Citrać by '''ivan222''

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
da ne punim temu o ventilima, tu ću nastavit pisat o problemima i ostalim događajima na temu mog C3a. U osobnoj karti mu piše da je 2007. god, malo više od 140.000km, 1.4i, Exlusive oprema.

Ako nađem koju staru ljepu slikicu ću stavit.... jer trenutno nije za prezentaciju :D zahvaljujući svakodnevnom korištenju i lošim lakirerima.

Uglavnom zadnji problem o kojem sam pisao je bila pojava lupkanja, za koje sam prvo mislio da su ventili, pa remen, a na kraju se ispostavilo da je bila samo labava svjećica :) (što je, barem prema englezima česta pojava na starijim TU3 motorima) Tako da je to ekspresno riješeno.

Remen distribucije na kojem je virio jezičak sa gornje strane će se izmjenit, iako nije pretjerano star, i nije proizvodio zvukove. Jedino šta me začudilo je sameljeni zatezač istoga (zamjenjen prije 2 god.)... i to se sad mijenja -600kn - molio bi iskusnije da komentiraju cijenu.
Update: remen, zatezač i ruke: 950kn

...
A poslje sezone kad bude love, na redu su novi amortizeri i opruge, i zadnji seleni na mostu. Amortizeri na moju, a seleni na inicijativu mehaničara.
Auto trenutno servisiram kod novog lokalnog mehaničara koji je na probnom roku :grin: Inače sam ga servisirao kod Auto Krune iznad Rijeke, za kojeg imam sve pohvale!!!
Kriminalce iz Ark Mihelića, gdje je auto kupljen, izbjegavam u najširem luku, i isto preporučam ostalima... Pokušavao sam jedno vrijeme i na Krku kod ovlaštenog, mislim da je Pavlović... i na prvu su bili u redu za osnovni servis, ali kad je trebalo nešto extra (problemi sa farom, i pregrijavanjem kočnica) do izražaja je došla njihova nesposobnost. Greške ovlaštenih servisa u kratkom roku je riješio već spomenuti Kruna. Kod njega sam smanjio dolazke samo radi praktičnih razloga, i bližeg mi mehaničara koji izgleda da zna znanje (ali za veće operacije ću opet kod Krune, koji je ipak specijaliziran za Francuze)

evo, to je za sad to... javim se kad bude novosti :palac-gore:

i još jedno pitanje...

Koja bi mi bila opcija da malo sredim kočnice... jer se za moje potrebe prelako pregriju. Komedija bude kad se krećem spuštat iz Gorskog Kotra prema Grobniku... dimi i smrdi na sve strane... I znam, nije to auto za takvu vožnju... al ga nemogu i neželim mijenjat, ipak je to ljubav :wub:
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
evo stigle papučice i montirane... Kao za Puga 206 su al sam ih pripasao bez većih problema. Kočnica i kuplung su i širi od originalnih, ali ne smeta. I izgleda vrh :grin:



 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
hahaha oko sokolovo, a još je bio i usisan samo za slikanje :grin: Moram još par stvari sredit, najviše oko prednje branika pa će bit kompletne slike... Otpada farba u solidnim komadima sa branika pa si još razmišljam dali nastavit ignorirat ili ga puknut cijelog u foliju
 

Krky

Lakerski profesionalac
hahaha oko sokolovo, a još je bio i usisan samo za slikanje :grin: Moram još par stvari sredit, najviše oko prednje branika pa će bit kompletne slike... Otpada farba u solidnim komadima sa branika pa si još razmišljam dali nastavit ignorirat ili ga puknut cijelog u foliju
mora da ga je netko naknadno lakiral a da ga nije sa prajmerom za plastiku oderal, pa se sad ljušti, okini ti par fotki pa da vidimo pilu:cool:
 

Mrèela

New member
hahaha oko sokolovo, a još je bio i usisan samo za slikanje :grin: Moram još par stvari sredit, najviše oko prednje branika pa će bit kompletne slike... Otpada farba u solidnim komadima sa branika pa si još razmišljam dali nastavit ignorirat ili ga puknut cijelog u foliju
Kolega,sedišta su više nego zrela za pranje.:D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
ma nisu za pranje nego za smeće... Dobro su i odradile. Imaju 6 godina, po mjeri rađene čim je auto kupljen. Sicevi od ispod ko novi :grin:

Danas mi je bilo malo dosadno pa sam se igrao sa folijom, nisam znao šta ću pa sam volan obuko u crno. Niš posebno al barem je promjena. Prije par godina sam ju već stavio preko one unutarnjeg plastičnog poklopca bočnih retrovizora, plastike iznad središnjeg ekrana i oko brzinomjera pa se uklopilo. Bar u mojoj glavi hehehe :D




P.S.: i ako koga zanima... isto prije već dosta godina sam iza u lampe ubacio LED trake... Obična žarulja funkcionira samo kad se zakoči, a ostatak vremena je ugašena, pošto ova traka dovoljno svjetli. Do sad nikakvih problema, uvijek prolaz na tehničkom a mene opet veseli hehe ...slika ne dočarava to baš naj bolje al da vidite o čemu se radi.


