C4 Picasso II Intensive 1.6 HDI 115 by markan1000

Milosh

Test
Druže našao sam ti polovan ekran za 150 Eura. Provjeri da li ti odgovara pa ako želiš javi mi se preko pp da nekako dogovorimo.

Pitao sam za detalje auta, u pitanju je bio Picasso 1.6 HDi 2016. godina.

https://www.olx.ba/artikal/35079020/celer-sat-dijelovi-citroen-c4-picasso-13-16/


Mislim da ne trebaš davati tolike pare na displej samo zbog garancije, mislim da su male šanse da se ponovo pokvari, a i da bude tako, jedan nov te košta kao 4 polovna.
 

markan1000

Well-known member
Kak znaš koliko brzo ideš sada?
Vozim C3 :D
Srećom pa postoje mobiteli, a od jučer je ekran zamijenjen.

A kako je sve krenulo, e to je duga priča... šalim se. Prvi put se počelo događati prije par tjedana. Vožnja kod doktora, ugasim auto, upalim za par minuta, gornji ekran žmiga. Ponovim radnju, sve ok, mislim se samo malo francuskog humora. Par dana mira, a onda se ponovilo isto. Onda već lagano panika. Onda opet četiri-pet dana mira pa opet isto. Tu sam znao da je vrag odnio šalu.
Nakon toga je ekran radio samo i isključivo ujutro kod prvog hladnog paljenja i to kad je bilo jako hladno. Već nakon vožnje od par minuta i ponovnog paljenja sustav se nije htio podignuti. Zadnji dan prije zamjene više nije nikako radio.
Upalio je i lampicu motora, kod greške je bio U0028 čini mi se, opis greške greška instrument table ili CAN mreže ili nešto treće.
A kako je to izgledalo na kraju - dakle gornji ekran žmiga, deset sekundi je crn, a onda se na sekundu pojavi slika. Donji ekran se također nije uopće htio podignuti, nego se na njemu stalno vrtila poruke da sprema moje promjene i da se sustav treba restartati, ali se to nikako nije događalo. U principu ista poruka kao i kad se mijenja tema ekrana. Na kraju mi, zanimljivo, i u onim rijetkim trenucima kad je radio, nije dozvoljavao da promijenim temu, jednostavno je isključio tu mogućnost (tipka je bila vidljiva, ali svjetlije boje, kao da ne postoji ta opcija).

Konzultirao sam se ja i s elektroničarem, i nakon opisa kvara i razmatranja svih mogućnosti čovjek je zaključio da je suma sumarum ovo korektna cijena za novi uređaj s garancijom, koliko god to smiješno zvučalo.

To inače nisu neki tipični kvarovi na tom modelu.
Ali da rikne display, to je bas bas retko.
Navodno ne da nije rijetko, nego je jako često. Problem s tim ekranima je vjerujte mi jako dobro poznat i našim mehaničarima, a brzom pretragom stranih foruma se vidi koliko su česti problemi s njima. Dakle, Citroen je masu tih ekrana mijenjao ljudima u garanciji, i navodno je tu opoziv zapravo bio najbolje rješenje, međutim do toga nije došlo. Dugo su se odupirali ljudima mijenjati ekrane, nego su pokušavali na druge načine rješavati reklamacije, ali na kraju je navodno izašao TSB (technical service bulletin) o zamjeni tih ekrana ako stranka inzistira na istom.
Postoji i članak na francuskom o tom problemu gdje Citroen priznaje grešku, ali navodno od 2015. ili 2016. su ekrani poboljšani. Isto tako navodno, ljudi nakon zamjene tih ekrana kasnije više nisu imali problema s njima.
Tu je link na članak https://www.largus.fr/actualite-automobile/fiabilite-citroen-c4-picasso-ii-panne-du-combine-dinstrumentation-8311384.html

Problematične su navodno bile serije do 8/2015

Druže našao sam ti polovan ekran za 150 Eura. Provjeri da li ti odgovara pa ako želiš javi mi se preko pp da nekako dogovorimo.

Pitao sam za detalje auta, u pitanju je bio Picasso 1.6 HDi 2016. godina.
Milosh, puno ti hvala, ali sad je već priča gotova...

