Citroën C4, 1,6 VTI

mengela

Well-known member
Donator foruma
Zapistat ce ti opet skoro ako je zbilja nesto! Onda dobro pripazi, trebalo bi nesto pisati na displayu, a ako imas tipku check pritisni i tu bi trebalo pisati kakav je fault upitanju! Moze bit mali milijun stvari, al potvrdit ces sigurno sa spajanjem na dijagnostiku, jer je sigurno nesto zabiljezeno
 

dado311

New member
Pozdrav pitanje za tebe..Imam isto c4 2015 i kupio sam gume 17 za alu felge ali posto su gume na mome dobre naravno ja sam mislio da nisu sada ih prodajem dali ti trebaju mozda..Gume su Falken 225/45/17 sa njemackog trzista jer sam i auto kupio u njemackoj gume zapakirane u najlonu sa deklaracijom i svim potrebnim..
 

zulufer

Active member
Hvala ti na ponudi, al iskeširao sam 3 soma kuna za cjelogodišnje good year prije mjesec dana tako da mi nisu potrebne...

Inače, dolio sam 4 dcl ulja i više nije pištalo. Sve je ok...
 

zulufer

Active member
Pozdrav svima!

Posvetio sam koju minutu i koju kunu autiću pa sam uložio u tipiziranu gumiranu kadicu prtljažnika pošto se stalno nešto prevozi pa da očuvam unutrašnjost a i uštedim na vremenu čišćenja gepeka, ovo se samo grubo usisa i prebriše i ko bog!


Također aparat za "nedaj Bože" od 1 kg je pri ruci.







A tu su još i bočni vjetrobrani kao novost...






 

zulufer

Active member
Ma prava stvar! Buke nema niti malo. Možda nisu bili dobro postavljeni. Ovako ostavim otvorene prozore i lufta se a i u vožnji nije potrebno paliti klimu, lijepo zrak struji.

Dugo smo se nećkali i nikad nije zgodno investirat 400tinjak kuna u nešta takvo, ali zadovoljan sam i mislim da vrijedi svake lipe.
 

zulufer

Active member
Evo mali update.

Radimo otprilike 1500 km mjesečno i sada je bio na servisu na 110.000 km. Promijenjeno ulje, filteri i svjećice, ostalo sve u redu. Na 1500 km mi je potrošnja 5,6 l/100 km. Kada sve sumiram 7,5 godina star auto, lijepo radi, lijepo ga je voziti, nije mi ga problem tankat, nema neku veliku vrijednost da se tresem kad sjednem u njega jer kao šta ako ga netko udari vratima na parkingu ili kamenčić razbije šajbu... Baš je za sjest, točit i vozit. Prezadovoljan sam, a što je najvažnije u svakom pogledu zadovoljava moje potrebe. :cool:
 

Cutac

Prèkaroš
Moj je 6.402 L/100 km zadnjih 35000 kilometara(100k-135k). Od 0 do 100k je isto bio tu negdje, ali nisam pratio.
 

zulufer

Active member
Update.
Napravio sam mali servis. Auto ima 130.000 km. Pisao sam u studenome kako mi je trošio 5,6 l/100 km, moram vam reć da sam se zeznuo. Onak penzionerska je to vožnja bila. Vozio sam ga u većem stupnju prijenosa pri manjim obrtajima. Ne sad kaj sam škrt pa šparam na gorivu nego sam inače takav, nisam nagal. Uglavnom i žena ga je počela tak vozit. Na koncu auto od 120 konja mi se ponašao kao da ima brat bratu 75. Nikako povuć, nema snage, slab odziv gasa. Suknuo sam flašicu STP-a za čišćenje motora i češće ga držao u manjem stupnju prijenosa i na višim obrtajima. Popravio se. Najdraži mi je u 3. brzini. Ako ima potrebe za brzinska pretjecaja na 120 km/h sam u trenu. Tamo poslije 3500 obrtaja mala zvjerka postane. Potrošnja mi je 6,2 na zadnjih 5000 km. Toliko.
 

mali_BB

Active member
Na koncu auto od 120 konja mi se ponašao kao da ima brat bratu 75. Nikako povuć, nema snage, slab odziv gasa.
Baš sam i ja to jučer zaključio, 120 konja a nikako povući. Brže poleti moj Punto 1.2. Tek preko 3500 okretaja vuče. A i specifikacije su mu takve da mu je moment ondnosno torque najjači pri 4250 okretaja.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Koliko sam puta pisao, problem jakog auta je što treba dobrano kršiti ograničenja ako ga se želi držati u dobrom stanju :)
To je sve teže. Baš nekidan dobio razglednicu sa svojom slikicom. Nema više ono da se dostavi tko je vozio, pa se cijela familija navede, jer se nedvojbeno ne može utvrditi tko je na taj dan upavljao. Točno mi se mahnita faca vidi. :D 4K rezolucija.
 

zulufer

Active member
Večeras kad sam sparkirao auto u garaži. Izađem van i čujem kao neko pretakanje vode. Ne mogu skužit gdje ali kao da se gorivo vraća nekud ili antifriz možda. Imam dojam da je u stražnjem djelu auta. Hladnjak klime je nov pa bih to eliminirao. Ne vidim nikakvo curenje. Vratio sam se ponovno i dao kontakt, pumpa goriva se čuje. Auto normalno upali. Kada ugasim, za nekoliko sekunda opet se čuje to pretakanje. Goriva u rezervoaru ima 3/4. Ima li tko kakvu ideju?
 

mali_BB

Active member
Večeras kad sam sparkirao auto u garaži. Izađem van i čujem kao neko pretakanje vode. Ne mogu skužit gdje ali kao da se gorivo vraća nekud ili antifriz možda. Imam dojam da je u stražnjem djelu auta. Hladnjak klime je nov pa bih to eliminirao. Ne vidim nikakvo curenje. Vratio sam se ponovno i dao kontakt, pumpa goriva se čuje. Auto normalno upali. Kada ugasim, za nekoliko sekunda opet se čuje to pretakanje. Goriva u rezervoaru ima 3/4. Ima li tko kakvu ideju?
jesi skužio na kraju šta je u pitanju?
 
Na vrh