C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Cutac

Prèkaroš
Meni AeroTwin traju po 4 godine i to baš besprijekorno
I meni su, a na c4 stari oko 9 mjeseci, mrljaju do te mjere da ga ne vozim po kiši.
A nemrem dati 300 kuna za brisače da opet propadnu za 6 mjeseci.

A na VTS-u su AeroTwin stavljeni kad sam ga kupio, brišu kao novi. Bešumno, staklo čisto kao suza.
Mazda i Fiat dobiju svaku jesen neke Champion za 30-50 kuna i budu super. I da ne budu, 50 kuna, a ne 300.

Valeo Silencio mi je bio loš, AeroTwin je bio fantastičan do ovih zadnjih i sad nemam ništa za kupiti.
Našao :D

Maxgear, Denckermann, Blue Print, Meyle, Kamoka. Oni su svi oko 100-130 kuna, sa kojima da probam?
 

bbozak

Active member
Ja još uvijek imam brisače koji su došli s autom 2018. Svako malo ih očistim alkoholom il nečim sličnim, da skinem mast i ono crnilo. Općenito sam tako i prije održavao brisače, kad vidim da razmazuju masnoću, operem staklo sa tekućinom za pranje prozora i skinem grob sa brisača, kao što sam i spomenuo. Nezz koji su brisači, kad na ovima nestane mesa, kupit ću Bosch.
 

Cutac

Prèkaroš
Iz Tokića su. A koristim istu tekućinu u svim autima, šajbu redovno čistim glinom. A ne ostavljaju crte, nego mrlje.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
A koristim istu tekućinu u svim autima
Samo Sonaxovu trošim. Primjetio sam da one budžet tekućine po dućanima znaju čak i plastiku "spaliti" ostavljajući bijele fleke koje se ne daju oprati. Vjerojanto blagotvorno ne djeluju ni na gumice brisača. ;)
Iz Tokića su.
Ne znam što bih rekao. Možda to od serije do serije ovisi. Sad kad iduće kupim, nakon što sam ih nahvalio, pa i meni prdnu za par mjeseci. :)
 

dinko1981

Well-known member
Meni su Bosch sad oko 2.5g i jos su dobre. Inace ima jedna fora da se krpica nasprica sa wd-om i time premaze gumica na brisacu, pomaze
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Meni je tečnost za stakla na proslom autu napravila fleke na haubi. Doduse, prefarbavana je, i moguce da je lak los bio. Na ovom mi ni ne radi pranje soferke, pa naspricam K2 sprej za insekte i tako brisem. A gumice prebrisem s'vremena na vreme, budu bas prljave.
MacSlavko MacSlavko su stigle gumice iz Kine?
 

bbozak

Active member
Meni su Bosch sad oko 2.5g i jos su dobre. Inace ima jedna fora da se krpica nasprica sa wd-om i time premaze gumica na brisacu, pomaze
WD je odmaščivač, tj ovaj model wd-a koji mi odvje poznajemo i kupujemo, tako da apsolutno ima smisla!
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam spricao sa silikonskim podmazivacem iz Lidl, W5 marka, nije bilo lose. No, Rain off premaz za soferku kad namazem daje najbolje i najdugotrajnije rezultate.
Inace stigle LED iz Kine, jako sam zadovoljan sa ovima. Falila mi jedna za frizider, a dve sam uzeo rezervne da imamIMG_20210319_112508.jpg
 

Mirage

Well-known member
Neobično. Da nije to neka krivotvorina? Ili je možda problem u tekućini za stakla?

Ne znam tekućine koristim svakakve ne pazim na to. A za brisače nisam picajzla ali za te pare sam očekivao više.

I sada ću probati s jeftilenom da vidim kako to izgleda.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas razredjivacem obrisao farbu od drugog auta. Kod mene minimalni tragovi ostali, rad8ce polir pasta i korektor.

Nisam uspeo skinuti svetlo iz frižidera u autu, da zamenim sijalicu. Ako neko ima ideju, neka kaze :).

IMG_20210320_134454.jpgIMG_20210320_134522.jpgIMG_20210320_134514.jpgIMG_20210320_134508.jpg
 

gudelj

Member
I meni su, a na c4 stari oko 9 mjeseci, mrljaju do te mjere da ga ne vozim po kiši.
A nemrem dati 300 kuna za brisače da opet propadnu za 6 mjeseci.

A na VTS-u su AeroTwin stavljeni kad sam ga kupio, brišu kao novi. Bešumno, staklo čisto kao suza.
Mazda i Fiat dobiju svaku jesen neke Champion za 30-50 kuna i budu super. I da ne budu, 50 kuna, a ne 300.

Valeo Silencio mi je bio loš, AeroTwin je bio fantastičan do ovih zadnjih i sad nemam ništa za kupiti.
Našao :D

Maxgear, Denckermann, Blue Print, Meyle, Kamoka. Oni su svi oko 100-130 kuna, sa kojima da probam?
Ja sam na C4 2 puta stavio Bosch... Ove druge sam bacio nakon tri mjeseca, užas.. uzeo valeo silencio... Ko beba.. mislim da ću iste stavit sad i na 508.. ove ostale ne bih ni pokušavao, pogotovo univerzalne
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Seo u auto, pre toga sam ga vozio tipa 30.3, po gradu. Jedva upalio, kao da je prazan aku. Neverovatno nesto, jel realno da se toliko ispraznio od neredovne voznje? Dva puta jedva zaverglao, pocelo nesto pistati i izbacio Economy mode. Posle upalio, ali brate mili.
Uzeo ovo u Lindi, pa da vidimo valja li :)IMG_20210408_202039.jpg
IMG_20210408_202047.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kupljen u decembru 2019, dopunjavan ove zime preventivno nekoliko puta.
Tada je bio na preko 90% napunjenosti, pa faktički i nije morao da se puni
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Prvom prilikom cu ga dopuniti. Sutra cu bluetooth dijagnostikom da proverim da li ima kakva greska, jer je bio pistao za vreme paljenja, ali nije pisalo na ekranu jer se sve gasilo. Posle nema ni jedne greske. Niti se kod novog paljenja išta culo.
Kresnuo danas, radio nekih 10 minuta u leru. Proverio bluetooth dijagnostikom, nema nikakvih grešaka. Ide na punjač čim ga se domognem
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh