Citroen Saxo 1.1 potrosnja

sax

New member
Koja je onda normalna potrošnja za 1,1 mašinu?
Kak se taj Saxo 1,1 nosi sa klimom, jel može ta mašina to podnjeti?
Imam na piku jednog pa da nebi bilo nismo znali (2001. g. 2011€).
otvorena cesta je 4-5 lit
po gradu voli 8-9
nemoj uzimat 1.1 sa klimom jer je katastrofa
ja sam imao 1.4 pa kad upalis klimu ne ide nista i stalno si u nizoj ,a potrosnja je kod mene isla i do 11lit sa klimom
 

dule

New member
Koja je onda normalna potrošnja za 1,1 mašinu?
Kak se taj Saxo 1,1 nosi sa klimom, jel može ta mašina to podnjeti?
Imam na piku jednog pa da nebi bilo nismo znali (2001. g. 2011€).

Moj ima klimu, a 1.1 je i auto ide najnormalnije sa klimom.
Saxo 1.1 nije jak auto, ali je dosta lagan pa tih 60 KS ide natprosjecno dobro u njemu, a kada ga optereti klima izgubi mozda 10% snage i onda dodje otprilike na razinu C3 sa istim motorom koji je ipak tezi...netko je spominjao da je klima sa tim motorom katastrofa, a ja kazem da je katastrofa auto bez klime.;)
 

patriota

New member
Pozdrav ekipa!

Posjedujem Saxo 1.1 2000 god. i cini mi se da je potrosnja malo prevelika,zadnja provjera znaci nasuo sam 21 litar benzina i nakon 150 km iskljucivo gradske voznje spao je na rezeru i to dobro sumnjam da mogu jos vise od 30 km da predjem...auto je odrzavano,frisko mijenjano ulje,filteri,i svjećice.....sto bih moga da provjerim i eventualno uradim?

Hvala !
 

igor

New member
Nikada nisam uspio nasuti vise od 45L...obicno nesto ostane pa vecinom utocim od 38-40L.:wtf:
Normalno da nisi uspio kad rezervoar ima zapreminu od 45 litara diesel i saxo vtr i vts, a 1.0 , 1.1 imaju zapreminu od 43 litre :D
 

stipek

New member
Put Zadar - Rijeka - zadar, magistrala, 3 ljudi, Saxo 1.1, malo kiše, nove gume, par kampera, sve u svemu jedan smjer 3 sata (moglo je i manje ali ranije spomenuti kamperi odužili). Slikano cca 50 km od Zadra pri povratku, Na početku je rezervar bija pun. Upaljač ...
prije sam imao punta jedinicu, pa punta mk2b, onog sa velikim svjetlima...
i sad kad gledam, trosili su isto kao i saxo 1.1.

sa jednim rezervoarom, punto mk1 55,
zadar - rijeka - opatija - rijeka - karlovac - autocesta zagreb - po zagrebu 2 sata - autocesta karlsvoac - stara cesta zadar i livao ga u zadru...

po gradu nikako ispod 8 litara...

poanta je da ce svaki auto trositi malo izvan gradam samo triba biti lagan na gasu...

jedino saxo 1.5d po gradu trosi 5 litara :D
 

coLL

New member
Evo vako koliko litara ima toćno rezervar neću ulaziti u to ja odoka računa 40L jer nikad neću potrošiti onu zanju muljaču što ostane na dnu. Moram samo dobaciti da moj Saksić 1.5D prošlo lito 100% otvorena cesta bez auto puta znaci voznja kroz Bosnu 80-110km/h i prešo mi mali 1000km :cool: dok ga nisam natanka. Prije toga nikad nisam uspio probitigarnicu od 800km s 1 rezervarom :grin:
 

Marko

Well-known member
znaci voznja kroz Bosnu 80-110km/h
Boja si se BiH organa reda te si iz tog razloga umjereno vozio - rezultat 1000 km pređenih s jednim tankom! Valjda i ove vau-vau testove di auto prejde 1500 km tjeraju kroz Bosnu.. :D

Saxo 1.5 D je auto br. 1 za studente! :weeabooface:
 

deda

New member
Gorivo vuče sa dna,tak da jel imao malo ili pun rezervar svejedno ti.Jedino pumpa trpi ako je malo goriva,jer povlaći i zrak.
 

stipek

New member
ne znam ali meni 1.1 trosi previse kontam oko 12 minimum gradske voznje!Sta da radim?????
aj definiraj gradska voznja?

jel ga bas vozis ili ono, ujutro krenes, pa nakon 1km stanes, pa ga ugasis, pa posli opet palis, vozis km pa stanes itd itd...
 
Na vrh