Citroen Saxo 1.1 potrosnja

patriota

New member
Eh ovako nije me bilo pa da sumiramo potrosio sam tacno 21,8 l na 205 km i vozio sam ga dok auto nije stalo skroz!Iskljucivo gradska voznja,nekada na 2 km nekada na 15 nekada na 10...ovo je previse sta da radim?dijagnostika?provjera sagorijevanja i smješe goriva?Kompresija?ili da ga mijenjam i zdravo!Hvala!
 

gox

New member
Eh ovako nije me bilo pa da sumiramo potrosio sam tacno 21,8 l na 205 km i vozio sam ga dok auto nije stalo skroz!Iskljucivo gradska voznja,nekada na 2 km nekada na 15 nekada na 10...ovo je previse sta da radim?dijagnostika?provjera sagorijevanja i smješe goriva?Kompresija?ili da ga mijenjam i zdravo!Hvala!
Taj stani kreni ubije slabe aute, ja jos nisam tocno mjerio potrosnju, ali znam da moze popit fino. 1.-2.-3. kad su gradske guzve i takva voznja je koma jer se 1.0 i 1.1 moraju "stiskat" da bi mogao normalno pratit promet, a ako se vozis normalno za taj auto raspolazes valjda s 20ks i treba ti tri puta više da dođeš do neke brzine od 60km/h za razliku od svih auta okolo i to mene u biti najviše živcira kod mog saxa ili bilo kojeg slabijeg auta tak. Otvorena vožnja mi je mrak, tu se moze neka fina brzina održavat, no problem, a za pretjecanje mi nije bed jer znam da ne mogu i/ili ako mogu, idem u provjerenoj situaciji, ali ova gradska voznja koma. :whistling:
 

Mrèela

New member
Eh ovako nije me bilo pa da sumiramo potrosio sam tacno 21,8 l na 205 km i vozio sam ga dok auto nije stalo skroz!Iskljucivo gradska voznja,nekada na 2 km nekada na 15 nekada na 10...ovo je previse sta da radim?dijagnostika?provjera sagorijevanja i smješe goriva?Kompresija?ili da ga mijenjam i zdravo!Hvala!
Uradi dijagnostiku,tu može svašta da bude.
Naći dobrog majstora.Evo šta bih ja prvo pregledao:filter vzduha,lambda sondu,katalizator,senzor temperature motora.
Kako on vuče kada mu date gasa?
Kakav auspuh izgleda ,ctn,bjel?:cool:
 

patriota

New member
Uradi dijagnostiku,tu može svašta da bude.
Naći dobrog majstora.Evo šta bih ja prvo pregledao:filter vzduha,lambda sondu,katalizator,senzor temperature motora.
Kako on vuče kada mu date gasa?
Kakav auspuh izgleda ,ctn,bjel?:cool:
Filter vazduha je nov,auto vuče odlično i ide odlično....e sad auspuh dim nije crn,nije bijel,nije siv ali sam primjetio da na asfaltu ostaje crno mozda grijesim ali crno fakat jeste....prvo dijagnostika?to sam si i mislio znam da gradska voznja ubija svaki auto ali malo je previse pa bolje mi je vozat vectru 2.0 koju mi nude za saxa ali nekako ga nedam!
Hvala!
 

patriota

New member
Dijagnostika pokazala na lambda senzor,medjutim pregledao sam i izduvni sistem i zamijenio zadnji lonac,nakon toga izvadio sondu očistio je let lampom,spitao voltmetrom i bila je ok nakon čišćenja..nakon toga stegao šrafove na usisnoj grani i gle čuda auto se preporodilo kako radom tako i potrošnjom(čini mi se)javim vam potrošnju kada dobro istestiram.....
 

saxo1960

New member
Pozdrav ekipa!! ;)
Dakle ovako. Ja imam saxa 1.0i, 2000 god.
Napravio sam tehnicki u prvom mjesecu i covjek mi je rekao da je auto tip top.ali mene nesto muci.a to je potrosnja. dali je moguce da takav auto trosi skoro 10 litara seoske voznje.bio sam kod mehanicara i rekao mi je da je moguce.vozim na jako kratke relacije uz stajanja i saltanja brzina.pomagajte!!!
 

Marko

Well-known member
bio sam kod mehanicara i rekao mi je da je moguce.vozim na jako kratke relacije uz stajanja i saltanja brzina.pomagajte!!!
Prijatelju, provjerite ti i mehaničar sve ovo što su gore kolege nabrojale kaj treba provjeriti!
:weeabooface: Sretno!
 

