iz motora, onako kao lezaj ili jos slicnije, kao kad je guma malo praznija.
-frekvencija manje vise ista, tj.neovisno o brzini i broju okretaja motora
-glasnije se cuje dok ubrzavas, dok je vece opterecenj a skoro se ne cuje pri pustanju gasa i dok mijenja brzine.

Promijenjeni remeni i natezaci itd ali nije rijesilo stvar. Mijenjac i to, ne zelim ni misliti da je.
Ili ima veze s punjenjem one druge baterije...
Nisam pitao jos nekoga ko stvarno ima iskustva s navedenim motorom ili izvedenicama na peugeotu..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Imaš automatik ili manualac?
Jel provjerio majstor razinu ulja u getribi, jel curi išta di? Koliko km ima uopće auto, jel ikad dirana getriba?

Dali se čuje reicmo i u leru, kad auto stoji?
 

Galileo

New member
Ehdi imaju robotizirani mijenjac.
Pise 140000. Neznam tko sto radio posto ga imam par tjedanw

U leru se ne cuje niti kad se turira

Ako je mjenjac, jeli ko zna kako se krecu cijene reparacije ili polovnih mjenjaca. Ima garanciju ali da znam sto je bolje
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Taj mjenjač voli odmah grešku bacit čim nešto ne valja, tako da ja nebi još razmišljao o velikim zahvatima oko njega.

Za početak bi promjenio ulje u mjenjaču kod nekoga specijaliziranog za Citroen. I dok je auto u zraku bi bilo pametno probat uhom nać izvor buke.
 

mariola

Active member
Zamisljam kak ste to provozali auto na dizalici...
Dignes auto na dizalicu i dva pajdasa te guraju krug oko kvarta il?

😂😂😂😂 salim se, naravno
 

Galileo

New member
Moji strucnjaci su utvrdili da nesto ne valja u mjenjacu, i to je to. Kao da nisam znao i sam.
Ovi neznaju nista sto nije vw, sva auta su mi dosada odrzavali ali cini mi se ne zadugo.

Pogledati ce mi neko normalniji ovih dana da iskljucimo zamasnjak.
 

Galileo

New member
Evo da zakljucim kad sam vec otvorio pitanje. Eto ipak je ono najocitije, znaci ako vam nesto drobi/bruji oko lijeve strane motora, dalje vam je jasno.

- u ovom slucaju su problem lezajevi u mjenjacu. Tj možda samo jedan ali kad se vec otvara, mjenjaju se svih 8 kom.
-cca 2500 kn dijelovi, vjerovatno to moze i 30-40% manje
-plus rad, oko 8 radnih sati
 
Na vrh