CVRČCI

Silentshoot

Active member
Meni pucketa ona plastika oko radija, i to se počelo događati nakon što su je skidali po meni nepotrebno da bi mi izmjenili središnji display. Već sam bio jednom reklamirati,pa su rekli da je možda od hladnoće, plastika se stisne. Iako nije...tako da ću čim malo zatopli otići reklamirati i tražiti novu, jer prije nije pucketala...

A još što sam primjetio, kada zatvaram stražnja vrata, da mi trese metal od ispod. A to je ona zaštita oko auspuha ili čega već, jednom su već učvrščivali ali nakon nekog vremena opet se čuje, pa ću i to opet morati sređivati...
 

linkres

New member
Cvrčki,jazavci,stršljeni

I ostala živika koja živi u armaturi moga C4.
Zna li netko kako se toga riješiti? Èak i po skroz ravnoj i glatkoj cesti armatura zna ispuštati takve zvukove. To je strašno, kao da ga je Grunf slagao, sramota.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja nisam imao nikakvih problema do nedavno dok nisam putovao po makadamu. Cijelo vrijeme je nesto zvrndalo naprijed lijevo i poslije makadama se culo kod visokih okretaja i gasa do poda,ali je prestalo.
A kada se penjem u dvoriste, neka plastika kod suvozacevog B nosaca skripi, kao da ce puknuti.
Ali ovako nikakvih problema.

Jedino mi pada na pamet da sve rastavis do najsitnijeg dijela i osiguras da nigdje nema lufta kada se sastavi.
 

markan1000

Well-known member
inače čini mi se da se puno više zvukova pojavljuje za ovih vrućih dana u odnosu na ostala godišnja doba. zako da možeš pokkušati čekati zimu :) meni se u armaturi još uvijek ništa ne čuje, ali zato je staklo suvozačevo počelo lupkati kad je otvoreno. to je stara boljka koliko sam čitao tu...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ima traka za tu namjenu, s njom se oblože kritični spojevi. Samo treba unaprijed znat od kuda dolaze zvukovi, i do tamo treba moć ugurat ovo.
 

linkres

New member
već sam se nalupao po armaturi. Neki put prestane. :)
Kako me to živcira.
Vidim voziš picasso. Mojem stricu sutra štiže, novi, srebrni.
Jesi zadovoljan?
 

ZlatkoC4

Well-known member
U C4 -II ako vam se javlja zvuk treskanja u prednjem djelu armature probajte da vam netko suvozač za vrijeme tog zvuka gurne prste u kanalnu prosjeku na armaturi tamo gdje vam puše u šofer šajbu i prstima je stisnete ako zvuk prestane otkrili ste izvor iritantnog zvuka.
Inaće taj dio visi na nekim plastićnim nosaćima i ćešće trese kod upaljene klime hlađenje i zimi kad je hladno.
 

linkres

New member
Hvala,Zlatko isprobano, tak je bilo od početka, znalo je prestati, sad viš ene čini mi se, kaj se tiče vremena nikad se nezna,jedino kad je jako vruće onda je OK. Gle nitko se neće za:cenzura::cenzura::cenzura:avati s raskapanjem armature. Prije sam to rješavao tako što sam napravio male kajlice od 4mm gume i bilo je ok.
 

linkres

New member
Super.
Vozim se busom ZET-ovim, i Za West Gate,ali njima nekaj se strese i zdrma eventualno kad lupi u grabu, a ovaj moj trek na zavnoj i glatkoj cesti. Neznam hoću li ponovo citroena:mad::confused:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Neznam hoću li ponovo citroena
a što ćeš drugoga nego li citroena, sa drugim ne budeš dobio ovu udobnost opremu potrošnju i pouzdanost.:cool:
a tu i tamo koji cvrčak pa to je da ne zaboraviš proizvođača :D

potpuno više bih se živcirao da voziš Mercedes s klase i da čuješ cvrčke a ima ih koliko te volja. to je bolest današnjih automobila.
prije su auti bučili i nitko se nije žalio na cvrčke jer je cijeli auto bio cvrčak :D danas su to izolirana vozila tiši motori ravnomjerniji rad i buka je svedena na minimum i sad mi čujemo tamo negdje nešto škripucka. :grin: Plastika, guma, lim, opruge, zglobovi itd. pa bilo bih čudo da se baš ništa ne čuje :cool:

A kad bolje razmislim i ja sam počeo škripuckati koljena križa itd. pucketa više nego armatura u C4-II :D
 

linkres

New member
Haha, baš si me nasmiijao, inače voli i Renault, ima tata Clio IV, a i Megane mi se opako sviđa.
Pa ćemo vidjeti za koju godinu, Citroen je digao cijene, s novim uvoznikom.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Citroen je digao cijene, s novim uvoznikom.
digo je već dio i prije promjene uvoznika. kako je stigla euro 6 norma motora i restyle svjetala i nekih drugih sitnica. A kao se sad već radi polako na novom c4 i c5 tako će i cijene ovih padati. :grin:
 
Na vrh