Inače, ja imam svoj stari ekran kod sebe doma, ako netko ima želju i znanja (ili zna nekog) tko bi se pozabavio s popravkom, nek se slobodno javi. Naknadno se dogovorimo za podjelu plijena :cool:

Malo i sa stranih foruma
http://c4owners.org/plugins/forum/forum_viewtopic.php?203851.0
 

pokra89

Well-known member
Pitao sam za detalje auta, u pitanju je bio Picasso 1.6 HDi 2016. godina.
čisto sumnjam da je u pitanju picasso iz 2016., obzirom da je na ekranu datum 18.02.2014.

Inače, problemi s gornjim panoramskim displejom, pucanjem spojlera na gepek vratima i greškama unutar denox sustava su poprilično česti kod prvih godina ovog modela picassa, ja sam prilikom kupnje svoga našao na tri defektna ekrana, te jedan u kojem mu se mijenjao dok je bio u jamstvu.
 
Posljednje uređivanje:

markan1000

Well-known member
Od jučer su na autu ljetne gume, probat ćemo prvi put s nečim što nije premium, Hankook K125 Ventus Prime 3. Zamijenjene i zadnje disk pločice.
 

ivicadesput

New member
Vozim C3 :D
Srećom pa postoje mobiteli, a od jučer je ekran zamijenjen.

A kako je sve krenulo, e to je duga priča... šalim se. Prvi put se počelo događati prije par tjedana. Vožnja kod doktora, ugasim auto, upalim za par minuta, gornji ekran žmiga. Ponovim radnju, sve ok, mislim se samo malo francuskog humora. Par dana mira, a onda se ponovilo isto. Onda već lagano panika. Onda opet četiri-pet dana mira pa opet isto. Tu sam znao da je vrag odnio šalu.
Nakon toga je ekran radio samo i isključivo ujutro kod prvog hladnog paljenja i to kad je bilo jako hladno. Već nakon vožnje od par minuta i ponovnog paljenja sustav se nije htio podignuti. Zadnji dan prije zamjene više nije nikako radio.
Upalio je i lampicu motora, kod greške je bio U0028 čini mi se, opis greške greška instrument table ili CAN mreže ili nešto treće.
A kako je to izgledalo na kraju - dakle gornji ekran žmiga, deset sekundi je crn, a onda se na sekundu pojavi slika. Donji ekran se također nije uopće htio podignuti, nego se na njemu stalno vrtila poruke da sprema moje promjene i da se sustav treba restartati, ali se to nikako nije događalo. U principu ista poruka kao i kad se mijenja tema ekrana. Na kraju mi, zanimljivo, i u onim rijetkim trenucima kad je radio, nije dozvoljavao da promijenim temu, jednostavno je isključio tu mogućnost (tipka je bila vidljiva, ali svjetlije boje, kao da ne postoji ta opcija).

Konzultirao sam se ja i s elektroničarem, i nakon opisa kvara i razmatranja svih mogućnosti čovjek je zaključio da je suma sumarum ovo korektna cijena za novi uređaj s garancijom, koliko god to smiješno zvučalo.





Navodno ne da nije rijetko, nego je jako često. Problem s tim ekranima je vjerujte mi jako dobro poznat i našim mehaničarima, a brzom pretragom stranih foruma se vidi koliko su česti problemi s njima. Dakle, Citroen je masu tih ekrana mijenjao ljudima u garanciji, i navodno je tu opoziv zapravo bio najbolje rješenje, međutim do toga nije došlo. Dugo su se odupirali ljudima mijenjati ekrane, nego su pokušavali na druge načine rješavati reklamacije, ali na kraju je navodno izašao TSB (technical service bulletin) o zamjeni tih ekrana ako stranka inzistira na istom.
Postoji i članak na francuskom o tom problemu gdje Citroen priznaje grešku, ali navodno od 2015. ili 2016. su ekrani poboljšani. Isto tako navodno, ljudi nakon zamjene tih ekrana kasnije više nisu imali problema s njima.
Tu je link na članak https://www.largus.fr/actualite-automobile/fiabilite-citroen-c4-picasso-ii-panne-du-combine-dinstrumentation-8311384.html

Problematične su navodno bile serije do 8/2015



Milosh, puno ti hvala, ali sad je već priča gotova...

