Citrać by '''ivan222''

zgveki

New member
hmmmm mislim da je too much para sam da bi pokrio te siiiitne rupice ostavi ovak bas je fora ;) mini parking senzori TAKVE NEMA NITKO :grin::grin:

di si nabavio papucice ?! legle bi mi ko :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:i samar :grin:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Papučice su sa eBay-a, nemoj tražit samo za svoj model, nego slobodno i za ostatak PSA game (ako ti je cijena bitna). Ja sam tražio, i uzeo model za pug 206, cijeli komplet papučica i odmorišta za nogu - 15 funti.

Također, Pugove papučice ćeš morat malo pripasivat, jer su nisu identičnog oblika... ali meni nije predstavilo problem. Opet na kraju izgleda origigi.
Neznam zašto, ali su Citroenove bile i po duplo skuplje.

hehehehhe :D pala je i meni ideja napamet da puknem gore senzore kad imam već rupe hehehe

Al evo, nabavio sam senzore koji se montiraju bez bušenja branika, pa ćemo vidit kako to funkcionira.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ebay. Mislim da se da skužit da više kupujem tamo nego u Konzumu. 14 USD mene koštalo. Traži ''electromagnetic parking sensors''. Senzor je u biti dugačka traka koja se lijepi s nutarnje strane branika po dužini.

Isprobao sam ih ''na suho'' tj. bez montaže i čini se da šljakaju... na jedno 70 cm su bacile prvi signal, na 15 cm popiz*e skroz. Reagirali su i na mačku kad je došla pošnjofat :grin:

Osjetljivost se da podešavat (tako piše, nisam proučio), i možda na širokim autima neće pokrivat kuteve (idealno dvije trake), ali sve u svemu ja za sad zadovoljan. Kad budem u vremenskoj mogućnosti skinut branik ću ih montirat (uskoro :cool:)

.........................................

I rekao sam da ću opširnije o ovim pregledima šta sam izobavljao s autom... nakon onog svega bio sam još u Sigetu, pa ovlaštenom, i iznenađenjem kola servis Turek u novom zagrebu.
Siget, koji u sklopu svega ima i tehnički pregled, bi mi vratio nakon servisa auto, koji nebi mogao proć taj isti tehnički kod njih. I za to bi uzeli oko 2000kn. Ne fala :D
Ovlašteni me je ošamaril s cifrom (očekivano), pa sam se bacio još malo na net i naštao neki ''akcijski'' pregled auta za 25kn u servisu Turek. Oni su u biti specijalizirani za japance i koreance, al šaraf je šaraf, pa nek bace oko.
Uglavnom ostao sam oduševljen uslugom, sa mehaničarima sam se zajedno zavlačio pod auto, haubu i di god po propisima o zaštiti na radu možda nebi smio.
Stvarno su mi ostavili dojam stručnih ljudi, odgovorili na tisuću pitanja maksimalno su mi probali izaći u susret. Na kraju su mi dali listu stvari što bi trebali napravit, i svoje okvirne cifre... ali i vremena da još razmislim i nać eventualno djelove u svojoj režiji.

Rezime njihovog pregleda je:
-prednji diskovi i pločice + zadnje pakne
-prednji amortizeri + njihovi ležajevi
-prednja lijeva spona
-ulje u kočnicama
+
-problematični dihtunzi (tipično za taj motor, dobro je i prešao koliko je) - ima malo ulja u rashladnoj, ali auto još ne dimi, ulje ne mijenja boju. Za ovo su mi također rekli da će mi preporučit nekog drugog ;) Iskreno su rekli da to nije najbolja opcija riješavat ni njima ni meni kod njih. Pošteno.

E sad. Tu uljeće naša lepotica od države.

Od danas pa sljedeća 3 mjeseca nemam B kategorije :D.

Tu sam automatski odustao od zaje*avanja sa tvrđim oprugama i ventiliranim diskovima. Mislio sam i ostale radove odgoditi, i zaključat auto na to vrijeme, ali će se ovjes ipak raditi.
Našao se kanditat (strvinar :twisted:) ko će povremeno vozit auto kroz ta tri mjeseca, ali će prije toga financirat servis. Ja ću naravno vratit dio cifre kad počnem opet vozit auto.
Glava (i, po mom, karter) se neće radit, al će bit svakodnevno praćenje ulja, dima i slično. I naravno nema na autocestu.

Eto...idem skupit i proučit ponudu djelova, pa javim ako bude šta zanimljivije.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Eto... kao šta sam rekao od opruga i diskova ništa.
Poskupljao sam više manje sve ponude... na kraju biram Lageros :D oko 1800kn sve. Naspram recimo auto Krešo koji je oko 2500kn pitao.
Osim Kayaba amortizera i ATE pločica sve je ostalo origigi. Sad pričekat dijelove i sa svim kod Tureka.

Nego sam naletil na ovo.


Patim.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Vidim da po netu ima originalnih ručica tempomata za 500injak kuna. Jel bi se to dalo samo ubacit i osposobit u servisu? Ili ima još uvijeta?

U volanu utor postoji :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
ovo sam našao na jednom drugom forumu. Još uvijek nisam zadovoljan. :D

ok. By the motor:
TU1JP

cruise don't work

TU1A

maybe

TU3JP

maybe

TU3A

maybe

ET3J4

maybe

TU4JP4

maybe

TU4JP4S

maybe

on diesel i don't know


by modification:
MK1:

need part #6. Citroen part: 4112HG. only test.

MK2: with ESP

need part #12
Without ESP - only test.
Nači ja sam na možda, uz modifikacije :D hmmmm

Za dizel se nezna. Jel ti je gas na sajlu ili? Imaš onu tipku da ti pišti kad pređeš određenu brzinu?

-----------------------------

Tebi bi možda i radilo ali ti nije dovoljna ručica, nego moraš cijeli volan mijenjat pošto su tipke na volanu. Dugačiji su sistemi. Švabi su ovo mrvu bolje standardizirali.
 

Krky

Lakerski profesionalac
papučica gasa mi je na potenciometar, je imam taj limitator brzine, el to kaj pomaže pri ugradnji tempomata?
 

Krky

Lakerski profesionalac
ja imam na vrh lijeve ručice onaj gumbič, kak i na desnoj za putni komp, samo nisam skužil čemu služi, kad ga stiščem ne događa se ništa :confused:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Možda je to ta famozna tipka ''limitatora'' brzine. Pišti nakon šta pređeš brzinu koju namjestiš.

Nema apsolutno nikakve funkcionalne vrijednosti po meni, jednom sam je davno skužio i momentalno zaboravio na nju sljedećih godina.

--------------

-nije. I tebi je ta tipka kod radia. Nemam pojma šta je, jel nacrtano šta na njoj?
 

Krky

Lakerski profesionalac

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Svaka čast :D ovo se isplati isprobat. Vidit ću kako će se ponašat auto sa novim Kayabama pa možda i to ubacim. Još 2 ipo mjeseca ne žurim nikamo :cool:
 

Krky

Lakerski profesionalac
za dugo svjetlo ti ide i dalje h1 halogena..
a za kratko u leču isto ide h1, sad si ti po želji deneš običnu halogenu 55w ili pak xenone..
 

Yukio

Member
ja sam kod sebe mjenjao kratko, imam klasiku H7
za dugo nisam gledao što imam, koje inače idu tamo za dugo ?

Koje su sve lampe legalne za taj citrić?
 
Na vrh