C5 X7 staklo vozača

gambler072

C5 enthusiast
Evo slicice kao sto sam i rekao:









U ovlastenom kazu da je nemoguce skinuti lajsnu bez da se polome zabice, slazem se sa njima :D
A sto se tice dihtanja, mislio sam uraditi sa jednim od ova dva proizvoda, ne znam da li je to isto kao sto je Doomsday predlozio, ili gore ili bolje. Uglavnom sutra cu da kupim nesto i da navucem za svaki slucaj jos jedan sloj.

http://www.abro.com/ss-1200.html

http://www.technicqll.pl/index.php/en/products/silicones-and-sealants - drugi po redu, HT Sealant (ovaj brend sam koristio u par navrata, dvokomponentna ljepila i slicno, i prezadovoljan sam kvalitetom
 

sir.Oliver

Well-known member
pre toga uzmi onaj fen ( vruć zrak ) i dobro ugrij staklo , kako bi se lepak rastopio i nečim malo pritisni staklo ( na par sati , dok se lepak ne ohladi ) ..... ja sam to radio tako što sam zalepio one vakum ručice na staklo i gurtnom vezanom za kopču pojasa na zadnjem sedištu našpanovao , stegao staklo i polako zagrijavao staklo ....
 

gambler072

C5 enthusiast
Ne znam gdje kod nas da nadjem 3M :( gledao sam danas po gradu, uglavnom su no name, abro je najbolje sto sam nasao sto se tice brenda, pogledat cu jos malo po prodavnicama auto lakova i sl, moguce da imaju. Mislis da ovaj abro moze odraditi posao?
 
Posljednje uređivanje:

gambler072

C5 enthusiast
Mali update:
Danas otisao kod mehanicara da zamijenim disk plocice, i objasnim mu ovo za maglenje sajbe, i rasturimo sve plastike oko sajbe, skinemo brisace itd planirajuci da zadihtujemo sajbu ljepilom za sajbe, kad ono mala botanicka basta kod nosaca brisaca i odvoda koji ide u blatobran... lisce, hamelj, i sve ostalo sto se nakupilo ispod je naravno zablokiralo odvod, i to je vjerovatno izazivalo maglenje. Kada smo sve ocistili, usisali, produvali preventivno smo navukli i jedan sloj ljepila, ali moje misljenje je da je ustvari sav taj hamelj bio uzrocnik maglenja. Vidjet cemo sta ce se sada desavati... Ako nekome bude trebala procedura neka se javi, nije komplikovano, slike nemam jer ne volim gledati kako mi neko kopa po autu dok ja sjedim, tako da sam se i ja uhvatio alata :D
 
Na vrh