Ceste i još ponešto

Zmix

New member
Neka nam ova tema služi da bi mogli da se informišemo o radovima, zastojima, ograničenjima, zabranama i ostalim stvarima što smo primetili ili čuli da se dešavaju na putevima.
Naravno, ne bi bilo loše da se preporuči i neka benzinska pumpa, odmorište, restoran gde je dobra klopa, a može i da se stavi i koja sličica. :)


Ne znam da li postoji ovakva ili slična tema na forumu. Ako ima onda neka moderatori uklone ovu.
 

Zmix

New member
OD 01.01.2012. BEZ ZELENOG KARTONA! :)

Vozači koji iz Hrvatske putuju u Srbiju i vozači iz Srbije koji putuju u Hrvatsku od nove godine više neće morati da poseduju zeleni karton prilikom prelaska granice.
Zeleni karton više neće biti potreban ni za ulazak u ostale evropske zemlje izuzev BiH i Makedonije.
Ova vest je objavljena juče u svim medijima.
 

hacti

made in france
Evo nečeg što će nas sve skupa razveselit ako uspije policija to progurat:

http://autoklub.jutarnji.hr/vozace-bez-zimske-opreme-policija-ce-vec-2012--kaznjavati-svaki-dan/989447/
ajde neka bas mi je drago mislim da bi kazna trebala biti jos veca!!! ima bisera na nasim cestama koji ce "ladno"platit tih 100e i to je to!!! a kad s autom stanu na nekom brezuljku i kad ih neko udari ili nedajboze pobije nekog onda im je kriva zimska sluzba, a oni na autu imaju "celestonke"!!!
 

sLi

Dr. Xsara
ja se slazem da treba uvest zabrane, ali obaveznu zimsku opremu u tom periodu nemaju cak ni slovenci...to mi je debilana
 

Marko

Well-known member
Sad mi se vrti onak klip s jubito-a - "A šta reći?"... Društvo moje drago ruku na srce - ak si neko i namontira zimske gume to nije garancija sigurnosti na cestama - đaba gume kad se većina i po suhom vozi ko da je s Marsa pala, a ima i onih koji se bez rezerve voze ko buzdovani po snijegu ... Kad je snijeg na cesti i tzv. "glaž" ne pada mi na pamet voziti se ljetnim gumama... Zimske gume su za snijeg turbo i to se zna! Ali da sad neko zaustavlja šofere na suhoj cesti (ne slinavoj, nego suhoj) - gdje nema zimskih uvjeta - kaj nemaju zimske gume gore - a ima ripnu iznad 4mm - i za rezervu ima lance v gepeku - to je bedasto!

Malo i za maglu da napišem:
Evo pred par dana došla je magla (vidi se 150 m u dalj) pa se svi voze 40 km/h ko da su u Lici i kao da je vidljivost 1 metar. U koloni se voziš i svaki mudrac ima upaljene maglenke - em prednje em zadnje koji ti deru po očima - malo mu blicnem da zgasi ali onda mi biser ispred maše da "koji kur@c mu blicam..." - kao kaj očeš ti psihopat iza... :twisted: Van naselja di je rjeđi promet ajde ali budala opali maglenke pa gledajte!
 

deda

New member
90% vozača bi trebalo na ponovne ispite o propisima,samo pitanje i kolko instruktori znaju.Ovo sa maglenkama je živi teror po zimi.Najgore kaj mi je jedan frend rekel da nek predam vozačku jer sam opasan po promet da su mi oči u banani kad mi smeta upaljene maglenke i da si,čak i obavezan ih palit.Pošto dela u Njemačkoj,rekao sam mu samo se ti vozi tak,pa kad te klepnu 400€ globe kaj jednog drugog mog mudraca,budem te onda pital gdje su tvoje bulje.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
ja se slazem da treba uvest zabrane
Potpisujem ;)

ali obaveznu zimsku opremu u tom periodu nemaju cak ni slovenci...to mi je debilana
da..totalna debilana :shock:..**** te,kod nas se ljudi još kupaju u 10.mj i igraju picigin,a u travnju su temp. već prek 20 stupnjeva..nemogu shvatit zašto uvijek hočemo zmišljat toplu vodu..čisti kretenizam :whistling:

a o ovim mudracima s maglenkama bi se knjige mogle napisat :doh::doh:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Jel zna netko koja je obavezna zimska oprema za Sloveniju? Znam da su nedavno nešto mijenjali...
I dalje ti je isto..zimske gume ili ljetne + lanci u gepeku ;)..evo što kaže HAK:

za putovanje zimi kroz Sloveniju po novome, i „strana“ vozila, pa tako i ona s hrvatskim registracijskim pločicama, trebaju imati zimsku opremu od 15.studenoga do 15. ožujka (neovisno o vremenskim uvjetima) ili prije, odnosno poslije tog datuma, ako tada na cestama vladaju zimski uvjet. Do sada je Zakon o sigurnosti na cestama u Sloveniji (59. članak) propisivao da vozila s inozemnim registarskim oznakama obveznu zimsku opremu moraju imati samo kad je snijeg ili led na kolniku


Sve imaš ovdje:http://www.hak.hr/info/korisne-informacije/zimska-oprema
 

Arsen

Member
A znači ista stvar kao i do sada samo primjenjuju i na strance...mislio sam da možda nisu zimske obavezene ili neka slična bedastoća.

thx.:)
 

Zmix

New member
Novi saobraćajni znak na putevima u Srbiji.
Ulazak u zonu naseljenog mesta...



... izlazak iz zone naseljenog mesta.

 

ccccxm

New member
Pa stvarno nisu normalni sa tim propisima.Valjda će svak normalan ko ide u alpe uzeti lance i zimske gume ako neće neka pogine kad je glup, a jebemu kod nas doli usrid lita pita di su lanci.A maglenke svi držu upaljene to je sad ka fora,pa još trpaju unutra one glupe plave žarulje ajme majko ovaj svit je posta cirkus.:doh::doh:ROFLROFL
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
o ovim mudracima s maglenkama bi se knjige mogle napisat
To s maglenkama je jedna takva masovna čobanijada da to nije normalno. Padne malo magle, vidljivost 700 metara, jarani pale maglenke, i obavezno zadnju.

Jedan info glede zadnje maglenke. Zadnju maglenku je zabranjeno koristiti u gradu (300 kn kazne), a treba je ugasiti dok se netko iza tebe vezi na otvorenoj cesti.
 
Na vrh