Citroen SM

deda

New member
Na taj auto onak od oka treba hitit barem 10 000€ da bi bil kaka tak,a sad kaj je još s motorom,nema to veze sa savršenim stanjem.
 

jurapz

New member
Dalo bi se to srediti nema šta, dobro je što je auto stalno u garaži na suhom pa ga je to spasilo, moram otići baš u živo pogledati, mislim da ću ovaj vikend ili idući otići pogledati, ovako od oka mislim da vrijedi 8000eura.
 

Arsen

Member
Za 10-12 se nađe vani pristojan SM + troškovi uvoza naravno (ne znam više ni koliki su za oldtimere). Ne znam šta bi mi moralo biti da dajem čak i 8 za ovog i krenem u istraživanja šta sve treba srediti.
 

Dalibor

Dado Tornado
8 bi vredio kada bi se radilo o skoro kompletnom autu kojem je motor okej uz pokoji potrošni dio, i da je limarija eventualno sa nekim manjim oštečenjem... ali ako je motor gotov i opasno je prohrđavio, 8 je puno previše
 

jurapz

New member
Prije za 12 nađeš vani pristojan +još carina je 50 posto vrijednosti auta tako da dosta ispadne, naravno da sam mislio za ovoga za 8 da motor radi i da treba malo limariju dotjerati i da je kompletan, djed tvrdi da nema nigdje piknjice hrđe, nema ništa dok se to uživo pogleda.
 

deda

New member
Ste vidli koju emulziju ima na čepu ulja,bog te pitaj kaj je kada mi motor malo zalaufao na dve glave.Inaće su ti motori koma kaj se tiče pregrijavanja.
 

Goran

New member
E da to je taj plavi, gle iako izgleda loše auto je u sjajnom stanju, no taj auto ne vrijedi ni približno toliko koliko je deda rekao, 10000 možda u ovom stanju, jedino ako ga je obnovio , jel možda znate jel ga je možda restaurirao , jel imao je nedostataka ?
 

Arsen

Member
Pa bila je priča da su stavljeni karbovi umjesto injectiona...ali zbilja ne mogu tvrditi da je tako jer ga nisam vidio.

A ljudi mogu tražiti šta god hoće, ima jedan iz Pančeva isto sa Žabinim motorom i sa neoriginalnom šajbom, deda za njega traži traži 20.000 eura i ni euro manje, a auto je u takvom rasulu da vrijedi par sto eura.
Ali...to je stara priča da će auto radije završiti i na smeću nego da ga se nekome proda po normalnoj cijeni.
 

darkoooo

Limunofil :-)
sve te djedice odlučiše kupiti vikse na moru pa zato nabijaju cijenu ;-) ili sam ja van konteksta (euro je preko noći 4x oslabio :-D )?!

30000 za SM-a?
Taj bi morao biti S.A.V.R.Š.E.N.O. očuvan kao npr. Honeckerov CX ili već pomalo i pozlaćen :p !



Prof. je svojim nemarom i neplaćanjem kazni ZG-parkingu nabio toliki dug da mu ga je bilo nemoguće platiti, a auto je bio pod ključem u Strojarskoj. Ekipa iz tadašnjeg kluba oblijetala je oko tog auta i ronila suze, ali vlasnik... baš i ne. Sjećam se kao danas, parkiran bi bio u Palmotićevoj na rizolu, šasija se klatila po pola... i barem 30tak zataknutih kazni pod brisačima.
nikako da ode u to doba okulisti i ... nekom pravniku da mu se razjasni što te kazne zapravo znače.
...

Sin majstora iz Badalićeve, sretnik je jer se pojedinci ne brinu za svoje ljubimce. Meni je baš žao tog auta, baš i nema sreće.
 

jurapz

New member
Gdje je završio nakraju taj, čuo sam da je dugo stajajo na zelenom valu, sada restaurira po njegovim pričama jednog sm-a.
 

darkoooo

Limunofil :-)
Gdje je završio nakraju taj, čuo sam da je dugo stajajo na zelenom valu, sada restaurira po njegovim pričama jednog sm-a.
dotični upravo njega restaurira ili... ga je već restaurirao pa ga čuva od pogleda ;)
 
Posljednje uređivanje:

jurapz

New member
Evo bio sam malo do Našica i poslikao sm-a, auto nije vožen 20 godina, limarija je jako dobra, auto je kompletan, motor nešto sređuje malo, auto je STRAVA, odmah bi dao 10000eura da imam:grin:, malo ga treba oprati malo su ga golubi zasr....





 

Dalibor

Dado Tornado
ne izgleda loše. sad vrijedi li 10 000€ ti procjeni, samo pazi ako je golublje sranje dugo na laku da nije došlo do oštećivanja laka. a to je onda još jedna investicija
 

izunec

Citroenaš
Auto koji stoji 20 godina je samo dobar kandidat za kompletnu restauraciju .... koliko vrijedi je diskutabilno ... kod nas najvjerojatnije nista, jer bas me zanima tko bi iskesirao za ovo 10.000 eura + jos najmanje toliko da ga se sredi. Da, ovakav auto treba srediti, nemoguce ga je krpati, sto i kod takvog inicijalnog ulaganja ni nema smisla.

A uostalom gdje naci majstora za SM-a? Ovi moderni nemaju pojma ni zelje patiti se sa takvim necim, a stari koji znaju su u mirovini pa ih moras na koljenima moliti da nesto naprave i platiti suhim zlatom.

O rezervnim dijelovima necu ni pricati, sto ne da komplicira restauraciju, vec i redovno odrzavanje.

Stoga osim ako nema nekoga tko ima cca 30-50 tisuca eura viska da se taj SM pokupi, odveze negdje van na restauraciju, najbolje zaboraviti da postoji.
 

jurapz

New member
Nije potrebna komplet restauracija ovome jer on nema hrđe nigdje, sve super radi, kompletan je sigurno, treba ga komplet prelakirati i motor srediti, kaže kao da treba još naštimati kut paljenja i da bi trebao proraditi. Nisam ga pitao jel spustio šta cijenu, ovakav sigurno vrijedi 10000 eura, da ga vidite sigurno bi se složili, to je ipak sm 12000 primjeraka proizvedeno, 5000 otišlo u Ameriku i dosta je propalo, nemaš baš izbora.
 
Na vrh