Inače, ja imam svoj stari ekran kod sebe doma, ako netko ima želju i znanja (ili zna nekog) tko bi se pozabavio s popravkom, nek se slobodno javi. Naknadno se dogovorimo za podjelu plijena :cool:

Malo i sa stranih foruma
Forums / C4 Picasso and Grand C4 Picasso (B78) Problems and Issues / Not impressed with my new car - Display screen blank - C4 - DS4 Owners
AKO SMIJEM PITATI...NAKON ZAMJENE GORNJEG EKRANA SVI SU PROBLEMI NESTALI...VISE NIJE NISTA RESTATALO..
 

track

Active member
Samo informacije radi, ovaj problem sa ekranom se javlja iskljucivo kod gornjeg ekrana i iskljucivo u slucaju kad je gornji ekran LCD u boji? Kod "normalnog" ekrana ovog problema sa ekranom nema?
 

Mirage

Well-known member
Imam i ja jednu kramu u dvorištu s 350 k kilometara origigi kvačilo ali ima više od duplo manje momenta od 1,6 HDi -a

A citroeni poznati da kratko dura kvačilo moje hvata na berlingu skroz na kraju već mislim da sam ga skroz pustio i onda tekuhvati.
 

markan1000

Well-known member
Samo informacije radi, ovaj problem sa ekranom se javlja iskljucivo kod gornjeg ekrana i iskljucivo u slucaju kad je gornji ekran LCD u boji? Kod "normalnog" ekrana ovog problema sa ekranom nema?
Nisam detaljno proučavao za običan ekran, ali tražeći informacije za ovaj u boji, nisam naletio na probleme s običnim ekranom. I taj običan ekran je puno jeftiniji od ovog u boji, i puno je lakše i polovnog nabaviti. Tako da ako i nešto rikne , ne bi smjelo biti generalno izuvanje iz cipela
 

track

Active member
Nisam detaljno proučavao za običan ekran, ali tražeći informacije za ovaj u boji, nisam naletio na probleme s običnim ekranom. I taj običan ekran je puno jeftiniji od ovog u boji, i puno je lakše i polovnog nabaviti. Tako da ako i nešto rikne , ne bi smjelo biti generalno izuvanje iz cipela
Super.

Znas li je li moguce da ima model kameru (nazad) ako nema gornji LCd u boji?
 

markan1000

Well-known member
Znas li je li moguce da ima model kameru (nazad) ako nema gornji LCd u boji?
pojma nemam, ali nekako ne vjerujem. iako ja bi iskreno na svome zadnu kameru (da ostanu senzori) mijenjao za prednje senzore. Kamera mi uopće nije neka velika dodana vrijednost u odnosu na senzore, a naprijed je stvarno nepregledan.
Post je automatski spojen:

Ti bi yebo a da ne uđe?
:)
 

track

Active member
pojma nemam, ali nekako ne vjerujem. iako ja bi iskreno na svome zadnu kameru (da ostanu senzori) mijenjao za prednje senzore. Kamera mi uopće nije neka velika dodana vrijednost u odnosu na senzore, a naprijed je stvarno nepregledan.
Ja sam se navikao na kameru ša ne znam kako cu sad nazad. :)
 

markan1000

Well-known member
Pas mater. Večeras naglo zaledilo vani, a ja krenuo nadoliti tekućinu za pranje stakla jer sutra idem na jedan dalji put. Kako sam dignuo haubu, čuje neki čudan zvuk. Uglavnom, oni spužvasti zaštitni dijelovi ispod gornjeg lijevog i desnog dijela haube su se kako je smrzlo zalijepili za lim, i kad sam ja dignuo haubu lijepo su se rasparali, s obe strane. Hebo sam mater i dizajnerima francuskim i izboru materijala za podmetnuti pod haubu i sebi koji sam po tom ledu išao drkaviti pod auto. 🤬

Šta je najgore, uspio sam nadoliti valjda 3 dcl tekućine za stakla, toliko je falilo. :poop:

Može li mi neki vlasnik Picassa (možda i Grand picassa?) poslikati kako to točno treba izgledati da lakše to sve smjestim nazad na svoje mjesto? na netu ne pronalazim baš neke fotografije tog dijela koje bi mi bile korisne...
 

Milosh

Test
Ne kontam kako su se mogli zalijepiti. Jedino ako su bilo mokri pa da su zaledili i da je led uhvatio i za haubu i za motor (ili nešto drugo) sa donje strane.
 

markan1000

Well-known member
Uspio sam namjestiti, valjda :) Do polaska na put više nije bilo zalijepljeno za haubu. Samo i dalje više nije kako je bilo, rasparano je, a na lijevoj strani sam i jedan komad morao baciti jer ga je tako otkinulo kad se zalijepilo za haubu da ga nije imalo smisla pokušavati zakrpati natrag.
 
Na vrh