Citroen C5 X7 2. 0 HDi

mladenbl

New member
Vlasnik sam Citroena C5 X7 Exclusive 2. 0 HDi 120 KW 165 KS;
Do sada uradjeno na autu:
- Uradjen je chip i mapiranje pa trenutno ima 205 KS;
-Kupljen sa Michelni ljetnjim gumama 225 / 55 R 17 sa DS felgama;
-Felge od 17 inca ubrzo zamjenjene sa MAM felgama i novim gumam Michelin Pilot Sport 4s 235 / 45 ZR 19;
-Na autu je uradjena keramika Gyeon mohs + sa garancijom od 2 godine;
- Spojler na gepeku;
-Sva stakla na autu tonirana ( stakla u boji );
-Kociona klijesta ofarbana crvenom keramickom bojom;
-U Junu mjesecu je radjeno dubinsko sredjivanje komplet unutrasnjosti, osvjezavanje koze;
-Unutrasnje osvjetljenje ( nebo, vrata, pretinac suvozaca i gepek ) postavljene Led bijele sijalice;
-Postavljeno Led osvjetljenje tablice;
-Zalijepljena zastitna prozirna folija na pragove i donji dio prednjeg branika do tablice ( da stiti od kamencica tokom zimskog perioda );

Sto se tiče vanjskog izgleda auta potrebno jos uraditi:
- promijeniti zutu sijalicu koja se pali prilikom parkiranja i skretanja u bijelu ( ljepse ce izgledati nego sto je sada );
- promijeniti sijalice u maglenkama, iz razloga sto malo vuku na zuto;
- ugradnja novog lonca sa duplim izduvom i donje maske zadnjeg branika kao sto je na modelima koji imaju 2. 2 motori ( ovo se radi na proljece, dijelovi nabavljeni );
- pokusati naci nacin da se gepek otvara preko daljinskog od kljuca;
 
Posljednje uređivanje:

gambler072

C5 enthusiast
Idi na https://imgur.com/upload

Ubacis sliku, kada upload zavrsi u gornjem desnom uglu imas nesto slicno strelici "dole", tu ti se pojavi opcija "get share links", i onda kopiras BBCode (Forums) i na kraju samo kompletan taj link zalijepis u post.
P.S. Ono sto vidim u garazi izgleda top
 

mladenbl

New member
gambler: hvala puno na pomoci, mislim da ce mi ovo pomoci da postavim slike. Postaviti cu par slika, posto nemam puno dok je bio na ljetnjim gumama, jer mi je sada na zimskim gumama i felgama.
ivan222: hvala i tebi na pomoci :)

Ovo je sa MAM felgama od 19 inca
[/IMG]

Ovo su stare felge od 17 inca



 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ufff dobar je :cool:

Pretpostavljam da je i ekologija riješena uz remapiranje, zadovoljan si kako ide?
 

mladenbl

New member
Ovo je brzinski sto imam slika, posto su sve stare slike koje sam povukao sa mail-a. Kada dodjem u Bl, jer sam trenutno na sluzbenom putu, postaviti cu nove slike. Sto se tice chipa i remapiranja sve je radjeno u Beogradu u ovlastenom servisu koji se bavi sa tim. Ekologija je rijesena :) Zadovoljan sam kako ide, tako da je za sada sve u najboljem redu :) Ima jos par stvari koje treba da postavim na auto, ali to nista necu montirati prije proljeca, zbog zimskih uslova.

Auto nije bio na pik-u, uvezao sam ga od rodjaka iz Francuske, koji radi za Citroen.
 

Milosh

Test
Odlično izgleda, neka te dugo služi!

Daj malo podataka, koje je godište, koja kilometraža..

Jel ovaj spojler bio na njemu, jel to original Citroen dodatak?
 

mladenbl

New member
Odlično izgleda, neka te dugo služi!

Daj malo podataka, koje je godište, koja kilometraža..

Jel ovaj spojler bio na njemu, jel to original Citroen dodatak?
Hvala puno Milose :) Auto je 2. 0 HDi Exclusive sa 165KS originalni ali je radjen chip i mapiranje pa je snaga podignuta na 205 KS. Godina proizvodnje je 22. 11. 2011 stim da je prva registracija u 2012 godini. Trenutno ima 150 000 km. Prosle sedmice sam uradio servis. Spojler je dosao na njemu, s tim da mi je rodjak rekao da se spojler vodi kao dodatak kada je "sklapao" sebi auto. Originalne 17 - ke felege koje su dosle na njemu su iz Citroena, samo sto ih vise ne koristi, stoje u garazi. Zimeske felge imam alu 17 - ke profil gume 225 / 55 R 17 sa Dunlop WinterSport gumama.
 

Brruno

Well-known member
Ja sam pitao za remap i rekao.mi covjek koji se time bavi da ne koze jer automatski mjenjac ne moze dugo izdrzat toliko momenta. Jesu li tebi rekli sta u vezi toga?

P.S. Sretno s autom
 

mladenbl

New member
Ja sam pitao za remap i rekao.mi covjek koji se time bavi da ne koze jer automatski mjenjac ne moze dugo izdrzat toliko momenta. Jesu li tebi rekli sta u vezi toga?

P.S. Sretno s autom
Iskreno, uradjeno je optimalno kako je trebalo. Ja sam prije nego sto cu to uraditi pricao sa serviserima i rekli su mi da nece biti problema, ako odvezem auto u firmu koja zna sta radi. Ja sam na sve ovo dobio garanciju.
Kolega je uradio prije dvije godine na prvoj varijanti c5 iz 2008 godine chip na 225 konja i mapiranje i nema nikakvih problema.

Hvala puno na zeljama :)
 

mladenbl

New member
Bas mi je drago znati da se ipak moze. Jesi li zbog toga morao rijesiti FAP ili je to nevezano?
Moze se uraditi, samo nemoj da izvlacis previse snage, idi na nesto optimalno. Ovdje gdje sam ja radio dolazi dosta ljudi kako iz Bih, RS, HR i morao sam da cekam 10 - tak dana da dodjem na red. Nisu nista radili oko FAP filtera.
 

mladenbl

New member
Bez problem mozes iz njega izvuci 200KS. Sto se tice ekologije, svi parametri koji su oni testirali prije nego sto sam dobio auto su zadovoljeni.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Obavezno FAP dole... nema smisla raditi jedno bez drugoga.
Mjenjač bi trebao biti onaj Aisin do 440Nm. Znači imaš 100Nm fore za dizanje što nije malo.

Taj mjenjač je recimo na dosta Alfi sa onim 2.4 motorom... oni su tvornički 200ks i 400Nm. I dosta ih je remapirano, voze bez problema :D

Znači da digneš snagu na ove brojke od Alfe kao kolega mladen, opet ostaješ debelo unutar mogućnosti mjenjača... a razlika u vožnji bi trebala biti nebo i zemlja.
 
Na vrh