C5 2.2 hdi pomoć kod kupnje

pokra89

Well-known member
I mene bih ga bila sramota poslati u ovakvome stanju, ali opet, ne mora značit da ga je on ovakvog predao. Znaju oni sami napraviti "nered" prije početka rada, kako bi "before/after" fotografije bile u što većem kontrastu, odnosno kako bi kod potencijalnog kupca napravili ogroman "wow efekt"
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
To mi nije ni palo napamet :)
Ali ova mrtva koža, tj. prašina na centralnoj konzoli mi izgleda autentično :D
 

markan1000

Well-known member
radije usisanog jednom mjesečno nego ulickanog na detailingu.
radije s četiri ogrebotine nego da se cijeli sjaji ko pasja jajca.
radije prljavog motora nego opranog.

često puta je ljepota (ili istina) u nesavršenostima.
 

Cutac

Prèkaroš
Onda najbolje i da je slupan fino pa da se kasnije ne sumnja nego da se zna :D

Sa rabljenim ne možeš znati, možeš se samo uzdati u sretnu zvijezdu. Jednako je "iskrenih" i urednih auta, to ne znači da je uredni auto uredan da se nešto prikrije, a isto tako prljav i ogreban ne znači da je samo to oštećeno.

Ja na oba auta redovno perem i mažem sve ispod haube da se sjaji, nemam ogrebotina(osim prednjeg branika na c4, to je horor :D), interijer čist...
A znam ljude koji imaju "iskrene" aute, a bome to i jesu, prljavi, ne-njegovani svinjci u kojima mi se gadi dirati išta.
Daj samo zamisli kako je taj c5 morao smrdjeti, takav pun trave i smeća i koliko je sve moralo biti ljigavo.
Onaj tepih prašine što ga je Ivan spomenuo je hrpa masti i ljige, znam jer sam se susreo sa time. Pola sata tjedno je dovoljno da se tako nešto ne nakupi, a ako netko nema pola sata tjedno i to tako mjesecima, godinama, iskreno, rađe kupim "ulickani" auto i popravim ga, nego da se vozim u leglu bacila, gljivica i neotkrivenih vrsta.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Onaj tko auto prodaje treba bit iskren al takvih nema jer u muljanju je zarada... Uglavnom se desi da neke iskrene skatule pune biljnog i zivotinjskog carstva odpeljaju detailerima na trackanje i onda kazu da je maximalno utegnut, sta god im to znacilo
 

Ax boy

Well-known member
Ja svoj čistim redovito,kao apoteka je pljavko moj, dok od tate hmm moram malo ali opet ima više od pola miliona km, ne može biti najuredniji. Međutim slažem se sa Cutacem,gadi mi se neuredan auto fuuuuj ajmeeee, takvi niti ne čiste kuću/stan valjda redovito.
 

mladenbl

New member
Kada smo vec kod cistoce auta, tokom zimskog perioda kada vozim svoje auto i jos ako ima snijega i ostalih elemenata zime, auto perem posle parkiranja u garazu. Mada, u poslednje vrijeme, prave zime nema, snijega jos manje... sto se tice ljetnjeg perioda, jednom godisnje dubinsko pranje kompletnog auta, i na praonici je dva puta sedmicno.. a nekada i cesce :D
 

markan1000

Well-known member
nego da se vozim u leglu bacila, gljivica i neotkrivenih vrsta.
a kao inače se ne voziš u leglu bacila. sigurno se ti i suvozači preobuvate u papuče kad ulazite u auto, ne otvaraš prozor dok se voziš i ventilacija izvana ne radi, stvari prevoziš u prikolici umjesto u gepeku... pa naravno da nećeš ostaviti koru od banane mjesec dana da trune u autu, ali to što mi je klinac izmrvio kruh u autu sigurno ne znači da imam leglo bacila u autu.

takvi niti ne čiste kuću/stan valjda redovito.
to jedno s drugim ima veze koliko i Hrvatska s razvijenim svijetom...

Da se razumijemo, ne pravdam ja ljude (sebe) koji ne čiste redovito auto da je to savršeno u redu. Ali to ne znači da je auto leglo bakterija, da ne valja, da gazde ne čiste ni kuću...
Prioriteti se razlikuju, kad svaki dan dolaziš iza 5, 5.30 doma, a klinac ti ide spavati u 7 ili 7.30, hoćeš se družiti s njim ili čistiti auto? Meni je odgovor jednostavan. Ono malo slobodnog vremena preko tjedna kojeg imam radije odem na nogomet ili tenis nego ribam auto. I vikend ću radije iskoristiti družeći se s njim, radeći nešto korisno oko kuće (a imam što za raditi, od travnjaka, voćki, vrta...), otići negdje na izlet ili ručak s obitelji, pozvati na roštilj društvo i njihove klince, nego ribajući hebeni auto. Što ne znači da ga nikad ne perem, ali me iskreno zaboli ona stvar ako vidim malo prašine na armaturi, ili mrvice od kruha na podu.
 

Cutac

Prèkaroš
Markane, nisam mislio na tebe nego na one koji dopuste da im auto izgleda kao ovaj c5 o kojemu je tema.
Jedno je prasnjav auto, a drugo onaj koji se nikada ne cisti. Ja sam svog detaljno iznutra sredio prije dva, tri tjedna i jos je cist, a svaki dan sam u njemu. Mogu misliti koliko je proslo od kada je ovsj c5 ociscen.
 

jsaric

New member
hvala svima na pomoći. čekat će se dalje.

u nedostatku vremena za pogledati i podijeljenog mišljenja odustao sam od navedenog primjerka
 
Na vrh