Citroen C4 Picasso II - Ivo

ivocro

New member
Evo nema nikoga jos pa da budem prvi...

U petak sam pokupio svoju novu jurilicu...

Imao sam veci izbor (cca 5 modela i proizvodjaca auta), odabrao sam Citroen C4 Picasso, model 2013 - ovaj novi...
Isto tako sam imao izbor da uzmem bas novi ali sa slabim paketom opreme i bez dodatne opreme ili ovaj - uzeo sam ovaj...

Dakle:
Citroen C4 Picasso
1,6 HDI 115ks
2013 godina, 6 mjesec, 22.500km
Intensive oprema
+ Xenon zakretni
+ 3D light
+ Park assist
+ Djecji paket
+ 17" alu felge
+ zatamnjen iza
+ jos neke stvari koje ne znam na pamet

Auto nema kaj nema, xenon, navi, 7" ekran, 12" HD ekran, LED, svi senzori napred i nazad, rikverc kamera, dual auto klima, bluetooth, wireles kljuc, auto svijetla..........

Zasto bas ovaj?
Pa, htio sam si C4 Picasso od kada je prvi izasao... Imam 2 djece... Delam 30.000 - 40.000km godisnje... Od svih ima najbolju opremu (gadget freak) i tako dalje...

Iskreno, cekam ga cca 2 tjedna i intenzivno gledam po cestama - jos nisam vidio niti jedan... Mora da ih je jako malo za sada na cestama...

Za sada samo 2 slike koje imam, kasnije mozda jos, kako stignem...

LP,
Ivo



 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Koji link gore?

A c4 je fantazija... nego koliko ostaju tragovi prstiju po ovoj centralnoj konzoli pošto nema klasičnih tipki?
 

ivocro

New member
Koji link gore?

A c4 je fantazija... nego koliko ostaju tragovi prstiju po ovoj centralnoj konzoli pošto nema klasičnih tipki?

Sorry, to je bio c/p sa mog starog foruma, pa sam previdio ;)

Iskreno, ne znam, fakat sam ga malo vozio i nisam jos poceo primjecivati detalje (imam cca 100km tek) :wub:
 

ivocro

New member
Nije tajna... Ispao je oko 19.200€ do registracije... Isto to sam iskonfigurirao na Citroen.hr i ispada oko 26.000 do rege - tako da je ok deal po meni :)

1. To mi je sluzbeni auto
2. Ne patim da bude nov nov
3. Taman se razradio na 22k km
4. :)
 

ivocro

New member
Evo ovako... Ne znam sada dali cu se svega sjetiti ali ajde idem po redu...

1. Sjenilo za sunce ona tkanina ispod se guzvala - mijenjali u garanciji

2. Ambiente lampica na suvozacevim vratima (rukohvat) nije delala - mijenjali

3. Suvozacev zracni svako malo javljao gresku - mijenjali elektroniku ispod sica

4. Zamjena karoserijskog dijela iza lijevo (pojavila se hrđa)

5. (ovo nisam jos niti prijavio jer ne znam kaj da im velim) kada se vozim na autocesti u prednjem desnom cosku kod sajbe kao da se lagano trese sajba od vibracija, takav je zvuk

6. Onaj njihov jukebox je smece - vozim se satima, dodjem do pjesme 66 (random broj) i kada opet upalim auto on krece od pocetka (ne pamti di sam stao)

7. Da ne pricam da mi na jukebox a i na USB pjesme znaju "preskakati", kao da sam na zgrebanom CD-u

8. Napred u ovjesu nekaj lupa - samo za ovo sam bio 3 puta u servisu, mijenjali (navodno) neke kape amortizera pa onda jos nekaj pa onda jos nekaj (nikada nisam dobio papire kaj su ustvari radili) i na kraju se jos cuje. Cak mi je u jednom trenu rekao "majstor" da je "normalno" da ovjes lupa?!

9. Ona sjenila kada su mi povucena gore da imam veliko staklo cvrce dosta

10. Amortizer gepeka je smece, ne dize vrata gore nego ja moram gurati - ne otvara...

11. Volan mi proizvodi neki zvuk kada okrecem, pogotovo u mjestu kada motam tipa parking i to...

12. Vozacev brisac svako malo preskoci preko gume - kada se digne onda kao da hoce jos i po zraku brisati


To je cca to, mozda sam nekaj zaboravio. Tocke 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 i 12 su otvorene ali sam ja prestao ici u servis (nemam bas puno vremena)... Moram opet krenuti jer jos malo ode garancija. Ali mi je najgore kaj moram se dokazivati kao da sam na sudu - a nemam vremena previse jer sam barem 3 dana tjedno van Hr...

Auto je 1.6 HDI sa 115KS, 6 mjesec 2013 godine - sada imam oko 44.000km

Mozda sam ja jako zahtjevan, ali ovaj auto je kostao novi oko 26.000€ - mislim da je ovo bas banana...
 

Krky

Lakerski profesionalac
aaaauuuuu, :surprised: baš mi je ža :hm:
toliko nedostataka u prve dvije godine života.. :confused::disgusted:
baš si se ti moral uhvatit za taj 100-ti koji je falš.. :D
samo tjeraj to u ovlašteni dok još vrijedi garancija, inače nakon garancije će ti oderat kožu..
ili buš moral kupit niki jači bas i protvanj od pojačala, pa uvijek preko pola stavit.. :D
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
8. Napred u ovjesu nekaj lupa - samo za ovo sam bio 3 puta u servisu, mijenjali (navodno) neke kape amortizera pa onda jos nekaj pa onda jos nekaj (nikada nisam dobio papire kaj su ustvari radili) i na kraju se jos cuje. Cak mi je u jednom trenu rekao "majstor" da je "normalno" da ovjes lupa?!

