C5 X7 2.0 HDi 120kW by pokra89

pokra89

Well-known member
uf, skoro 2 godine ništa ne napisah :confused::confused::confused:

uglavnom, nakon zadnjih stakala, na red su došla i prednja bočna :wub:









a zadnja su "ojačana" mrežicom






 

pokra89

Well-known member
da, iako je preporuka i bilo bi poželjno ne otvarati do kraja, jer će tada bit pričvršćeni samo za donju stranu, pa u slučaju brze vožnje postoji mogućnost da odlete.

ja recimo redovito držim otvoreno 7-8cm, kao na slici
 

ZlatkoC4

Well-known member
Gule-Citroen Vitez mrežice Ovnak. i ja čekam da dođu za moj. dobre su i prozor možeš spustiti. A svakako dobro će ti doći za blizance dodatnog hlada i po potrebi zraka a ništa ne možee ući untutra. :palac-gore:
 

pokra89

Well-known member
AC Ovnak Vitez, na forumu kolega gule

ako ti je problem s transportom, zamoli zlatka, on uvijek nešto iskemija, a i često je u istri
 

pokra89

Well-known member
kako sam ja lijen što se tiče foruma i ove teme...ajme! ajmo sad malo retroaktivno :angel:


Kako je, meni, jedna od najvećih mana ovog modela nedostatak prostora za odlaganje sitnica, gdje su oni pretinci u vratima toliko mali da je to smiješno, a uz njih imam još samo onaj ispod volana, koji najčešće i koristim, uglavnom je rezerviran za bocu, te onaj poviše dugmeta za ručnu kočnicu, koji je takvih dimenzija da ne znam kad sam ga zadnji put otvorio, a jučer kad sam htio, cisto da se podsjetim sta sam tu ostavio, nisam ga nikako mogao otvoriti, primoran sam izmišljati mjesta za odlaganje mobitela, naočala i ostalih stvari, a većinom bi završavali u torbi, tzv pederusi. Tako sam za mobitel jedno vrijeme koristio onu antislip podlogu, al tada bi bio na udaru sunca pa bi bilo više štete nego koristi. Naočale sam odlagao na retrovizor, pa spadnu, u pretinac vrata, pa ih nikako izvući, bio sam jedno vrijeme koristio onu stipaljku koja se stavi na suncobran pa se naočale tu odloze, ali mi je s vremenom mehanizam popustio pa ni to nije držalo, a i dosta suzi vidljivi prostor. U zadnje vrijeme u igri je bio mali organizator kartica i dokumenata, koja ima i mjesto za odlaganje naočala, i s njim sam jako zadovoljan. Inace, izgleda ovako


Međutim, uvijek se prisjetim posebne kutije za naočale koja mi je bila u staroj laguni, jel to tako originalno došlo ili je nabudzeno nemam pojma, al za moj ukus prava stvar. Stoji iznad vozačevog prozora, na mjestu gdje mi je u c5ici rukohvat, koji ionako ničemu ne služi. I tako neki dan idem po bespucima kineskih shopova na aliexpressu, i naletim na tu kutiju po cijeni od 6 dolara. Naručim, ona nakon 2 tjedna stigne, ja je danas namontiram i super zadovoljan sad imam jedan pretinac više! :)
Nijansa boje skoro pa sto posto pogođena, jedino je par milimetara prostora viška na onom fiksnom dijelu koji se sarafi, al meni ne smeta.








Također, kako dolazi zima i led, morali smo se malo LEDirati.




Svijetli za sve pare. Međutim, tek kad je pala noć, rezultat se u potpunosti vidio. Fotografija je bez blica i bez ikakvog uređivanja



Ista stvar je bila i s osvijetljenjem registarskih pločica.
Ledica ne dolazi gola,a dimenzijama je malo manja od originala. Nova vs. stara




Najlaksi mi je put bio skinuti tapacirung prtljažnika i jednostavno zamijeniti džekove. Rezultat:






Također, pravi rezultat se vidi tek po noći


U odnosu na one jeftine kineske koje više bacaju na plavo-ljubičastu, nego na bijelu boju.





