C5 problem sa radiom

bikerbj

Member
bok...neznam dali sam pogodio mjesto za post ali valjda jesam...ovako imam dva pitanja...1. koja dijagnostika je najbolja za C5 2004.g. 2,0hdi 100kw (redizajn), inače imam delphi ali to je univerzalna a ja mislim na namjensku baš za citroen... 2. imam problem sa tipkama na radiu (RD4 X3) , normalno pali i gasi na gumb ali nijedna druga tipka ne reagira nikako....komande kod volana rade normalno

hvala unaprijed na pomoći i odgovorima...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Što se dijagnostike tiče... traži Lexiu. Imaš na forumu već dosta toga o njoj napisano.
A za tipke... mislim da će ti bit jeftinije samo zamijenit radio za ispravni, nego dat nekome da otvara i traži problem. Ako baš imaš nekog električara... ajde...
 

bikerbj

Member
Lexiu sam proučio i našao a radio mislim da ću tražit drugi iako imam i kolegu koji je godinama imao tv servis.....a dijagnostika mi treba za druge stvari a ne vezano uz radio....jer već par godina imam dijagnostiku za wv i renault e sad bi i za citroen....te aute imam u kući i volim imati svepod kontrolom....
 

Rexi

New member
da se nadovezem, ima di kupit za c5, 2009 godiste radio sa usb-om ili Bluetoothom?
dolazi mi za 10tak dana a znam da ima mp3 cd player ali nema usb :(
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da ti jeftinije ispadne adapter + neki aftermarket radio sa USBom i ostalim opcijama, nego tražit orginal riješenja. Al možda se i varam... neznam kako se kreću cijene tih cijelova za C5.

Ali u svakom slučaju bi se moglo složiti da radi.

Ili Yatour. Trebalo bi ih kontaktirat dali imaju za tvoj model riješenje. Nije loše.. onda na svom radiju imaš sve opcije.
http://www.yatour.net/shop/?type=detail&id=52
 

Rexi

New member
koje su to dimenzije radija za c5? vidim da je malo vislji od obicnih radija
da vidim sta pase od aftermarketa.. samo bi volio da ove komande na volanu rade isto
 

bikerbj

Member
nisam ni sjeo u auto proteklih dva tjedna, ima li teorije da je netko stavio radio iz drugog auta....ili ću izvadit i rastavit pa ću vidjet, ako ne proradi bacam se u potjeru za drugim.....
 

bikerbj

Member
budem izvadio i poslikao kako izgleda sve to iza pa stavim ovdje....

evo slika od radia pa vidite jel to radio za moj auto ili ne....
stražnja strana...


prednja strana...


tipka za palenje i za izbacivanje cd-a radi a ostele nijedna ne reagira nikako...

bočna strana.....


e ovako....problem je riješen...rastavio sam prednju stranu u dijelove i stavio onu tiskanu pločicu pod povećalo i na mjestima bilo malo oksidirano....očistio alkoholom i sastavio i radi sve ko urica....:whistling:
 

bikerbj

Member
ma ništa nije teško samo treba volja....inače mehaniku i struju kao i dijagnostiku radim sam....dosad sam se ufurao u renaulte te wv i audi a citroen mi je sad novost...polako čitam i učim, pogotovo o ovjesu....
 

Rexi

New member
odlucio sam se za aftermarket radio, citam da postoje neki adapteri da bar dio funkcija radi na volanu, sto da trazim,kako se to zove?
 

bikerbj

Member
to bi trebao potražit na ebay-u...ja sam nekad za audia našao bez problema sad za citroena nisam imao potrebe ali vjerujem da se da pronaći....

ili pogledaj ovdje

ili možda ovo

prvo neznam o kojem autu se radi ....godina, model itd....prema tim podacima lakše ćeš naći što trebaš, ja sam ti ovo gore naveo za C5 kao primjer.....
 
Na vrh