C5 163ks 2013 i 180ks 2015

pospanko

New member
Pozdrav ekipo!

Gledam polovne C5 automatike sa hidraulikom i zanima me razlika izmedu ta dva modela. Prije svega me zanima razlika u potrosnji i kvarovi, da li ima sto specificno za njih. Radim dosta kilometara godisnje pa mi je i potrosnja jako bitna....
Hvala svima
 

Brruno

Well-known member
163 je stariji model do 2013 ili 2014 cini mi se a 180 je noviji blue hdi koji bi trebao trositi manje. Kazu max 1l manje u odredjenim uvjetima. Ostalo je sve isto. Kvarova ti motori nemaju osim postrosnog materijala. Naravno da mozes ubost neki baksuzni primjerak.
Ovisi naravno koliko km ima auto. Ako mislis uzet 150000km plus onda napravis servis svih ulja i filtera ukljucujuci ulje mjenjaca,pa diskovi,provjera fap aditiva itd itd
 
Posljednje uređivanje:

pospanko

New member
Ma planiram uzeti nešto oko 50 000 km. Sa servisnom knjižicom, da je kolko-tolko onako kako piše. Da me služi par godina. Radim 30-40k+ kilometara godišnje, zato mi je i bitna potrošnja.
 

Brruno

Well-known member
Ja imam 2012 163 ks automatic i prijasnji vlasnik nije imao problema do 140000 kad su mijenjani amortizeri (nisu bas amortizeri ali tako cemo ih nazvat :)), ja sam imao problem s ovjesom koji nije htio ni gore i dolje ali ispostavilo se da akmulator nikad nije bio mijenjan. Znaci sve su to potrosne stvari koje se normalno moraju mijenjati. Redovna kontrola svega i nemas brige
 
Na vrh