DIY prednje lampe

diegos

Well-known member
Vidim ivan zna sve zivo o farovima ;)

Ma dok imas xenone u lecama koji su uredno usmjereni i ne smetaju drugima onda je super, najgori su oni sa xenonima u obicnom faru koji nije nikako namijenjen za to pa te osljepi uzasno... Takvima s gustom upalim duge xenone :D

A pranje farova, jel to ista opere uopce? Ja sam izvukao osigurac cim sam kupio auto, samo se sprlja pola auta od toga :D Lijepo spuzva u ruke i to je to... Ili najbolje vratit brisace kao sto su neki auti imali... :D
 

mariola

Active member
Sva sreca pa moj citrac ima origigi BiXenon sa autonivelacijom i spricalicama za pranje farova u opremi pa nemam ovakvih problema sta i kako odabrati :)
I moram priznat da rade/svijetle savrseno.

p.s. jedino nema ona neka dnevna svjetla al posto ima senzore pa su svjetla uvijek na automatici ni ta dnevna toliko ne fale.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Vidim ivan zna sve zivo o farovima
Jednostavniji su za shvatit i prčkat od recimo glave motora. Mada bi mi se više isplatilo to proučit. Neznam u biti niš, al imam internet i šrafciger, pa... :D

Ili najbolje vratit brisace kao sto su neki auti imali...
I bilo bi... uvjek mi je super bilo vidit te male brisače, nekako najčešće na Volvima raznim. Samo tad su bili stakleni farovi, i više manje ravne površine pa se moglo brisat.
Danas bi brisači izgulili plastične farove... a i s obzirom na oblike današnjih farova, teško bi to funkcioniralo.

A vi s peračima... izbjegavajte najjeftinije tekućine, pošto su te jeftinije rijetko prilagođene sa plastiku
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ivane, nemrem nigdje nači šemu za skidanje branika, zaboravil sam proceduru..
Trebam skinut prednje kotače i plastične obloge ispod kotača da bi došel do šarafa branika?
Da mi ga je samo malo spustit da dojdem do šarafa farova..
 

Krky

Lakerski profesionalac
Dali si ispod leče stavil ovu deblju ili tanju gumenu podlošku?
Ja sam stavil tanju, i nekak mi je još leča došla previše van, a dokraja je u nutra, mislim na onaj kromirani okvit, nekak mi nije do kraja sjeo u far, ima iza njega malo još prostora a na leču je do kraja sjeo i zašarafljen je.. kao da bu leča trebala komplet još u nutra, bar 5mm.. vidi se na drugoj fotki..
I neznam kud bi svrstao onu veču metalnu podlošku i onu veču gumenu podlošku?
Evo par fotki..







 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ivane, nemrem nigdje nači šemu za skidanje branika, zaboravil sam proceduru..
Ma ne moraš skidat oblogu blatobrana, imaš mali prorez do šarafa, taman na visini di se blatobran i branik spajajau. Ili nekakav ključ ili kakvu gedoru savitljivu ugurati unutra :D
Inače sam ja te šarafe kompletno zamjenio zip trakicama. Brže skidanje i postavljanje, funkcionalno su ista riješenja.

A što se leće tiče. I meni se činilo da viri previše, i da će previše gledati u zrak pošto je s doljnje strane bilo na knap. Ali na kraju se sve savršeno posložilo u milimetar. Pazi samo da je ona oznaka TOP gore, i što ravnije (tako će i svjetlost bit odrezana).

Veći limić i manju gumicu nisam iskoristio... to je za razne farove, pa kako kome paše valjda. Deblju gumicu sam stavio između fara i leće, s unutarnje strane reflektora.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Evo danas odradio i taj posao :cool::D
Malo se namučio al je prošlo, i svaki uložen trud se isplatio..
Svijetla imam fantastična, a nikome ne smetaju :D
Evo redosljed :D