11. Volan mi proizvodi neki zvuk kada okrecem, pogotovo u mjestu kada motam tipa parking i to...
Nekako mi smrdi da bi problemi pod 8. i 11. mogli biti povezani, odnosno da je to jedan problem.

Ovjes ne smije lupati. Nikad.

Vjerujem da je autić još pod garancijom? Ako je pod garancijom, fantastično si zaštićen. Iskoristi to maksimalno.
 

ivocro

New member
Da nadodam, sada sam se sjetio...

13. Senzori na kvakama (ima keyless sustav) dobar dio zime nisu radili ali nema pravila... Nekada primim vozaceva vrata i ne reagira, ali na vrazima iza reagira... Nekada rade suvozaceva ali na iza ili vozacevima ne reagira... I tako, razne kombinacije.

E sada, dali se to moze pripisati hladnocama, vlazi, zimi, snijegu ili bi trebali UVIJEK sljakati - ne znam... Sada sljakaju kak spada, zadnji puta mi se to desilo prije par dana kada je isto bilo ispod 0 mislim... :hm:

Nekako mi smrdi da bi problemi pod 8. i 11. mogli biti povezani, odnosno da je to jedan problem.

Ovjes ne smije lupati. Nikad.

Vjerujem da je autić još pod garancijom? Ako je pod garancijom, fantastično si zaštićen. Iskoristi to maksimalno.
To je bas cudan zvuk u ovjesu. Sada nevezano za skripanje volana. Kada se vozim ako su neke neravnine onda lupka onako ali nema pravila. A isto sto mi se desilo je kada ulazim u zavoj normalno (20-30km/h) i kada motam culo se kao da se nekaj "špana" ak me razumijes, kao da se neka opruga razvlaci i onda proizvodi zvukove...

Garanciju imam do 6 mjeseca (auto ima 2 godine garanciju??), tako da moram to rijesiti... Zvao sam jucer da dokupim do 5 godina ili 200.000km - frajer mi veli da kosta oko 23.000kn :eek::eek::eek::eek:
 

Dalibor

Dado Tornado
2013 godina, 6 mjesec, 22.500km
odi kod nekog limara neka pregleda je li auto bio razvaljen i slagan, plus što bi se bilo dobro na neki način (prilikom iduće posijete tog servisa u kući gdje si ga kupio) da onako u "usputno nonšalantnom" razgovoru pokušaš doći do neke informacije tko je auto koristio prije tebe - tako ćeš doći do nekakvih informacija što bi još mogao očekivati i treba li se auta pošto poto odmah riješiti
 

ivocro

New member
odi kod nekog limara neka pregleda je li auto bio razvaljen i slagan, plus što bi se bilo dobro na neki način (prilikom iduće posijete tog servisa u kući gdje si ga kupio) da onako u "usputno nonšalantnom" razgovoru pokušaš doći do neke informacije tko je auto koristio prije tebe - tako ćeš doći do nekakvih informacija što bi još mogao očekivati i treba li se auta pošto poto odmah riješiti
A "rekli" su mi tko je koristio auto... To je bio kao sluzbeni auto od Citroena Savska... Ali kako sam skuzio kasnije izgleda da je bio i testni auto jer sam nakon kupnje naletio na clanak bas sa mojim autom (LINK)... To je bas auto koji vozim (sa slika)... To me isto jako zasmetalo - jer sam pitao dali je bio testni i rekli su mi da nije...

Isto sto mi je cudno - na slikama sam nasao i sliku gdje ima u meniju za nadzor pritiska u gumama - ja to nemam :wtf:

Ne znam, auto fino vozi, trosi u prosjeku preko ljeta ispod 6 a sada je malo iznad 6 ali ovo sve kaj sam nabrojao je bas ono, dodje mi zlo...
 

gigo980

Member
u jbt..ja sam vlasnik isto testnog vozila...kupljen u prvome mjesecu...cuj ja ga slabo vozim jel nisam doma al ono kratko vrijeme od tjedan dana ja nemam sta zamijeriti...sve funkcionira savrseno(necu ga hvaliti da neureknem)nisam ni jednoga pa necu ni ovoga...sto se tice produzenoga jamstva ja sam pitao i cca oko 2500kn za godinu..meni istice u 9 mjesecu...do tada cu vidjeti i odluciti...vozio sam do nedavno isto picassa 2003 god..otisao je u tjedan dana odkad sam ga stavio u oglas...sto valjda znaci da je nesto i vrijedio..samo hvale za taj auto...zato sam se i odlucio za novoga!

a sto se tice nadzora tlaka u gumama to se moze iskljuciti...samo da ti kazem da sam ja odmah kupio alu felge i gume kad sam kupovao to me brinulo jer nisam znao hoce li signalizirati ako promjenim gume i felge..tada su mi rekli da mogu iskljuciti...za tvoju inf.ako neznas jedan ventil dodje oko 350 kn pa sada put 4..želis li stvarno to?
 
Na vrh