Citroen C4 Picasso II - Ivo

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
ko je pod garancijom, fantastično si zaštićen. Iskoristi to maksimalno.
ne zaebavaj čovjeka... da citroen i garancija :rofl:

već sam negdje napisao...auto mi nije bio ispravan dok mi nije istekla garancija i dok se nisam riješio ovlaštenih. A auto je došao u potpunosti ispravan iz Francuske, bez tvorničkih problema...

A pošto tebi servisi nisu izvor, nego nastavak problema... na tvom bi mjestu gledao kako se riješit auta čim prije. Ušminkat ga da liči na nešto i muko moja pređi na drugoga...
Nadam se da nije na kredu... :thinking:
 

ivocro

New member
u jbt..ja sam vlasnik isto testnog vozila...kupljen u prvome mjesecu...cuj ja ga slabo vozim jel nisam doma al ono kratko vrijeme od tjedan dana ja nemam sta zamijeriti...sve funkcionira savrseno(necu ga hvaliti da neureknem)nisam ni jednoga pa necu ni ovoga...sto se tice produzenoga jamstva ja sam pitao i cca oko 2500kn za godinu..meni istice u 9 mjesecu...do tada cu vidjeti i odluciti...vozio sam do nedavno isto picassa 2003 god..otisao je u tjedan dana odkad sam ga stavio u oglas...sto valjda znaci da je nesto i vrijedio..samo hvale za taj auto...zato sam se i odlucio za novoga!

a sto se tice nadzora tlaka u gumama to se moze iskljuciti...samo da ti kazem da sam ja odmah kupio alu felge i gume kad sam kupovao to me brinulo jer nisam znao hoce li signalizirati ako promjenim gume i felge..tada su mi rekli da mogu iskljuciti...za tvoju inf.ako neznas jedan ventil dodje oko 350 kn pa sada put 4..želis li stvarno to?
Da, 2500 na godinu, ali ne 23.000kn za jos 3 godine!! Ma ne treba mi nit me briga, samo sam onako primjetio da tamo ima a sada nema... Ja imam felgice ove kaj su dosle (lijepe su mi) i nemam namjeru nista mijenjati, samo gume mijenjam zima/ ljeto, felge ne... Inace, sto se tice izgleda, ma auto je bomba!





ne zaebavaj čovjeka... da citroen i garancija :rofl:

već sam negdje napisao...auto mi nije bio ispravan dok mi nije istekla garancija i dok se nisam riješio ovlaštenih. A auto je došao u potpunosti ispravan iz Francuske, bez tvorničkih problema...

A pošto tebi servisi nisu izvor, nego nastavak problema... na tvom bi mjestu gledao kako se riješit auta čim prije. Ušminkat ga da liči na nešto i muko moja pređi na drugoga...
Nadam se da nije na kredu... :thinking:
Ma da, viditi cemo kada istekne garancija... Kaj da lici na nekaj? Pa lici na novi auto jbt ja :D:D
Ma jok, nije na kredu - a niti je moj (citaj mene nije kostao kune)... To mi je sluzbeni... ALI!!!!--- Bez obzira kaj je sluzbeni, ovo sve jako smeta... A da je moj, da sam ja platio - vec bi vjerojatno gorio i auto i salon i covjek koji mi ga je prodao... :wtf::D
 

bundyr

New member
Da nadodam, sada sam se sjetio...

13. Senzori na kvakama (ima keyless sustav) dobar dio zime nisu radili ali nema pravila...

Garanciju imam do 6 mjeseca (auto ima 2 godine garanciju??), tako da moram to rijesiti... Zvao sam jucer da dokupim do 5 godina ili 200.000km - frajer mi veli da kosta oko 23.000kn :eek::eek::eek::eek:
Što se tiće keyless sustava i meni se javio problem par dana nakon što sam ga dovezao doma. Baš je bio onaj snijeg i loše vrijeme. Već sam bio na rubu živaca misleći da sam ubo neki shebani primjerak, ali kolko sam ja utvrdio (sa popriličnom sigurnošću) radi se o zaprljanosti senzora na vratima. kada ti se to opet desi probaj papirnatom maramicom ili nećim sličnim obrisat kvaku i vidjet ćeš da bi stvar trebala radit.Inače garancija za dodatne dvije godine i 80000 km je 4500km.
Kolko ovdje čitam izgleda da su svi novi c4 picasso u HR kupljeni rabljeni iz Citroen Savske. Oni dilaju službene aute od Citroena HR, ali i testna vozila koja idu npr. novinarima. Nažalost vi ste izgleda naletjeli na ove kojima su dušu vadili novinari. Frend i ja smo isto preko njih htjeli uzet aute. On je pikirao na c4gp,a ja na običnog c4p, ali dali smo si truda i saznali da je njegov potencijalni c4gp bio kod valjda svih HR auto novinara na testu i da su mu dušu vadili(vidjeli smo ga poslije na par portala i Tv-u) pa je odustao od njega. Moj je bio na korištenju u managementu i ja sam se ipak odlucio na kupnju.
Za sada nema nikakvih problema, a radi se o 2.0 bluehdi 150ks.
 

ivocro

New member
samo da se nadovezem na ovaj keyless sustav... naravno da mi je i to crklo posteno, vozaceva kvaka njet, njet, nista... zakljucati, otkljucati, nista...

naravno, jos je bio pod garancijom - mijenjali (kako vele) kompjuter tih senzora, sada je sve ok (za sada)...
 

ZoxPa

Member
Ne bih da ti pristajem na muku ali ja baš iz tog razloga nisam kupio novi model Picassa. Svaki novi model ima grešaka, treba kupovati auto kad je barem godinu dana na tržištu, dok oni poprave greške u proizvodnji( iskukstvo sa novim C3, koji je tek izašao na tržište). Ja sam svoj novi picaso kupio u 6 mjesecu 2014, gotovo zadnji stari model sa proizvodne trake . U garanciji zamijenjen nosač vrata(malo škripao) i displej( par mrlja) ostalo za pet. prešao skoro 30.000 km.
 

gigo980

Member
nista meni ne fali....ja sve imam na brojnom stanju... :D
nekako mi se cini da tebi neki ekran fali sta si ono govorio? :whistling:
 

ZlatkoC4

Well-known member
E a ima sam ti ja taj neki ekran i jednog dana se parkirao na vrata jadrana, sia nešta popiti, poslje ka sam se vratia u auto ekran manji biće da ga je neko zamenia:D

A zašto ti imaš veći ekran od mene :mad: :D
 

ivocro

New member
To ti je moguce, da, oni u Rijeci su zahebani :D

Samo da se nadovezem... Kaj je bilo, bilo je... Garancija istekla prije cca 1 tjedan... Sad fige na svih 5 ekstremiteta :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
sada češ vidjeti da se uopče neće kvariti :grin: dosta mu bilo več servisa:D
Ili što bih naš prijatelj zmix rekao ( samo ti to teraj )
 

Blaster

New member
Kliknuo sam negdje Like radi iskrenog osvrta. Nisam očekivao toliko negativnih iskustava, i nadam se da će nadalje slušati.
Ta tehnologija po pravilu može zezati, ali kod tebe se svega izmješalo. Mene bi osobno jako smetalo da saznam da sam dobio testni model.
 
Na vrh