C4 picasso 2.0 hdi black mamba

szahtila

Well-known member
Ja stvarno nikad nisam polirao ni jedan auto. S druge strane, te sam aute sam održavao u svakom drugom pogledu i u svakom trenutku su bili u besprijekornom stanju što se tiče tehničke ispravnosti. Kako god, cijenim, a i divim se ovoj ekipi što ulaže toliko truda.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Za vikend sam polirao gepek vrata. Kao i hauba, bila su dosta izgrebana, ali nisu oksidisala kao hauba. Elem, standardna postava, rezultati odlični, jos jednom cu preći sa fine cut. Zelim da i dalje sjaji. Moze jos uvek rame uz rame sa mladjima od sebe :DIMG_20220910_134459.jpgIMG_20220910_134509.jpgIMG_20220910_134520.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ozbiljno pitanje, zar je to sa krađom kapica stvarno raširen problem?
Je, evo sad mi fali na zadnjem desnom točku, jutros video. I vole taj zadnji desni točak vise no leba da jedu. Skida mi neka nakaza, ima godinu dana kako periodično nestaju. Imam i one sa sigurnosnim sraficima. No, zbog ratkapni mi je tesko naduvati gume, a kamoli srafiti ukrasne poklopce ventila.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas stavio plastične poklopce na ventile. Oprao detaljno auto, i usisao. Bio je bas prljav, sad kad je čist, vidi se rezultat poliranja :). I dalje mi krljaju vrata na parkingu, i sta god da dohvate. Voda se odlično cedi gde treba, to fanatično redovno proveravam, kako bih izbegao situaciju da dobije vodu u motorni deo.
IMG_20221008_163242_1.jpgIMG_20221008_163250.jpgIMG_20221008_174348.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Stigli heavy cut vuneni diskovi, i glina-sundjer, pa ce biti pranja i poliranja. Diskovi su odlicni u kombinaciji sa heavy cut pastom. IMG_20221005_092717.jpgIMG_20221010_152157.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Primetio sam u poslednjih dva meseca da povremeno imam problem sa limiterom brzine. Cruise radi bez ikakvih problema, ali nekad kada stisnem taster za pauzu, limiter umesto da se upali, on obriše vrednost limita. Onda ga opet tasterom podesavan, i onda radi bez problema


:mobilizator:
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ovog meseca, auto je presao negde blizu 1000km, i to otvorenog puta. Ko bi rekao da je ovde godine, za sada prešao, preko 7000km. Sinoć vraćajući se autoputem za Novi Sad, naisli smo na kolonu vozila. Čekali smo nekih dva sata, ali se kolona nije pomerala. Na kraju sam odlučio, da uradim ono sto su i drugi. Okrenuo sam nekako auto u toj guzvi, i krenuo zaustavnom trakom nazad do izlaza sa autoputa. Onda sam opet suprotnom trakom izasao sa autoputa. Posto nije moguce proći kroz naplatnu rampu u suprotnom smeru, kod naplatne sam okrenuo auto i vratio sam se na autoput i krenuo u pravcu Beograda. Izasao posle nekih 5-6km sa autoputa konačno. Kolona je kažu bila 25km. Uspeo sam okolnim putem da se dočepam Novog Sada, i tek su 2 sata nakon mog odlaska iz kolone, pustili saobraćaj.
Ostaje da proverim zadnju grupu svetala na desnoj strani. Nekad sijalica stop svetla ne svetli prilikom kočenja.
Idemo dalje :)
 
Na vrh