Citroen C5 2.0 HDI 140KSili 163KS

track

Active member
Pozdrav,

gledam po oglasima Citroen C5 II sa 2.0 HDI motorom.
Vidim da postoje dvije izvedbe, jedna sa 140 KS i druga sa 163 KS.

Postoji li razlika u potrosnji, pouzdanosti i cijeni odrzavanja kod ova dva motora? Je li ovaj od 140 KS preslab na tezinu auta? Ako sam dobro razumio, ovo su dva ista motora zapravo? :)
 

pokra89

Well-known member
Imas i sa 136 ks, te ove nove, sa 150 i 180 ks.

U mene je 163 i nekad imam dojam da mu fali koji konjić, tako da ispod toga ne bi ni gledao
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Taman mu je i 140 za normalnu vožnju. Vozi ekipa C5 i sa 1.6 motorom svaki dan ;)
Oba motora su dosta pouzdana, dalje se sve stvar sreće. Nisu isti, jači je evolucija slabijeg. Puno toga dijele, ali glava, prednabijanje, napajanje i još neki detalji su modernizirani.
Osnovno održavanje je tu negdje, ali bi ovi veliki kvarovi (turbina, injektori) mogli biti nešto skuplji na jačem motoru pošto su modernije izvedve... ali opet ništa dramatično.
Potrošnja bi im morala biti vrlo slična... jači motor je nešto lakši i jače vuče od niskih okretaja.

Gledaj samo u kakvom su stanju i kako održavani... jači ili slabiji, mislim da je manje bitno.
 

Profiler07

Well-known member
Mislim da ovaj 163ks nema plivajuceg zamajca :S ,btw imam oba motora i potrosnja mi je manja na 163ks,a razlika se osjeti u vuci mada su oba adekvatna za ovo auto i nista ispod ovoga ni slucajno uzimati
 

Profiler07

Well-known member
Ma hvala Bogu jos uvijek mi radi sve kako treba,nego onako sam pitao cisto informativno jer znam da je kosta neke 2009g za peugeota 307 oko 800€
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
:wub:

Je, i meni je za sad najjeftinija.... imam pet odrađenih naruđbi preko njih, raznih vrijednosti, nikad problema. Najdulje se čekalo 10 dana jer sam inzistirao na određenom dijelu, makar su nudili zamjenski.
Samo treba bit strpljiv s njima... jučer su bili 18% popusti, danas je još 4% niže. A velim, ide do ukupnih -25%.

:palac-gore:
 

Profiler07

Well-known member
ako ja sa 163ks imam prosjecnu potrosnju kombinovanu 6,4l koliko je onda kod tebe???nemoj samo reci 6,6 da odmah trazim chipistu da mi chipuje :)
 

Milosh

Test
Nakon "čipovanja", prosječna potrošnja često bude niža nego što je bila. Naravno pod preduslovom da stil vožnje ostane isti.
 

mladenbl

New member
ako ja sa 163ks imam prosjecnu potrosnju kombinovanu 6,4l koliko je onda kod tebe???nemoj samo reci 6,6 da odmah trazim chipistu da mi chipuje
Postavim veceras sliku moje prosjecne potrosnje u poslednjih par hiljada. Nisam nigdje isao van grada ( kada kazem na van grada mislim na duze relacije ) gdje ces vidjeti prosjecnu potrosnju.
Ja sam full chip odradio kada sam kupio auto kod ljudi koji znaju sta rade :D
 
Na vrh