C4 by me

ZVAJ

Skoro zreo
Inace primjetio sam jednu zanimljivost koju nebi skuzio da se ne vozim na plin. Kada natocim benzin plovak sluzi samo kao reset da se odredi stanje goriva u trenutku tocenja a dalje u voznji kompjuter na osnovi trenutne potrosnje proracunava kolicinu goriva i gasi crtice na pokazivacu. Dakle i dok se vozim na plin prikaz kolicine benzina se smanjuje i kada natocim barem 5l benzina stanje ce se resetirati na stvarnu kolicinu goriva u rezervaru.
Nemam plin ali mogu potvrditi da dosipavanje goriva u rezervoar nešto resetira kod očitavanja potrošnje, a onda dalje izračunava prema količini ubrizganog goriva u motor.
 

Phantom

Drajver
ok je, ova je meni se cini prvo izasla sa cactusom, meni je isto bilo cudno na pocetku bilo se naviknit na nju kod punca..a da si tek uzeo od ds4 rucicu vidio bi osjecaj 😋...
 

Cutac

Prèkaroš
Frend je uzeo DS3, nedavno sam ga vozio i fora mi je ta ručica. Neobična, ali fora. Makar mi je ona u VTS jedna od boljih. I recimo ona iz Japanaca, tipa EP3, MX5. Čudne su mi te koje nisu kugle, ne mogu klizati kroz ruku baš.
 

diegos

Well-known member
Ja sam kod sebe primjetio da ovisi zapravo o polozaju gdje se rucica nalazi. Na mazdi 3 je na višoj poziciji i ona ne-kuglasta lijepo sjeda u ruku (na mx5 vjerojatno jos bolje pase), dok na c3 mjenjac je niže i kuglasta je super jer je hvatas nekako od gore pa kako Cutac kaže, bolje klizi kroz ruku :D :D
 

Cutac

Prèkaroš
Nadji onu rupu kod Petrinje u zemlji sto se otvorila, gurni ga tamo i mir.

Uglavnom, cca 1200 kuna dijelovi, dole idu usis, aku, nosac akua i onda cca 45 min zajebancije da ga skines, pa jos 45 da stavis osigurac na cijev iza motora. I vidi jel imas stari ili novi senzor temperature, sibnem ti sliku na wap ak ne budem sa kompjuterom. Ak imas stari senzor, jos 400 kuna za novi jer nema termostata koji prihvacaju stari.
Ja bih ti rekao da ti mogu pomoci sa poslom, ali nema sanse da se opet jebem sa tim osiguracem iza.
 

dinko1981

Well-known member
Skinut, pasm..., u pi....u, j...m ti francuze i svu daljnu rodbinu. Nisu mogli vise zakomplicirat
Termostat je naravno stari tip, original tvornicki iz 2011. Na stranicama Autokrese vidim da pojedini termostati dolaze u kompletu sa tim ozicenjem.
 
Posljednje uređivanje:

dinko1981

Well-known member
U svakom slucaju cu potrazit set sa kablom, svi su samo novi tip. Febi i Fispa (nikad cuo za njih) dolaze sa tim kablom na a.kreso katalogu, sutra cu vidjet kakva je situacija u Tokicu
 

dinko1981

Well-known member
Danas stigao termostat Mahle/Behr, prvo stigao je bez kabla mada po katalogu dolazi u kompletu sa istim da bi se na kraju ispostavilo da uopce ne pase jer ima jedan izvod viska. Cekam sutra da vidim sta ce doci...
 
Na vrh