Citroen CX 88' 2.5 GTi 136ks

Jovan Avramovic

Well-known member
Malo da osvezim temu...
CX je gotov sa farbanjem, a i poliranjem, velike probleme pravila je posta, tacnije strajkovi koji su bili u Srbiji, pa materijal za farbanje branika konkretno je mnogo kasnio, pa kad je stigao boja nije htela da se "primi" lepo, pa to mora da se ponovo prelazi bojom itd itd...
Sve ostalo je kompletno ofarbano i ispolirano, sva vrata, gepek i hauba namontirani..
Evo jedne fotke ispoliranog krila pre stavljanja vrata.
Dok se kod Ljiljana sve bude sklapalo, a apsolutno je sve spremno i gotovo, za to vreme ce se felne sredjivati, one su jedina stvar koja jos nije uradjena.
 

Prilozi

Jovan Avramovic

Well-known member
Pravili branici dosta problema, jer sam odabrao da bude sjajni lak na njima, za razliku od fabrickog mat, pa na tu specificnu plastiku nije htelo da se "primi" lepo i zbog te neke hrapave teksture branici su konstantno ispadali mat.
Takodje tu su bili i praznici, a i problemi sa farbarom, u smislu njegovog zdravstvenog stanja, pa su radovi, ukupno kad se sabere, bili pauzirani nekih 30-ak dana.
Kako vam se cine branici, a i dalje nisu ispali u potpunosti kako je zamisljeno.
Auto je inace na sklapanju par dana unazad, konacno je i to doslo...
PS Slike su s kraja decembra
 

Prilozi

konaroast

Citroenist
Donator foruma
U originalu su ti branici mat i mislim da mu tako bolje stoji. Čisto zbog samog oblika branika, nije toliko integriran u ostatak karoserije kao kod modernih auta, pa je možda bolje da ostane mat.
Inače je boja prekrasna!
 

Jovan Avramovic

Well-known member
konaroast konaroast Slazem se, delimicno, sigurno ima razloga sto je fabrika uradila tako. Medjutim, odvratno mi izgledaju svi primerci svetlijih boja, mnogo odskacu branici od ostatka auta i nekako izgleda mnogo sareno.
Kod crnog i sivog CX-a to nije primetno, pa je ok, na svim ostalim bojama mi izgleda jako ruzno.
 

Jovan Avramovic

Well-known member
MacSlavko MacSlavko Nije, nije ista, ova sa slike mi lici na bas crvenu, kod mene je malo tamnija i bordo.
Iz odredjenih uglova blago vuce na ljubicasto (bas minimalno)
Kroz mesec dana bi trebalo, slaze se korak po korak, treba vratiti svaki sraf nazad 😁
 

Jovan Avramovic

Well-known member
Ljudi, ubacen motor u CX-a prekjuce, juce sam popio koju, da proslavim.
Neverovatno prelep kontrast svih cinkovanih delova motora i bordo boje.
Ovih dana cu odneti ulje (Sunoco 15W-40 i antifriz), pa ce se i upaliti malo, prvi put posle 10 meseci.
Bice slika kad se sve sklopi, pa da izgleda lepo, a za sada je ubacen motor, enterijer, promenjeno brdo nekih stvari na prednjem trapu itd...
 
Na vrh