Kad su svi estetski zahvati bili završeni, valjalo je uraditi i štogod konkretno:



Na 157.029 km, odnosno 8 mjeseci i 15.700 km od prošlog, odrađen je mali servis sa promjenom ulja i svih filtera. Opet je izbor na Castrol Edge 5w30 fst titanium.

Kako je auto napunilo 7 i pol godina, nisam više želio čekati, pa je odrađen i tzv. veliki servis:
Set zupčastog (Gates)
Vodena pumpa (Meyle)
Mikro remen (Contitech)
Španer mikro remena (Gates)
Antifriz (Ravenol) 3L

Nadam se da smo sada mirni i sigurni za daljnja putovanja u Sivom Ðubretu. E sad jedan paradoks. Ja sam poznat po tome da ovom autu tražim neku grešku ili kvar, ali ga nikako ne nalazim. Kad mi jedan majstor kaze da je sve ok, odem kod drugog jer ovom prvom ne vjerujem, pa onda i on potvrdi da je sve super, i tako u krug. Ovaj put sam odlučio kod promijeniti i ulje u mjenjaču, dečki su poručili i ulje i filter ulja, izračunali koliko će sve biti, da bi na kraju zovnuli i rekli da je staro ulje kristalno čisto i da nema ali baš nikakve potrebe za izmjenom ulja :trljaoci: Malo mi sve to čudno... Također, obavili su i preventivni pregled vozila, rekao sam da mijenjaju šta god misle da treba, pogotovo nek pažnju obrate na kočione dijelove, da bi me serviser zvao i pitao zašto bih mijanjao pakne i pločice kad su skoro ko nove (otkad je auto u mene, nije ništa mijenjano ni dirano) :D

Ipak, kako sve ne bi proteklo u najboljem redu, pobrinuo sam se sam.



Staklo adio. Dvije su sreće u nesreći. Prva je što su na staklu folije pa se nije sasulo i milijun komada, a druga je što je ove godine odrađen kasko stakala E sad, kako mi je naprijed beba u sjedalici, trebalo mi je što hitnije riješenje. Opcije su ili otpad ili novo. Kontaktirao sam ovlaštene, ali minimum tjedan dana je rok isporuke, a kod otpada se situacija zakomplicirala jer je u pitanju dvoslojno, akustično, staklo, kojega nemaju. Običnih ima ko u priči, ali ovoga ni za lijeka, razlika je i u debljini, i u vodilicama, neki govore i u kederima, tako da prekomplicirana priča. Kad sam gotovo izgubio nadu, i htio kontaktirati herr Guleta da naručuje, iznenada mi je iskrsla opcija dvoslojnog stakla s otpada iz Bijeljine, ali jedini problem je što staklo na sebi ima ugravirane reg.oznake prvog vlasnika, banke iz Italije. Odlučio sam da ću proći nekako preko toga, staklo je naručeno, stiglo,




...i sutradan namontirano.

Zadnji problem koji je ostao je što se folija morala ponovno staviti, a to nisam htio nikome prepustiti nego onome kome i do sada-majstoru Josipu iz Splita. Em je stručan, em znam da će mi pogoditi istu nijansu, tako da mi nije bio problem otići do Splita i to riješiti.

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Odlični upgradeovi, malo po malo... ovo za oćale sam i ja gledao, dobar sistem :cool:
 

diegos

Well-known member
Lijepo sve odrađeno :)

I tako neki dan idem po bespucima kineskih shopova na aliexpressu, i naletim na tu kutiju
Ovo mi nije ni palo na pamet da mi moglo postojati da se naruči, odlična stvar :palac-gore:

A fotelje... :stovanje:
 

Milosh

Test
Lijepo sve odrađeno :)



Ovo mi nije ni palo na pamet da mi moglo postojati da se naruči, odlična stvar :palac-gore:

A fotelje... :stovanje:
To i ja planiram staviti, ali zar to nije već neko na forumu radio? Ili sam ja pobrkao ovaj forum sa nekim drugim...

Super auto, nema sta!

Daj molim te stavi linkove za držač za naočale i za osvjetljenje tablice.

Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk
 
Na vrh