C4 by me

dinko1981

Well-known member
Na sajbu je zaljepljen nosac na koji se fiksra senzor koji je spojen dzekom sa instalacijom. Prilikom svake demontaze/montaze stavlja se novi dvokomponentni prozirni gel koji se iz sprice istiskuje na senzor i sluzi kao poveznica izmedju swnzora i sajbe. Naravno mora se paziti da ave bude cisto i bez mjehurica
 

dinko1981

Well-known member
Kako su mi pragovi bili izgrebani od ulaska i izlaska narucio sam sa wisha za par $ tipske folije. Montaza je bila lagana i lijepo su ispale a za trajnost vrijeme ce pokazat.



 

dinko1981

Well-known member
Opet sam se morao igrati sa dzekom ispod vozacevog sjedala zbog lampice od airbaga. Malo kontakt spreja i vezica su za sada rjesili problem a sljedeci put ide lemilica u ruke.

 

dinko1981

Well-known member
Danas mi je dopizdilo pa sam zbrikao onaj konektor ispod vozacevog sjedala. Isto se dosta cesto pomice napred nazad i to je dovoljno da taj poluproizvod od konektora na redovitoj bazi gubi spoj i izbacuje gresku. Isti problem a i rjesenje sam imao na bivsoj thaliji.
 

markan1000

Well-known member
Picasso isto ima taj problem, prepao sam se kad mi je to prvi put izbacilo. Onda odem na strane forume, vidim da praktički svi imaju isti problem. Malo pomakneš sic i greška nestane, tako da se zasad još nisam upustio u sanaciju konektora. Iz Citroena je bila ponuda na nekih 1.500 kn za zamjenu ožičenja ispod oba sica, ako se dobro sjećam. Ljubazno sam se zahvalio
 

dinko1981

Well-known member
Odradjen put do Nina i natrag bez drame, samo vozi i toci (goriva, plina i ulja 😁). Moja preporuka za vozace koji imaju strpljenja - tempomat na 120, najmanje stresa. Malo sam testirao klimu i skuzio sam da je manualni mod po jacini kao auto mod na najslabijoj razini. I mali detalj za par kuna

 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Skini taj detalj, oksidirat će i zapeć, nećeš ih moć odavit, ja sam štetu napravio... 😀
 

dinko1981

Well-known member
Nadam se da sam napokon rijesio problem paljenja lampice airbaga, naime ista se gasila kada sam savijao dio zica ispod vozacevog sjedala. Taj komad zice airbaga sam zamjenio i za sada je sve ok a na zamjenjenoj instalaciji nije bilo vidljivih ostecenja. Takodjer sam primjetio da je brtva kucista filtera ulja zrela za zamjenu, ali to je malo veci poduhvat pa ce pricekat jos neko vrijeme.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Može biti prekid unutar žice, ne vidiš ga dok ne skineš izolaciju.
Negdje na Aliju sam videl taj uređaj za traženje prekida u žici. 20-ak dolara možda. Činilo mi se kak je to dobro imati i sad sam zaboravil kaj bi upisal da mi se opet pojavi. ;)
 
Na vrh