C4 III - stigao u salone (opća tema)

pokra89

Well-known member
Tako je, samo što nema fensi naziv.
LCD ekran kao na TV-u, laptopu, mobitelu, monitoru, ...

Jedna jedina pozitivna stvar tih digitalnih "instrumenata" je navigacija, poželjno Maps. Sve drugo je gimmick i šminka.

I dalje su najbolji instrumenti koje sam vidio, na A3 8V. Crna pozadina, bijelo osvjeljenje i mali info ekran sa prikazom brzine, crna pozadina, bijeli font.

Virtual cockpit je smrt po noći i kad želiš nešto brzo škicnuti.
Tooooooooooooo! Odo se sad kurrchit po selu da imam virtaul kokpit ko volcvagen, a ne monokromatski ko pikaso. Jes!

A što se tiče noći, imaš opciju smanjenja svjetline, a ako te bi to ne zadovoljava, možeš isključiti gotovo sve parametre, pa se SKORO sve izgasi. Plus što u Picassu nije ispred vozača, nego u sredini, tako da definitivno ne smeta.

I usput, par zadnjih mojih postova bili su duboka ironija :)
 

szahtila

Well-known member
Tooooooooooooo! Odo se sad kurrchit po selu da imam virtaul kokpit ko volcvagen, a ne monokromatski ko pikaso. Jes!

A što se tiče noći, imaš opciju smanjenja svjetline, a ako te bi to ne zadovoljava, možeš isključiti gotovo sve parametre, pa se SKORO sve izgasi. Plus što u Picassu nije ispred vozača, nego u sredini, tako da definitivno ne smeta.

I usput, par zadnjih mojih postova bili su duboka ironija :)
Šta fali ovome sa C3? IMG_20210207_130446.jpg
 

Pavel

Lepi™
Jedna jedina pozitivna stvar tih digitalnih "instrumenata" je navigacija, poželjno Maps. Sve drugo je gimmick i šminka.
Ovdje postoji jedan zajeb. Ne možeš projicirati Google Maps preko Android auto na Virtual Cockpit. Mapa se može vidjeti samo ako je OEM navigacija (doplata za najjači multimedija paket). Super to izgleda i korisno je, ali bez originalne navigacije - nema.

Eto kad pogledaš taj ekran u Picassu koji se ugrađivao još 2013. i stvarno je vau (i koji je btw imao u početnim serijama velikih problema s otkazivanjem, što je i mene koštalo 5.000 kn, a već je prije toga bio mijenjan u garanciji), i kad taj ekran usporediš s nekim njihovim kasnijim uradcima, onda se misliš što je s njima. ja sam već prije rekao da je kokpit u T-Rocu npr. neusporedivo bolji nego u novom C4.
Pa ekran u C5 je tuga naspram C4 virtualke. Stvarno lijepo izgleda, ne mogu reći. Peugeot isto ima jako dobre virtualne instrumente. Ali ovaj C4 nema, ****t ga kad nema. Moj C5 je bolesno udoban ali pretinci su teška žalost. Motor i mjenjač su super i prezadovoljan sam ali su im safe-faulty rješenja debilna. Krepa 3. stop svjetlo, isključit ćemo ABS jer možda kočnice ne rade pa zato ne svjetli na pritisak kočnice..Ono, nemoj me ****t..6 grešaka u dijagnostici radi jebene žarulje.


Zato u Picassu i imaš tipku na volanu s kojom isključiš 80% prikaza za noćnu vožnju po autoputu. Super stvar, često je koristim, pogotovo po kiši ili magli. A ovo za brzo škicanje stoji, navigiranje kroz te fensi ekrane je baš igra živaca i nikad se ne navikneš na to.
Ovo imam na C5, ugasi komplet sve osi
 

Milosh

Test
Onda razumin da su ti maglenke nepotrebne. Jer kod fiksnog fara maglenka je noću bogomdana za vožnju serpentinama i oštrim zavojima. Kako okrećeš volan, tako pali livu-desnu. Točno taj dio koji ti fali lipo osvjetli.
To nema veze jedno s drugim. Nisam napisao da mi ne trebaju jer mi je trenutni auto dobro opremljen već jer sam ih imao na prethodna tri auta i vidio koliko su beskorisne.

