C4 Picasso, za početnika

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Daj očitati grešku da vidiš što je točno... vjerovatno neka glupost tipa konektor
 

markan1000

Well-known member
Je li ti se upalilo nakon micanja sica?
Uglavnom, pomakni svoj i/ili suvozački sic, ovisi kojeg si micao, skroz u zadnji položaj, i onda ga opet vrati naprijed. Ako ti je ko meni, momentalno se ugasi ta greška. Shebani su im konektori ispod oba sica, to ih navodno hrpa ima takav problem. Jednom kad se krene ga greška javljati, ako se nećeš baciti u sanaciju instalacije pod sicevima, možeš očekivati da će ti se često događati. Jedino što je rješenje jednostavno, nazad pa naprijed.
Možeš pogledati i da ti nisu npr. neke cipele ispod sica :cool:
 

tommy133

New member
da ta greška je bila jer sam ispod sica stavljao laptop i valjda sam malo gurnuo konektor, malo sam to sve promrdao i više ne javlja grešku, hvala na savjetima ;)

nego sad mi auto ima točno 100.000 km, problem sa trešnjom prilikom kretanja uopće više nemam, to se od prošle godine potpuno samo popravilo, LOL, valjda ona metoda sa naglim startovima i čišćenjem pali :D

znači, 1.6HDI 2014g 115ks, kupljen sa 73tkm, ja radio servis na 85tkm - svi filteri zraka, ulje, filter ulja i goriva, grijači dizni svi promjenjeni, krajnici lijevi i desni promjenjeni ...

i što sad da mjenjam na 100tkm ? pogonski remen sam odlučio sa 115tkm promjenjiti na slijedećem servisu jer tad će auto imati točno 7g
 

track

Active member
Pomozite mi u nevolji. :)

Grand Picasso, 1.6 e-HDI, 85 kW, 2014 godina imam dvije opcije za kupit

Oba oko 160 000km, jedan rucni mjenjac a jedan automatski. Bi li dali prednost ijednom na racun mjenjaca ako su oba uredno servisirana ili se svede na tko sto preferira?
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Pomozite mi u nevolji. :)

Grand Picasso, 1.6 e-HDI, 85 kW, 2014 godina imam dvije opcije za kupit

Oba oko 160 000km, jedan rucni mjenjac a jedan automatski. Bi li dali prednost ijednom na racun mjenjaca ako su oba uredno servisirana ili se svede na tko sto preferira?
Ja u PIcassu imam onaj robo (VTR) ili kak se već zove. Imal sam s njim nekih problema (celi onaj upravljački modul je novi), neš prek 12.000 kn sam platil (u Sloveniji u servisu malo ispod 1600 € je bil ceh, to je neš ispod 12.000 kn), ali nakon te intervencije dela perfektno. Ak je u ovom "punkovrni" automatik, ja bi zel njega, čisto radi komoditeta. Prijatel kaj dela u Sloveniji u BMW servisu mi je pričak, ak govorimo o klasičnom automatiku vs ručnom, da je trošak održavanja i kvarova sim-tam, al te dojde na isto.
 

pokra89

Well-known member
Pomozite mi u nevolji. :)

Grand Picasso, 1.6 e-HDI, 85 kW, 2014 godina imam dvije opcije za kupit

Oba oko 160 000km, jedan rucni mjenjac a jedan automatski. Bi li dali prednost ijednom na racun mjenjaca ako su oba uredno servisirana ili se svede na tko sto preferira?
Kao i u svemu, osobne preferencije su najbitnije. Ja bih uvijek išao na automatika. Tebi ako je svejedno, biras onog koji je očuvaniji. Bilo bi dobro malo iskopati održavanje vozila, ta prva serija iz 2013./'14.je bila problematična sa rezervoarom uree, sa panoramskim ekranom u većim paketima opreme te sa spojlerom prtljažnika. Također, ako je automatik, znali su imati i problema s ručicom mjenjača.
 

Milosh

Test
Kao što Zdeslav reče, provjeri da li je u pitanju pravi automatik. Kod Citroena automatik ne znači uvijek automatik. :D Iz ovoga što si napisao vidljivo je da ti nije nešto jako bitno da li će biti automatik ili ne. S obzirom na to, ako se kod tog auta ne radi o pravom automatiku već o robotizovanom mjenjaču, onda radije idi na manuelni.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ovo je 115ks verzija, znači robot. Kasnije verzije sa 120ks su sa klasičnim automatikom
 

track

Active member
Ja u PIcassu imam onaj robo (VTR) ili kak se već zove. Imal sam s njim nekih problema (celi onaj upravljački modul je novi), neš prek 12.000 kn sam platil (u Sloveniji u servisu malo ispod 1600 € je bil ceh, to je neš ispod 12.000 kn), ali nakon te intervencije dela perfektno. Ak je u ovom "punkovrni" automatik, ja bi zel njega, čisto radi komoditeta. Prijatel kaj dela u Sloveniji u BMW servisu mi je pričak, ak govorimo o klasičnom automatiku vs ručnom, da je trošak održavanja i kvarova sim-tam, al te dojde na isto.
Au, zao mi je sto te tolko problema zapalo.

Kao što Zdeslav reče, provjeri da li je u pitanju pravi automatik. Kod Citroena automatik ne znači uvijek automatik. :D Iz ovoga što si napisao vidljivo je da ti nije nešto jako bitno da li će biti automatik ili ne. S obzirom na to, ako se kod tog auta ne radi o pravom automatiku već o robotizovanom mjenjaču, onda radije idi na manuelni.
Ovo je 115ks verzija, znači robot. Kasnije verzije sa 120ks su sa klasičnim automatikom
To je to onda, robotizirani ne dolazi u obzir. Klasicni atomatik da ali robotizirani ne ide niti u razmatranje. Hvala svima.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Au, zao mi je sto te tolko problema zapalo.
Ha, i je i nije. Kak si zemeš. Sreća je auto bil doma. Sam nije htel krneuti. Na šlep, u SLO. I euri su prendost kod skupih kvarova. :D Za 12.000 kuna keša ti treba neka torbica, a eura su to 4-5 novčanica, lepo stane v džep. :D :D
 

track

Active member
Jos jedno ptanje:

Panorama krov jel peporucljivo izbjegavat? Ne znam ima li kakvih poznatih problema s tim dijelom?
 

pokra89

Well-known member
Panorama je u svakom autu super stvar! Što se tiče Picasso-a, prednji vjetrobran je ogroman, pa u blagodatima panorame mogu uživati putnici u drugom (i trećem redu). Vozač i suvozač panoramu uopće ne osjete, niti vozač može na ikakav način gledati u nebo preko panorame. Ali kažem, klinci, odnosno tko se već vozi nazad, uživaju!

Što se tiče kvarova, dva jedina kvara koja se tu dešavaju su crkavanje motora (veoma rijetko), i pucanje jedne od polugica koje drže zavjesu (češće). Meni je pukla ta poluga, plastična, novu sam platio 34 dolara (2 para), sad samo trebam naći nekoga tko će staru presjeći od sajle, a novu zavarit na tu sajlu. Treba malo živaca, strpljenja i mirna ruka, a toga ja nemam, pa tražim nekoga tko će to lijepo odraditi :)

Moj savjet ako uzmeš s panoramom je kasko stakala, jer je panorama poprilično skupa, a lako strada pod vanjskim utjecajima.
I u ljetnim mjesecima obavezno panoramu zatvoriti :D
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh