Citroen CX 88' 2.5 GTi 136ks

Jovan Avramovic

Well-known member
Evo cisto 2 slicice nekih cinkovanih delova motora, a ima i jos dosta sa strane sitnog cinkovanog, u vidu srafova koje kakvih i slicno...
Glava motora masinski obradjena, dihtunzi novi tu, nosaci motora, lamela, druk lager....mislim da sam prosli put napisao sve sta i kako
Takodje, stavljace se najverovatnije i druge dizne, felne ce se peskariti i plastificirati itd itd...pisacu s vremena na vreme..
 

Prilozi

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Cutac Cutac Zadnja vrata su sive jer su stavljena druga, skoro pa nova, a bice i prednja siva kad se stave, a sva ostala su inace bordo jer mu je to fabricka boja :D
Ovakvu neku nijansu cu gledati.. Cini mi se cak i da je identicna boja na ova dva, samo je razlika u dnevnom svetlu i studijiskom osvetljenju
Evo popisa svih original boja za CX-a. Gledaš ove Rouge...
http://generationcx.chez.com/unlargechoixnuancierhtm.htm

Meni osobno je BMW Daytonaviolett jedna od najboljih boja ikada, a od Citroena Brun Scarabee.
 

Jovan Avramovic

Well-known member
konaroast konaroast Wooow vrh, hvala puno !!!
Gledao sam malo detaljnije sve boje, najvise mi se svidja "Rouge Delage" i takvu neku nijansu bih hteo, a MISLIM da je fabricki bio u "Rouge Florentin" varijanti !
 
Posljednje uređivanje:

konaroast

Citroenist
Donator foruma
konaroast konaroast Wooow vrh, hvala puno !!!
Gledao sam malo detaljnije sve boje, najvise mi se svidja "Rouge Delage" i takvu neku nijansu bih hteo, a MISLIM da je fabricki bio u "Rouge Florentin" varijanti !
Rouge Delage je malo klasičnija, vuče mi na trulu višnju. Rouge Florentin je metalik, i izlazi na ono što bi ameri zvali Candy Red. Crvena boja Slatke Tajne, ako se još itko sjeća tog bombona... Obje su lijepe boje.
Kada malo bolje pogledam fotke koje si poslao, meni izgleda kao da je Rouge Delage originalna boja.
Bio sam jednom naletio na stranicu sa svim bojama CX-a a da su pridružene i fotografije.

http://citroencx.pt/color/icns_color.html
 
Posljednje uređivanje:

Jovan Avramovic

Well-known member
MacSlavko MacSlavko To, to, taman kad u svetu jos malo poraste cena 😁🤣
Ostao je kod prethodnog vlasnika i nekakav vlasnicki list, ili nesto slicno tome, od nekog Francuskog ministra koji mu je bio prvi vlasnik, neki Alan, Alen... Mislim samo kazem...i pas kad ima pedigre na ceni je 😁
 

Cutac

Prèkaroš
Samo OEM! Kad već restauriraš u prvobitno stanje, onda i boja treba biti originalna, ništa Mazda ili BMW…
Aaaa ne
Boja ide isključivo proizvoljno. Bilo koja, ali, ako je takav auto, 4-5 slojeva baze i 4-5 sloja bezbojnog, da izgleda kao da je ispod kristalno čiste jezerske vode i da baza ima dubinu kao da se radi o prostoru.


Za ovakav efekt
Screenshot_20230705-103043.png
 
Na vrh