CVRČCI

Cutac

Prèkaroš
Pojavio se meni jedan :gaah:

Vozio majku i tetku da vide rodbinu i završio na makadamu. 30 minuta po makadamu(a išao jedva 20, ma ni toliko) i počelo nešto cvrkutati. Moj dojam je iza brzinomjera, ali prvo ću se poigrati sa plastikom na akumulatoru jer slabo stoji.

Èuje se na baš lošoj cesti i makadamu i pojavio se neki rezonantni zvuk u 3. na 4500 okretaja sa gasom do poda(moram i ja nekako preticati :D )

Jel zna netko jel ima u kokpitu s lijeve(vozačeve strane) nešto što se moglo otpustiti ili je sve "krupno"?


P.S. zvuči kao da plastika stoji u plastičnoj posudici koja vibrira.
 

Cutac

Prèkaroš
Ako nekoga zanima, riješio sam cvrčanje. Ne znam što je od ova dva bilo, ali sam plastiku na akumulatoru i poklopac osigurača učvrstio.
Vrlo jednostavno, radio sam od ljepljive trake kajle, tumpleke, podbočke, kako vam draže i gurao na strateška mjesta da plastike nemaju lufta.
Ako radite, pazite da traka dotiče samo plastiku, ne i metal, zlu ne trebalo.
Na nekim mjestima sam te kajle i pričvršćivao za dijelove da ne pobjegnu.
 

linkres

New member
Probat ću ja, iako sumnjam da imam isti problem.
Tak je bilo na tatinom cliu,ispod baube neki vrag vibrira, i mi rekli u servisu, frajer uzeo par vezica i gumica i riješio problem za 2 min.
 

Cutac

Prèkaroš
Imaš akumulator. Na nemu je ono nešto sa žicama(nekakvo sklopovlje). Ispod toga gurni nešto i pričvrsti to nešto(ja sam napravio kajlu od trake i pričvrstio ju trakom) tako da sklopovlje nema lufta.
Na to sklopovlje dolazi onaj poklopac(tanki plastični koji se pričvrsti kopčama). Njega stavi i lupkaj po njemu da otkriješ od kuda dolaze zvukovi.


Još ti poslikam svoje.
 

Rocky555

New member
Moj C4 je star 5 godina, srećom nema drugih cvrčaka osim što se čuje ona klupica/poklopac iznad gepeka. Ima li tome lijeka? Da li bi pomoglo ako nečim mekšim pokrijem ležišta gdje nasjeda plastični dio poklopca?
 

Cutac

Prèkaroš
Meni je opet počelo zvrndati na 3500 okretaja i proširilo se i na 2500 i blizu 5000.
Kada sam počupao ventilaciju, ekran, radio, došao sam do, ja mislim, 6 vijaka. Niti jedan nije bio do kraja zavrnut, a jedan je bio dosta otpušten.
Sve ih zategao i nema zvrndanja.

A iza kokpita nema ničega što može zveckati, idu kokpit, velika praznina u kojoj su cijevi(zaštita u slučaju sudara) i zvučna izolacija. Pa ako vam se nešto čuje, rastavite i sve zategnite, moralo bi riješiti problem.
 

dgrba

New member
Da li postoji netko tko je primijetio nekakvo lagano škripanje iz volana prilikom ubrzvanja? Nedavno sam primijetio kad ugasim radio da se čuje nekakvo škripanje iz volana kada polagano krenem i okrecem volan :hm::hm:
 

marko1103

Member
Ja sam svoje cvrcke rijesio :grin:



Ima netko ideju kak rijesit taj problem?
Naime od kupovine auto kod suvozackog djela na tom mjestu ima luft. Tj ova bijela plastika kaj drzi AirBag ima luft. S druge strane na vozackom djelu sve cvrsto.
Kad se stavi nekaj ko kako sam na slici pritisne plastiku pa vise se ne cuje.
Svaki put kad dodju hladni dani taj dio kako se grije kabina tucka, neznam kako bih opisao taj zvuk.
Kad je vruce problema nema :) Bio je proslu zimu, a evo pocinje se ponavljat i ovu
 
Na vrh