Citroën C5 HDi 2.0 16v 2008. - Čudan zvuk i vibracije

era970

Member
@bjelivuk izgleda da sam ja kupio od tog sto je uradio''pravac oglasnik''
:)
Sta je tu je, ma ici ce on bar jos po' miliona km :-D
 

Brruno

Well-known member
za 2.0 je normalno da se jace cuje kad je hladan osim novijih euro 6 motora pogotovo na vecim kilometrazama. Cini mi se da je tvoj bucniji od mog,ali zasto ,pitanje je za nekog majstora kojem nije u glavi samo ulje i filter i novac nego voli uciti nove stvari pa isprobava svasta.
 

era970

Member
pa da mu moj mukom kupljen auto bude zamorce? neka hvala ;)
nego, da li neko zna u srbiji, dobrog majstora? pod time odrazumevam da nije kvaran, da ima originalnu dijagnostiku , da ne menja i sto treba i sto ne treba i ume da POPPRAVI kvar a ne da zameni deo
 

PIKULA

New member
Poštovanje novi sam na forumu i imam jedno pitanje,vozim c5 2.0 hdi automatik 2007 god prvi vlasnik i nedavno sam mijenjao zupčasti remen na 160000 km sve od continentala o otad mi auto ima cudan zvuk i vibrira na sjedaluma i komplet unutrašnjosti poput vibracije mobitela a nejviše na 1500 okretaja bio kod majstora a on kaze da je to normalno a znam da prije servisa nije pa me zanima jel ima netko slična iskustva
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Nije normalno, treba pregledat sve nosace motora, remenicu radilice, cijev od klime, gornju koja se zna raspustit pa klaparat, i naravno napetost remena jel, jer sam vidio kojekakve da mijenjaju remenja bez alata, pa onda zna svasta bit. Cimni rjkom tu gornju cijev od klime pa ako ima lufta stavi kakve gume ispod nje. Ako majstor nije imao alat za blokadu zamasnjaka, nije mogao propisno stegnut vijak M14 na radilici pa ga je vjerovatno ili preslabo ili ne daj boze kompresorom pritezo, moguce da je remenica u banani.
 

Aleksic

Member
Pozdrav, od nedavno mi se na C5 X7 2.0 hdi 120kw manuelac pojavio čudan zvuk na leru. Čuje se pojačano u kabini, kad otvorim haubu sve zvuči normalno. Zvuk prestaje dodavanjem gasa ili ga zvuk motora prikrije ne znam ni sam. čuje se optrilike kako je Era opisao kao kad klapara plastični poklopac motora ili recimo kada u pod udara ausput "bo-bo-bo-bo-bo-bo" nekako auto žvuči kao Tamić u kabini i osjete se vibracije na papucicama.
Kada pritisnem kuplung nema nikakve promjene zvuka pa se nadam da nije zamajac mada je on uradjen prije manje od 50 000km.
Ima li iko ideju šta bi to moglo da bude da mi majstori ne raskopavaju auto redom, pa poslije kad zajebu nešto oko hidroulike nikom nista a ti magarce plaćaj tuđe neznanje...
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Nesto kao da je prislonjeno uz jos nesto pa ima rezonancu :)
Kod mene se nekad cuju pretinci ispod soferke, pa udarim pretinac tokom voznje dok ne prestane da se cuje
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni zvuči da nešto šupo rezonira... kutija filtera zraka možda negdje prima vibracije?
 

Aleksic

Member
I meni na to vuce sam pregledao i ništa. Na Torque mi izbacuj da lambda nije kako treba. Može li to uticati na rad motora da tako vibrira
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
To sto torque pokazuje i te bluetooth dijagnostike uzeo bih sa jako velikom rezervom. Pre neki dan ubo u svoj auto, usao da kao očita gresku, kao nasao neku. Nema nikakve greške na bordu, mozda je neku iz naftalina izvukao, ali opet to sto pise mi uopšte nije jasno za sta je vezano. Tako da, jedino Lexia.
 

Milosh

Test
Torque prikazuje one greške koje je proizvođač predvidio da se mogu pročitati preko generic obd adaptera i protokola. Ako je pročitao grešku, onda ona postoji, nema veze što je ne vidiš na tabli.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Sad sam ponovo ocitao

P1351 je greska, obrisao sam je, pa kad budem sutra vozio auto, ponovo cu ocitati
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh