C5 X7 1.6 THP by Milosh - The Great White

Džoni

Member
Miloše, možeš li malo objasniti ovo oko grijača za motor?
Kada odem na stranicu DEFE, pod engine heater rubrikom mi daje grijače koji griju ulje motora, konkretno ovaj grijač (za C5, naravno):
LINK

Malo me buni to što kažeš da je ovaj tvoj za rashladnu tečnost, a ne znam kako bih došao do toga koji bi odgovarao za moj C5. Također, da li je ovakav grijač bolji od onog koji grije ulje?
 

Milosh

Test
Miloše, možeš li malo objasniti ovo oko grijača za motor?
Kada odem na stranicu DEFE, pod engine heater rubrikom mi daje grijače koji griju ulje motora, konkretno ovaj grijač (za C5, naravno):
LINK

Malo me buni to što kažeš da je ovaj tvoj za rashladnu tečnost, a ne znam kako bih došao do toga koji bi odgovarao za moj C5. Također, da li je ovakav grijač bolji od onog koji grije ulje?
Koji je motor u tvom C5 i koje je godište? Link mi samo otvori Defa stranicu za pretragu.
 

Džoni

Member
2.0 HDI (163 hp), 2010 godište.
[ame="http://old.defa.com/vfp/eh/413836.pdf"]http://old.defa.com/vfp/eh/413836.pdf[/ame]
EDIT: pdf vidim samo kad sam ulogiran, inače je praznina...
 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
Da, taj grije karter i time ulje, ne antifriz. Očigledno je tako predviđeno za tvoj motor.

Vjerujem da to ima isti efekat kao i ovaj moj. Pored toga, temp. ulja je bitnija od temp. antifriza kad pričamo o tim hladnim startovima.

A i tu vrijedi ono što sam napisao u S60 temi, toplota se prenosi pa se i ostatak motora malo ugrije.
 

ExOduS442xb

Racing
Zaboravio sam napisati da sam nedavno naručio DVR kamericu, Viofo A188C.

Inače su puno skuplje ali sad imaju tu akciju pa sam je platio samo 30$. Nisam je još postavio ali je jesam isprobao i radi super.

Jedino što sam tek naknadno skontao da je dio šajbe odmah ispod senzora (koji je najbolji za postaviti kamericu tako da ne smeta) izvan dohvata brisača. :D Moram je privremeno postaviti tu pa vidjeti kakva je slika sa prljavom šajbom. Područje koje brisači čiste mi je jako nisko za kamericu.

Evo slika pozadine radija:







A evo i šeme šta je šta.


Samo ovaj moj nema opciju za video izlaz za naslone za glavu.

I evo par teaser fotki. Danas sam prvi put provjerio paše li ekran od Joying-a na plastiku koju sam nabavio, i bome se prijatno iznenadio. Ne samo da paše već kao da je pravljen po mjeri.

Sa lijeve i desne strane displeja imaju dvije kopče, a on sjeda savršeno unutar njih.





Što se tiče veličine ekrana, po širini je savršeno a po visini je Joying ekran oko 7-8 mm manji od oem ekrana, ali taman se može lijepo namjestiti na sredinu otvora tako da sa gornje i donje strane bude po 3-4 mm crne trake koja okružuje displej, a da se ne vidi onaj Joying natpis koji je ispod ekrana.





Pozdrav Miloše, mozda mi možeš pomoći, kupio sam android navi koja nije ista ali je slična, name spojili smo ju i radi ali nemam zvuka. Zanima me kako si spojio zvuk? Koji izlaz je za zvučnike ako se sjećaš?
Ovako to izgleda kod mene:
 

Prilozi

ExOduS442xb

Racing
Pozdrav,

ja nisam koristio te činč konektore već direktno quad-lock konektor od auta u radio.
Misliš na ovo jelda?

To smo spojili međutim nema zvuka, morat cu pogledat dali je sve dobro spojeno, mada se čini da je jer ima nekakvu kopču sa kojom se "otključa" tj "zaključa" i sjela je normalno.
Kinezi nisu stavili nikakve upute, niti jedan papir.
 

Prilozi

dinko1981

Well-known member
Misliš na ovo jelda?

To smo spojili međutim nema zvuka, morat cu pogledat dali je sve dobro spojeno, mada se čini da je jer ima nekakvu kopču sa kojom se "otključa" tj "zaključa" i sjela je normalno.
Kinezi nisu stavili nikakve upute, niti jedan papir.
Dali tvoj c5 možda ima tvorničko pojačalo?
 

dinko1981

Well-known member
Mislim da ima razlike, koliko sam skužio ti androidi su predviđeni za modele bez pojačala ali neznam dali ima neka caka da se to skemija...
 

diegos

Well-known member
Znaju obicno upravo chincevi biti izlazi za pojacalo, e sad nemoj to uzet za 100% jer ne znam kod tvojeg konkretnog modela...
 

Brruno

Well-known member
Slikaj nam sve oznake na chinchevima. Ako nema AUDIO OUT nego samo RL out LR out i slično,nemaš izlaze za pjačalo nego sam za zvučnike pa treba kemijat. Žute su video in/out
 

ExOduS442xb

Racing
Evo ga, teško da ja to mogu bolje poslikati, ovo je slika od prodavača, to je sve što je došlo sa uređajem
edit: Bruno poslikam i to
Mislim da nema audio out nego npr FR, FL, RR, RL ali uređaj nije kod mene, zamoliti cu starog da to poslika sa drugog uređaja (uzeli smo 2) pa da mi posalje pa cu staviti
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

ExOduS442xb

Racing
Ima 3 seta kablova koji izlaze iz radija.
Prvi set se sastoji od 4 kabla (crveni, bijeli i 2 žuta)
Bijeli je AUX LIN, crveni je AUX RIN i prvi žuti je AUX VIN i drugi žuti je CAMERA

Dugi set se sastoji od 6 kablova (2 crvena, 2 bijela i 2 žuta).
Od žutih jedan je AUX VIN2, drugi CVBS OUT.
Od crvenih jedan je FL OUT a drugi FR OUT
od bijelih jedan je RL OUT a drugi je RR OUT

Treći set od 3 kabla izlazi iz odvojenog seta koji se priključuje na radio (izlazi iz onog quad spoja mislim) i sastoji se od: 1x žuti, 1x bijeli i 1x crveni - Bijeli je AUX LIN, žuti je CAMERA i crveni je AUX RIN.

Prvi i treći set se mogu spojiti osim CVBS OUT-a.

Nista nije doslo sa uređajem pa sam se javio porukom i dobio ovo:LOL:
-876918645-525294387 (2).jpg
 
Na vrh