Citroen i OBDII

Lix

Active member
radi, onaj ebay adapter prreko moba ti radi na taj auto, probano je na istom i sve je radilo, oni su većinom elm327
 

tomica0308

Well-known member
ja kupio elm327 preko usb kabla i laptop mi ga opče neprepoznaje, makar instaliram sve sto dobim na cd-u. Ovi preko bluethoota su bolji tj. jednostavniji
 

Cox

New member
meni ELM327 radi ko i na ostalim autima....možda mu treba malo duže da sew spoji, ali radi.
C5 2,0 hdi 2004.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja bih vas nešto zamolio. :D :angel:
Dao mi moj braco ovo sa slike.
Ja imam to, C4 iz 2011.(12. mjesec, ako ima veze), Dell Inspiron 5559 laptop sa Windowsima 10.
Što raditi da mogu paliti i gasiti opcije po autu? (Ako ništa, da bar ugasim stražnja svjetla s dnevnima da vidim nešto) :)

 

vborovic

C5 modifikator
Ne bi išlo s time (osim ako ne postoji neki ludi kinesko/ruski softver za koji ne znam) ... da bi mogao raditi to što si zamislio, treba ti XS Evolution ili sličan uređaj (jedino to je kompatibilno sa Lexia/DiagBox softverima), a to ti izgleda ovako:



Delphi i Bosch isto imaju svoje čitače i softvere (multi-brand), ne znam koliko su cross-compatible sa navedenim za PSA, mislim da nisu ... oni mogu već nešto napraviti u odnosu na ovoga što si pokazao, ali recimo oko 60% max, u odnosu na original PSA hardver/softver kombinaciju
 

vborovic

C5 modifikator
Teško ćeš ga naći samostalno, u pravilu ide u paketu sa softverom i kablovinjem, a to je oko 1000 kn (ovisi o reviziji čipa, softveru, prodavaču i sl.) ... sami interface nov bi bio oko 100 €, ako netko prodaje čisto da ga se riješi, da, moglo bi ga se naći i za 400-500 kn
 

Cox

New member
bluetooth.
čita i briše greške, prati neke senzore i još neke manje bitne stvari.
Ne može upravljati s ničim....ni svjetla palit i gasit :D
 

Cutac

Prèkaroš
O tome sam razmišljao, malo da pratim rad motora, ali sada mi je bitnije da ugasim svjetla, mislim da mi rade probleme.
 

pale

New member
Pozdrav ekipa, odlucio sam se uzet Lexiu, ali koliko sam pratio terba gledat dosta toga, od verzije, pa do kablova i sto ja znam sto jos ne.
Moze netko savjetovat koje stvari se moraju gledat/pazit kod kupovanja iste?

meni treba za Citroen c8 2.2 Hdi 2003 godina

Hvala
 

Fastrs

Member
Probao i ja na c5 mk1 2.2HDI sa ELM ali nece se spojit. Zna mozda netko da li treba starija verzija elm ili neko odredjeni program, trazim nesto jeftinije samo za pogledat greske ako ima koju i izbrisati.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Provjereni link za što točno? Kupiti hardware, sw?
Sam uređaj imaš na linku iznad, stiže iz EU znači malo brže i skuplje. Imaš iz kine jeftinijih ali ćeš čekati do poslije sveta tri kralja.

Mora biti Wifi model ako se spajaš na Iphone, za ostalo je dovoljan BT. Wifi modeli ostaju upaljeni nakon što ugasiš auto pa ih je pametno izvaditi nakon korištenja.
 

bundyr

New member
Ako je netko ima elm koji radi na c4 picasso II (2013-) bio bi zahvalan da pošalje neki link sa alija ili ebaya, pa da nemoram nabadat šta od toga radi ili ne (čisto za očitavanje/brisanje grešaka i neko osnovno monitoriranje).
 
Na vrh