Citroën Grand C4 Picasso - Cale81

Cale81

Active member
Evo napokon stigao😧.
2017 god, 2.0 hdi 150 ks, automatic, sa 180 tkm za 10 000 eura
Sada jos samo servisi i teraj misko.😎
Sutra idem u automaslic na ispiranje i servis mjenjaca cca 2000 kn,
a iduci tjedan, mali i veliki servis (hvala kolegi na odlicnom popustu na djelove 😉)

Kada se ucini bolje vrjeme stizu i bolje slike💪
 

Prilozi

pokra89

Well-known member
Sretno! Jesu li to neke tablice po narudžbi ili? Vidim da su sad te bezvezne ratkape na njemu, pretpostavljam zimski set? Sad otvaraj svoju temu pa da se međusobno posjećujemo u garažama. A nadam se i uživo, ako si iz Splita
 

Cale81

Active member
Ivane, izgubi mi sad poruka smisao :D
Sada cemo pratiti obadvije teme 😉
Nasao sam u pretincu iza vozaceva sica, novi zapakirani kompresor, ali sam svakako uprosio rez kotac I dizalicu. Sada ga vozim po gepeku 🙄
Sta bih se trebalo nalaziti u podu treceg reda desnog sjedala.
Ispod livog je kljuc za gume i vijak za tegalj
 
Posljednje uređivanje:

Cale81

Active member
Sretno! Jesu li to neke tablice po narudžbi ili? Vidim da su sad te bezvezne ratkape na njemu, pretpostavljam zimski set? Sad otvaraj svoju temu pa da se međusobno posjećujemo u garažama. A nadam se i uživo, ako si iz Splita
Relacija st Zg
Tablice su po narudzbi ali prije 17 god, prebacio sam ih sa starog auta.
Jucer mi teta na tehnickom kaze da su ostecene i da nemaju eu oznaku te da trebam naruciti nove. Ja kazem, ok nije problem cca 90 kn za iste takve. Ne ne kaze teta 323 kn jer su ove po narudzbi 🤦‍♂️.
Znaci dva put da platim istu stvar, ona samo klimne glavom i kaze bolje dvaput nego triput 😂😂🤦‍♂️
I platih na kraju neku tarifu od 278 kn 🤷
Imaju i ljetne na al 17"
 

Cale81

Active member
Evo sam nasao u knjizi (sreca ima slika inace od ovog talijanskog nebih nista 🤷🤦‍♂️)
Kako su lipo zapakirali klocnu. Nisam je prepoznao.
Moj obzirom da je ekskluzive oprema i nema rez gumu u ovim boksevima ima samo
U livom: kljuc i vijak za vucu
U desnom; klocnu.
 

Prilozi

Cale81

Active member
Da se malo podsjetimo: motor 2.0 hdi automatik sa 181 tkm. iz 2017g.
Obzirom da nemam nikakve podatke o izmjeni ulja i servisu mjenjaca, odlucio sam se na ovaj poduhvat.
Jucer sam ostavio auto u automaslic da odrade servis mjenjaca.
Ispiranje,izmjena ulja 7.5 l i dijagnostika. Saldo 2200 kn.

Serviser kaze da je mjenjac u dobroj kondiciji, bez greske na dijagnostici, a ulje je bilo lipe boje i ne "smrdi".
Prilikom odvijanja donjeg cepa za ispustanje ulja serviser ga je "slomio" ali ga je uspio izvidati vani. Nakon jucerasnje potrage za drugim cepom danas je nasao i zavidao neki "adekvatni" dok ne dode novi originalni koji je narucio u Citroen (za 10 dana i 240 kn 😳).
Nekakav zakljucak je:
Taj vijak tvornicki ovako zategnut (znaci nikad nije servisiran mjenjac),
Staro ulje je u "dobrom" stanju iz razloga sto je auto mogao odraditi 180 tkm u tri godine uglavnom na otvorenoj cesti.
Pa cemo sada vidjeti kako ce se ubuduce ponasati u voznji.
Rekao mi je da bih trebalo ovakove servise odradivati svako 50 tkm.
"Mali brat" mu je cuvao mjesto dok je "veci brat" bio na pregledu. 😉😂
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Cale81

Active member
Imam situaciju da mi se ispraznila baterija na jednom od kljuca, dok je rezervni jos uvjek ok.
Naime u takvoj situaciji mi je radio pristup autu bez kljuca na vozaceva,suvozaceva i na vrata od portapaka (sa rezervnim kljucem).
Kada sam promjenio bateriju u kljucu, taj kljuc mi nece da otkljucaje/zakljucaje ni jedna vrata (bez kljuca) dok daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje radi.
Po upustvu sto mi je pokra89 poslao i to na hrvatskom 💪😉 na str. 59 pise da se nakon zamjene baterijice stavi kljuc u citac. Ali i dalje ne otkljucaje (bez kljuca).😕
Sada koristim onaj drugi kljuc (rezervni) a on mi nece da otkljuca/zakljuca vozaceva vrata bez kljuca😕 dok na suvozaceva i na portapak radi bez problema.
Ima li ko kakvu ideju kako ovo rjesiti?!
 

pokra89

Well-known member
Probaj zamijeniti baterije, znači iz prvog u drugi, a iz drugog u prvi ključ, pa vidi jel sve isto. I jedna napomena, uvijek uza sebe onaj rezervnu bateriju, jer ako to se slučajno isprazni a nemaš rezervnog ključa, auto nećeš moći pokrenuti. Nije bleso lud :D
IMG_20210215_204048.jpg
 
Na vrh