Btw, farovi koji se zakreću ne osvjetljavaju tako nisko cestu kao maglenke.
 

Pavel

Lepi™
Rezolucija je niska, grafika nije sjajna a dijagonala je zapravo najgora od svega. Ostatak interijera nit smrdi nit miriši, središnji ekran djeluje oke.

Izvana mi je auto bomba. I vjerujem da je brutalno udoban.
 

Profiler07

Well-known member
Mislim da mi je trenutni C5 i C4 zadnji dodir sa Citroenom i tuzan sam zbog toga.Vec 11g vozim citroene i samo citroene jer oduvijek sam ih volio ali ovo sto rade trenutno je isto da kaznjavaju mene(za vas ne znam).Meni se ne svidja nista od novih vozila ali bas nista,i dalje mi se svidjaju stare C5-ice C6 mi je prelijep.Steta sto vise ne proizvode takva vozila...to je moje misljenje i moj ukus
 

Cutac

Prèkaroš
Postoji razlog zašto otvaram oglasnike i gledam C5 prve generacije redizajn i Lagunu III facelift.
Ovo novo je otišlo u vrit, gle ovo ****te:


1616529130500.png

1616529103920.png

Više uopće nema elegancije u autima.



1616529225090.png
Ovo me podsjeća na 406 coupe, a za nešto reći da podsjeća na taj auto je ogroman kompliment.

A gle ovo...
1616529282046.png
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Lagunu III facelift.
Meni je svaki model Renaulta bio umjereni užas iznutra. Od Clia te generacije, pa do Lagune i onog Espacea ili kako se već zvao onaj ogromni monovolumen.
A, ovo što danas Renault radi je masakr nad dizajnom interijera.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Nije se dizajn pokvario, neg ste vi ostarili, men se čini. :D Ja sam gleda c5 AC, auto je bomba i volumenom i izgledom, ističe se u moru sličnih kombinacija te klase SUV-a.
ovo što danas Renault radi je masakr nad dizajnom interijera.
Je kao kopira se Volvo, a ispada ka neki AliExpres wanna be Tesla kit.
 

Cutac

Prèkaroš
ghorvat ghorvat Meni je samo ova Laguna dobra. Volan mi je odvratan i ne sviđa mi se kontrola tempomata, ali ovako dizajnerski mi je sam kokpit fora.
U bež boji baš ostavlja dobar dojam.

Ajde da nadjem bar trunku pozitive, ova laguna barem jos ima fizicke komande klime.
Ali je ta plastična ploča toliko ružna da joj ništa ne pomaže :D

Meni nedostaje smirenosti u unutrašnjosti novih vozila, biće od silnih ekrana
Je, previše svjetla i šarenila.
Danas sam bio na putu sa c4, po noći stvarno ima previše svjetla. Ima ukupno 4 ekrana, plus tipke razne i gašenje rasvjete(osim brzinomjera) čini ogromnu razliku. Fali mi zeleno osvjetljenje, Mazda ga ima i baš je dobro po noći. Plus što nema nikakve ekrane, lijepo je za biti unutra.
E, i koliko ljepše ovo
1616539920145.png


izgleda od ovoga

1616539970739.png
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
ova laguna barem jos ima fizicke komande klime.
To je plus, jer neki i stariji auti su imali, tamo s početka 2010., ako su imali centralni display, kontrulu temperature na njemu, pa ajde ti promini temepraturu dok si u kreni stani režimu vožnje gradom. :)
 

Profiler07

Well-known member
Meni je ovaj c5 2014g stvarno prelijep i ne mogu da vjerujem kad neko kupi passata ili mercedesa c ili e klasu a plati koliko vrijedi i c5,a sto se tice c5 redizajna...to auto je toliko smekerski(moj ukus)pogotovo sa xenonima
 
Na vrh