Mrèela

New member
Dijagnostika pokazala na lambda senzor,medjutim pregledao sam i izduvni sistem i zamijenio zadnji lonac,nakon toga izvadio sondu očistio je let lampom,spitao voltmetrom i bila je ok nakon čišćenja..nakon toga stegao šrafove na usisnoj grani i gle čuda auto se preporodilo kako radom tako i potrošnjom(čini mi se)javim vam potrošnju kada dobro istestiram.....
Evo pozitivnog primera,kako nekada valja zasukati rukave .
Drago mi je zbog Vas što ste uspeli da to sredite. Pozdrav!:whistling:

Pozdrav ekipa!! ;)
Dakle ovako. Ja imam saxa 1.0i, 2000 god.
Napravio sam tehnicki u prvom mjesecu i covjek mi je rekao da je auto tip top.ali mene nesto muci.a to je potrosnja. dali je moguce da takav auto trosi skoro 10 litara seoske voznje.bio sam kod mehanicara i rekao mi je da je moguce.vozim na jako kratke relacije uz stajanja i saltanja brzina.pomagajte!!!
Pozdrav!
Ne znam da li znate g.Meića iz Zagreba,on bi Vam nabrojao bar deset razloga za potrošnju.Kako Vam auto pali ,kakav ima odziv na gas? Ovo što možete sami pogledati:
Filter vazduha,svećice,visoko naponske kablove,filter goriva,katalizator.Jel' smrdi na benzin?Jel' auspuh ,cev crna,čađava?
 

Mrèela

New member
Pozdrav ekipa!! ;)
Dakle ovako. Ja imam saxa 1.0i, 2000 god.
Napravio sam tehnicki u prvom mjesecu i covjek mi je rekao da je auto tip top.ali mene nesto muci.a to je potrosnja. dali je moguce da takav auto trosi skoro 10 litara seoske voznje.bio sam kod mehanicara i rekao mi je da je moguce.vozim na jako kratke relacije uz stajanja i saltanja brzina.pomagajte!!!
Jesi il rešio potrošnju goriva,do čega je bilo ako jesi?:confused::cool:
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Prvi post i odmah tako bahat nastup. I to na forumu Citroenaša?
Malo pristojnosti i međusobnog uvažavanja ti ne može naškoditi.
 

deda

New member
Èitaj i uči ali ne tražiti podatke koje svaka :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:a ispisuje po internetu i onda se držati toga ko pijan plota i srati po nekome tko ima vlastitog iskustva.Imao sam dva Saxa i nisam glup da neznam kolko sam nalijao benzina u njih kada su bili totalno prazni.Osim toga navozao sam se svih mogućih Citroena do 2008 godine ,kolko ti nećeš ni vidjetu uživo.
 

Zwonko

Member
Pozdrav svima! Evo već 6 mj vozam Saxo 1.1i 96... Skinuo sam mu katalizator, cijev ispuha fi 55, Supersprint zadnji lonac od R5 gtt, KN filter, mapiran je na 66 ks, blokada podignuta na 6550 okr, pritisak goriva povećan 30%, svječice s 3 elektrode.... U rezervar stane cca 50 litara do čepa, ovakav "bijesan" troši cca 8l skoro 100% gradske vožnje i bez problema se "nosi" s znatno jačim autima... Doduše, troši ulje, cca 1.5l na 1000 km, što i nije čudno jer sam izvukao maksimum iz ovog motorića... Moram mu još gevinde i strut barove staviti pa idemo na Sljeme u probu... Btw sve izmjene su uredno atestirane... Meni je ovo dosada nadjdraži mali autić... Nije skup za održavanje, vrlo jeftini su mu i oem dijelovi... Ugl preporučam svakome kao low budget gradsku jurilicu... :D
 

Lix

Active member
a ja sam mislio da sam ja lud dok sam razmišljao o turbaku na 1.1, svaka čast neka ima i jedna friznuta 1.1 na forumu :D
 

Zwonko

Member
Turbo nažalost brzo rasturi motor, treba kovane klipove staviti, a to se ne isplati... I ja sam razmišljao staviti malu turbinicu na cca 0.6 bara, ali šteta mi je rasturiti ovaj motor, možda radije swap na 1.6 8v složiti i na taj motor turbo složiti... Ja zasad planiram poraditi malo još na usisu... Ali dosad sam zadovoljan rezultatima uloženog...

btw ako ste u Zg vidjeli crveni metallic Saxo s narančastim ratkapama to je gore opisani... :D
 
Na vrh