Dekarbonizacija iliti čišćenje unutrašnjsoti motora

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Rađe tu lovu potrošit na dobro ulje dva puta godišnje i kakav flush aditiv.
 

LukaZg

New member
kad se već spominju aditivi... ciroen u svojim uputama ne preporuča korištenje aditivi ni za gorivo ni za ulje.. Kakva su vaša iskustva? Po nekim forumima sam čitao da ljudi koji ih koriste imaju samo pohvale (uglavnom poznate marke) LM, STP i sl..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja sam probao STPov flush i za injektore. Šta da kažem, 200tkm, a motor se isto vrti i troši kao i pred mnogo godina. Nači škodilo nije. Jedino što se primjeti je razlika starog ulja sa i bez flusha...vidi se da se nešto ipak napravi.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Evo ja sa Njemačkim Mathi prošo 30tkm da nisam mijenjao ulje, ni ne mislim do pređenig 120tkm..
Motor mi tiše i mirnije radi smanjena buka i vibracija..
Samo filter ulja mijenjam na svakih 15tkm..
 

Krky

Lakerski profesionalac
Imaju svoju stranicu di možeš naručiti, dhl-om ti pošalju..
Meni je kolega iz dojč dal da si očistim motor sa 10% kak oni i preporučaju, i opet se stavi 10% u novo ulje nakon tog čiščenja i ne mijenjaš ulje 120tkm..
 

Krky

Lakerski profesionalac
Baš budem, ne samo radi znatiželje nego već da promjenim dihtung, nije da curi, al je malo kao vlažno..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Iskreno ne vjerujem, pa valjda ima još normalnih ljudi gore... nisam optimist po prirodi, ali stvarno vjerujem da će zdrav razum nadvladati.
Ali zanimljivo je vidit koliko su pomračeni umovi koji vode ovu vukoyebinu... u kojim to paralelnim svjetovima živi, nevjerovatno.
 

Cutac

Prèkaroš
Ma ovo je schoolbook reketarenje. Nametnu ti nesto da platis i ako ne platis ne daju ti da vozis auto po gradu.
Cudi me da je uopce legalno to raditi.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Od kad Bandića&ekipu sekira legalnost ičega?
Sve oko nas je opterećeno teškim kriminalom. Evo nedavno smo progutali priču o CVH bez ikakve borbe. Skinuli gaće i izvadili vazeljin... deri miško.

Al ovo je toliko van razuma da ne vjerujem, stvarno ne vjerujem.
 

Dalibor

Dado Tornado
"...Stvara se emulzija koja se cijedi u karter, a pri sljedećoj izmjeni ulja izvadi se malo više ulja i sve ostaje ekološki čisto'', pojasnio je Jončić.

sve se iscijedi u ulje i onda se sa tako razrijeđenim uljem vozi do iduće izmjene :confused:
 

mladenbl

New member
Nisam vidjeo da ima ova tema, ali gledao sam par klipova na ovu temu. Zanima i mene da li se isplati raditi, da li ima ikakvog efekta i da li ima neko da je to uradio. Meni najblize ima da se uradi u Novom Sadu i Beogradu.
 

Milosh

Test
Nisam vidjeo da ima ova tema, ali gledao sam par klipova na ovu temu. Zanima i mene da li se isplati raditi, da li ima ikakvog efekta i da li ima neko da je to uradio. Meni najblize ima da se uradi u Novom Sadu i Beogradu.
Zar ti Zagreb nije više nego duplo bliži od Beograda? (pretpostavljam da se može uraditi i u Zabregu)..
 
Na vrh