Al sam se vrhunski nahebao sa montažom... ko slaganje broda u boci. Kroz rupu za žarulju laganini sa dva šrafcigera. Ako ništa čini mi se da su puno trajnije od običnih žarulja
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
prednji kraj ostavit na istoj visini i stvrdnut, a zadnji kraj još i spustit... eh da bilo bi idealno :) Ionako je vrijeme za mjenjat opruge i amortizere. Samo će trebat složit prvo financijsku konstrukciju heheh
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma neću slike kompletno stavlat dok ne izgleda onako kako ja oću ;) a kad će to bit neznam heheheh

Nego daj ti koju sliku kako ti se po mraku te lampe vide ;)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
ako se ne varam, svijetli ovo iznad, a ispod je mačje oko, jel? A ovaj red ledica uz branik su žmigavci?

Kul :cool:
 

Krky

Lakerski profesionalac
ako se ne varam, svijetli ovo iznad, a ispod je mačje oko, jel? A ovaj red ledica uz branik su žmigavci?

Kul :cool:

je, a nemreš vjerovat 400kn obadvije, novo upakirano :cool:

a sad pucam na ovo, angel eyes 1.300kn lijevi i desni u ÈK tip ima
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
imat ćemo iste farove onda hahah na te je i kod mene pala odluka... samo da kapne nešto
 

Mrèela

New member
ma nisu za pranje nego za smeće... Dobro su i odradile. Imaju 6 godina, po mjeri rađene čim je auto kupljen. Sicevi od ispod ko novi :grin:

Danas mi je bilo malo dosadno pa sam se igrao sa folijom, nisam znao šta ću pa sam volan obuko u crno. Niš posebno al barem je promjena. Prije par godina sam ju već stavio preko one unutarnjeg plastičnog poklopca bočnih retrovizora, plastike iznad središnjeg ekrana i oko brzinomjera pa se uklopilo. Bar u mojoj glavi hehehe :D

http://s22.postimg.org/qc1x67cy9/photo_1.jpg
http://s17.postimg.org/llhcki19b/photo_2.jpg

P.S.: i ako koga zanima... isto prije već dosta godina sam iza u lampe ubacio LED trake... Obična žarulja funkcionira samo kad se zakoči, a ostatak vremena je ugašena, pošto ova traka dovoljno svjetli. Do sad nikakvih problema, uvijek prolaz na tehničkom a mene opet veseli hehe ...slika ne dočarava to baš naj bolje al da vidite o čemu se radi.
http://s23.postimg.org/c1c8d5nvf/IMG_0819.jpg

Al sam se vrhunski nahebao sa montažom... ko slaganje broda u boci. Kroz rupu za žarulju laganini sa dva šrafcigera. Ako ništa čini mi se da su puno trajnije od običnih žarulja
Svaka čast za trud!:D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Branik je dole :D

Za par dana imam tehnički pa sam odlučio skinut prednji branik, dobro oprat i oguliti, pa malo posprejat di treba, pošto imam još pol spreja laka negdje... Kao što sam već govorio, branik je u ekstra lošem stanju, a pošto će na tehničkom barba morat zažmirit na par stvari, potrudit ću se da bar liči na nešto izvana :grin:

Maknut ću i ovu raz:cenzura::cenzura::cenzura:anu plastiku ispred kilera, i na to mjesto ide mrežica iz Bauhausa koja je upravo pofarbana i sunča se na terasi.

A pošto se farove može skinut samo kad je i branik dole, planiram se i sa njima malo igrat... Još da mi neko pokloni projektore uffff :D

trenutno stanje:


I vidim da nigdje na netu nema tutorijal za skidanje branika, tražio sam naravno, pa ako me ne uhvati ljenost bi mogao i to složit. Postoje na jednom forumu neke upute, ali oni spominju skidanje kotača, blatobrana.... tako da sam to ignorirao. Možda imam dvije tri ogrebotine više, al se nisam fukavao sa kotačima.
 
Na vrh