Kupio kod Petla
Crni silikon 22kn
Skalper 10kn
Mikrofibra 6kn :D









Taman su stigle žute ledice sa ebaya za žmigavce:D






 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
To krkane :D konačno, čestitam. I kako si zadovoljan, jesi dobio ravan cutoff, hoćeš izvest kakav drl?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Desna mi je 100% ravna a ljeva za kojih 5mm vanjska strana podignuta kad stanem pred zid na 10m..
I ta ljeva mi tuče malo previše ljevo, a leča stoji 100% ravno.. moram sutra po danu još to malo dotijerat..
Dali je moguče da mi nije žarulja u tu leču baš sijela?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A moguće je, svašta je moguće. Trebalo je i meni par dana (i noći) da poštelam sve kako spada. Sad mi stoje na dve zuba iznad najnižeg, još uvjek mi niko nije blicao da smeta. Neznam ni sam koliko je već prošlo, meni sve radi, svjetla ima :D Moram priznat da sam i sa LED maglenkama zadovoljan, sve u kombinaciji ubija mrak.

Maštam si jedino nakon što skinem leće za tehnički, stavit malo skuplje leće za d1s žarulje. Tu već ima kvalitetnih (ali i skupljih) Phillips, Hella, Osram žarulja...

Nego, ti si i duga stavio xenon?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Da i duga sam stavio h1 xenon, imal sam viška još jedan set xenona, pa bolje da je na autu nego u ladici :D
Netrebam ni pričati kakva su mi duga svjetla :D ko na stadionu :D
Na to mjesto di su duga h1 budem za tehnički sad u 5mj stavil običnu t10 halohenu poziciju, a u leče budem stavil obične halogene h1, imam malo bolje neke filips, i pravit ću se da ništa neznam, da tako već godinama svijetli :D
Led žutu sam stavio na žmigavce, i jako ljepo blenda..
Evo ako hoče tko http://www.ebay.com/itm/141895049975?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT
Ubijem sad kavicu i idem probat zarotirat žarulje u lečama, pa da vidim dali je do žarulja što mi lijeva leča tuče malo u ljevo..
A ovo kaj mi na toj ljevoj nije cutoff ravan, samo gurnem mali viljuškasti ključ 6 malo u hrlo leče i zakrenem za milimetar da poravnam..
 

Krky

Lakerski profesionalac
To ću da vam javim za mjesec i po :D:D
Tak me je pital prije 2g za ove zadnje lampe, rekel sam mu da je to valjda redizajn, i da več 8g tak prolazi tu kod vas na tehničkom :D
Samo je sklimal sa raminima i složil se s menom :D
Tak i farove mi uvijek gleda iz daleka na 10m samo kad gleda dali rade žmigavci i pozicija..
A za svijetla uopšte mi nikad ne gleda u far, samo nagura onu aparaturu na far i veli daj kratko, i sad dugo i to je to..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja nisam stavljau xenon u duga, jer to često paljenje/gašenje ih ubija (radi toga su izmslili bixenon), i nemaju odmah istu jačinu svjetlosti, boju. I h1 halogena mi ne stane unutra, staklo preširoko. Al možda je do modela...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Sad si me zabrinul Ivan, da je halogena h1 predebela za u grlo od leče? Nisam se sijetil probati.. budem prisiljen da tu rupu malo proširim, sad sam se spraksiral skinuti far.. :D

Žarulja mi nije bila na mijestu :cool:
Sad svijetli ravno :D i leču sam poravnal, sad imam ravninu ko po vaservagi, kad se smrači budu fotkice :D
Nego kad sam sad namijestio žarulju u lijevom faru, više nema šanse namjestiti onu žićicu na leči koja drži žarulju... Ivan, ti si naknadno skidao žarulju na ljevom faru, i uspjel si namjestiti tu žićicu? :D

Slijedilo je ovo :D uspel sam lagano nategnuti samo jednu stranu da ne skidam cijeli branik.. 5min posla..



I konačno sve završeno i poštelano :D :cool:
 

Franzg

New member
svaka čast na poslu i trudu, super izgleda :cool::cool:
daj mi reci ove ledice za zmigavce jel mogu i ja to stavit, to se sam metne umjesto zarulje za zmigavce? ak da kak izgleda imas sliku koju i kolko dode ak imas link?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Stavil sam link 7. post gore..
Vidi se gore na jednoj fotki ta ledica ušarafljena več u faru..
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Sad kad vidite iza il ispred sebe nekaj blještećeg, znajte da je to naš Krky :D
Al sad buš moral imat veze v svakoj PP širom lepe naše...a i v deželi :rofl:
 
Na vrh