C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Videćemo koliko ce trajati :D, ne vredi na soferku da ga stavljam trebao bi mi dvogled da vidim ekran :D. Punjac nisam koristio, kabel deluje ok, a imam neki brzi punjac od pre par godina, koji daje provereno dobar napon. Ne znam da li cu koristiti ovaj iz Linde :D
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Postoje dve verzije zimskog dodatka za grill.
Sluzi da ubrza zagrevanje motora, brze krene da greje u kabini i smanjuje potrosnju. Koristi se kada su temperature nekoliko dana ispod 10 C.
Ovde je slika kako izgleda kad se montira.
Dva OEM broja, zavisnosti od izgleda maske

7429.F5 is for the honeycomb grille
7429.F4 is for the one with horizontal bars.

Pretpostavljam da je alternativno rešenje napraviti sam to, od crnog materijala i staviti20-16-15-1293136201_16007_FT90428_ruby.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas mamba dobila otvorenog puta, vidi se da joj je prijalo. Malo sam je stiskao na gasu, ulenjila se od gradske vožnje.
Danas konacno došao do struje, pa sam uzeo da fenom susim far iznutra. Zatvorio ga jesam gore, ali iz tog razloga voda nije mogla ispravati jer je bio zatvoren. Sad kad se dobro osuši, onda cu ga zatvoriti, i nadam se da je to to.IMG_20211211_103657.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Sreca sa suvim farom je kratko trajala :D. Opet suzi iznutra, cekace toplije vreme, pa cu izvaditi far napolje, i naci gde pusta sve mu ebem :D
Ovo mi bilo otpadalo kod gepeka, nisam na vreme zalepio pa je negde trajno otpalo. Uspeo sam sva sreća da nadjem polovno, sad cu ga zalepiti :DIMG_20211216_113648.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Upalio danas auto, posle nesto više od nedelju dana kako nije vožen. Primetih da mi je neko sklopio oba retrovizora. Jedan ima i trag bele farbe. Zato ih i ne sklapam, jer bi mi drugacije auto izgrebali. Sva sreca samo je povrsinska ogrebina i najvecim delom je na foliji koju sam ranije zalepio iz tih razloga.
Pomerih gumu na vratima vozača i suvozača, lepa kolicina vode iscurela.
Upalio kao mina, ide za par dana na put.
IMG_20211227_183715.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Uzeo ove LED sijalice, da zamenim u rikverc svetla. Videcemo kako sijaju :)IMG_20211230_110236.jpg
Danas prešao 100km, prosečna brzina 62km/h, potrosnja po bordu 4.8l/100km
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kod mene 1.1 poceo radno :D vode ima na dnu fara, unutrasnji deo. Ebacu mu sve, ima da ga zalijem :D. Nasao i srafoc od fara, koji mi ispao prošle zime kad sam menjao sijalicu
Vratio sve, i ovaj put namestio dobro far u odnosu na branik. Evo prikaz pre i posle. Sad neka se dobro osuši, pa cemo videti gde smo. Da li je problem rešenIMG_20220101_135657.jpg
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas prao auto, far suv, nadam se da je to to
Jutros puno rose po automobilu, ocistih far, suv iznutra :).IMG_20220103_090838.jpg
Danas sam konačno nasao razlog zasto mi povremeno voda ulazi u kabinu kod suvozacevih nogu. Posle toliko vremena uočio sam razlog :D. Voda je curila na spoju plastike i vrata, kod zvucnika. Malo ali posto je zarobljena izmedju gume karoserije i vrata, nije imala gde da ide. Pa je ulazila u kabinu, resio sam i to. Cekam da se osuši pa cu opet testirati
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Rastavio plastiku, izvadio zvučnik. Od gore voda curi u tu plastiku kod zvucnika. Zvucnik je fabricki izolovan pa mu nista nije. Skinuo taj beli stiropor, posto se plastika od zvučnika ne moze izvaditi. Nekako nazad pokusao da izolujem, dosta je bolje nego sto je bilo. Sipacu ponovo dosta vode pa da vidimo gde smo i sta smo. Sad po koja kap prodje iza zvučnika.IMG_20220104_094145.jpgIMG_20220104_105653.jpg
Rastavio plastiku, izvadio zvučnik. Od gore voda curi u tu plastiku kod zvucnika. Zvucnik je fabricki izolovan pa mu nista nije. Skinuo taj beli stiropor, posto se plastika od zvučnika ne moze izvaditi. Nekako nazad pokusao da izolujem, dosta je bolje nego sto je bilo. Sipacu ponovo dosta vode pa da vidimo gde smo i sta smo. Sad po koja kap prodje iza zvučnika.IMG_20220104_094145.jpgIMG_20220104_105653.jpg
Problem resen rekao bih trajno. Dole na dnu te plastike gde stoji zvucnik ima mali kanal. Tu voda otice koja dospe sa prozora. Posto je na jednom mestu otpala tipla ili sta je vec, tu je voda prolazila. Sad sam to resio bolje od fabrike, napravio sam tako da jedva nesto vode i prodje tu. Ako i prodje, direktno ulazi u taj kanal. Vratio sve kako je bilo, sipacu opet par litara vode na prozor, pa da vidim
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kako sam bio vec pisao, neko mi na parkingu udario retrovizor. Sve je bilo ok, do jutros, pokazuje temperaturu 56C :D. Rastavio, pogledao, nema tu sta, zaliven je senzor, dobio udarac i prestao da meri kako treba. Naručio nov, nadam se da ce sutra stici, pa da zamenim, i da je to to. Hvala nakazama koje mi redovno na parkingu lupaju kola.IMG_20220105_111130.jpgIMG_20220105_112251.jpgIMG_20220105_112259.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Nisam, ubedjen sam da je senzor u pitanju. Koliko sam čitao na internetu, vrlo su osetljivi. Sutra stiže nov, pa cu staviti i videti sta se desava.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Da javim da je sad sve uredu. Pokazuje ispravno temperaturu. Juce je pokazivao 56C, kad smo uveče isli autom, upalim ja klimu. On dobija tu informaciju, krene da bije ladno. Kad nismo umrli svi.
Mozda nekome nekad bude znacila informacija.
Kada je abnormalno visoka vrednost, onda je kratak spoj. Kad je abnormalno niska, onda je do senzora. Danas putovali 100km, nikad mi grejanje draže nije bilo.
Isla zena sa klincima, sin zapeo za neki autic. Dolaze kuci, vidim da je uzeo Citroen, zna sta valja, ko njegov ćale :DIMG_20220107_200354_1.jpgIMG-2eeee3864a7d4d8f493fbc8e3312a431-V.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Oterao auto jutros na mali servis. Javili mi da je otisao jedan nosač motora, neki desni, levi je menjan kad je kupljen, i donji nosac. Odlučio sam se za fabrički, a ne kopiju, da duze traje. Dobijaju u ponedeljak, pa cu ostaviti auto tamo, jer mi ne treba. Primeti da je masno na semeringu radilice, pa ce oprati i pratiti
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas preuzeo auto sa servisa. Najduzi mali servis ikad :). Cekao se nosac motora, origigi.
Na volanu su vibracije dosta manje, skoro ih nema. Sa novim uljem radi tiše, subjektivno.

Ulje Total 9000 5l - 4500
Nosač motora - 14800
Filter ulja - 1015
Polen filter sa ugljem - 1500
Filter nafte - 1600
Filter vazduha - 1453
Nosač motora(donji) - 2913
Ruke - 11000

Totales : 39000 rsd - cca 2500 kuna

Kad je bal nek je bal
 
Na vrh