Citroen i OBDII

Krky

Lakerski profesionalac
Za vikend budem skinul kučište filtera pa provjeril i dotegnul ako se bude dalo..
sad u jutro prije paljenja dignem haubu da baš provjerim na prozirnom crijevu goriva, i probam stisnut pumpicu a ona mekana, skoro 10 puta sam ju moral stisnut da bude tvrda a u crijevu zraka i mjehuriča ko u priči..
dal netko ima možda te cijevi originalne da denem kad bude kučište več dole?
koliko bi mogle nove koštat? svijestan sam da ih nema zamjenskih :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ja sam imao gotovo indetičan problem i majstori su govorili od filtera goriva, ventila, brizgalice, pumpa i onda sam ga dao u AC bosch car servis Buljubašić u Osijeku na dijagnostiku i našli su crijeva ispod filtera i jedan spoj još nešto dalje te su stavili svoja crijeva preko starih izbacili one oštečene dijelove. i sve od tad štimalo kao podmazano.
servis sa ugradnjom i dijagnostikom mi je bio oko 500kn. inaće crijeva i rad te nedođu cca 200kn, ali kad rade dijagnostiku prije i poslje se malo nakupi.
Imaš u samoboru isti Bosch car servis Purić. oni posjeduju dijagnostiku i sve za citroen a i majstori su na visokoj razini. neće te prevariti ili naplačivati bespotrebne stvari. :palacgore:
 

iVar

New member
Tec, imam u izgledu Lexia 3 pp2000 ali nisam siguran koliko ona radi li ne na C5 x7? imas li kakvog iskustva sa tim?
Usput, napisao si, po meni, bitnu stvar - "samo je pitanje da li imas srece pa ce radit dugo ili ne"- jel ima tu nesto sto bih trebao znati kod kupovine ovakve igracke? redovno krepavaju ili sta ?
 

ExOduS442xb

Racing
Èitam malo po internetu i vamo po forumu i koliko sam skužio OBD se koristi u EU na benz autima od 2001 i dizelskim od 2004.

Kako bi onda mogao spojiti C5 2002 9mj. sa kompom ili androidom najbolje/jeftinije?
Lexia? Što kupiti?

Edit: Lexia 90$, ja sam više ciljao na nešto u rangu do 100kn :D
 

ivocro

New member
Narucio i ja sada OVAJ, pa cemo se malo igrati... Mora sljakati na svim autima koji podrzavaju? Imam svoj C4, Megane iz 2007 i uskoro jos jedan novi...
 

fullcool

New member
Èitam malo po internetu i vamo po forumu i koliko sam skužio OBD se koristi u EU na benz autima od 2001 i dizelskim od 2004.

Kako bi onda mogao spojiti C5 2002 9mj. sa kompom ili androidom najbolje/jeftinije?
Lexia? Što kupiti?

Edit: Lexia 90$, ja sam više ciljao na nešto u rangu do 100kn :D
Nisi dobro skužio, OBD su obavezni od navedenog datuma, to znači da ranije proizvedeni auti mogu imati OBD iako nije bilo obavezno, C5 ga ima sa svim motorima.
 

vborovic

C5 modifikator
OBD je postao obavezan na autima koji se prodaju na EU tržištu, i to:

benzinski motori - od 2001
dizel motori - od 2003

U USA je obavezan za sve aute od 1996.
 

ExOduS442xb

Racing
Kupio sam ELM327 i probao spojiti na C5 2.0 HDI 2002 godište i postigao sam ništa.
Naime, spoj paše, pinovi sjedaju na predviđena mjesta, BT sa mobitela se spoji sa OBD adapterom ali nažalost izbaci da se ne može spojiti sa ECU, točnije: Connection to ECU failed. Probao sam više programa ali bezuspješno.

Ipak ispada da treba malo skuplja oprema, barem za starije dizelaše.:hm:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
I s upaljenim autom si pokušao? Doduše EOBD je za dizele krenuo 2004. koliko vidim
 

duggi

New member
elm327

bok ljudi ,imam xsaru 2001 1.6 16v ,ne znam jel netko probao radi li elm327 1.5/2.1 u toj kombinaciji....

hvala na odgovoru
 
Na vrh