C4 1.6 HDi 68/92 BVM COLLECTION - White

Totti

AS Roma fanatik
Ja sam za ovih mesec ipo dana dva puta tankovao do čepa, na istoj pumpi i istom pištolju. Prvi put su mi se board i računica pogodili u deci, a drugi put se samo za deci razlikovala.

Daj meni za dušu promeni i osvetljenje ovih analognih cifara u belo, pa okini jednu sliku... Èisto da me malo mine želja :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
Prosle sedmice sam nakon 1047 km tankao 51,19 l dizela. Po BC je potrosnja bila 4,6 l/100km a po racunici ispadne 4,89 pa zaokruzi na 4,9 l/100km. Super mi je to ali mi se cini da je odstupanje malo Veliko, kako je kod Vas???
Za sada ti je još rano reči koliko ti je board točan dok ti se ne ustali potrošnja a to je tamo na 4-5tkm ja sam gledao razliku kod mene ako mi je board 4,6 na kavkulatoru benzina mi je 4,7 tako da je to tu nema neka ostupanja.
zadnjih 7,800km prosjek 4,6. a posljednjih 600km 4,9L ali to sam se vozikal po zagrebu. a tu je sve kreni stani, gas do daske pa po kočnici :grin: pomislim da sam na utrkama ili sam si ukral auto pa pratim te zagrepčane. ako ih ne pratiš odmah po sirenama a mene to uopće ne pali samo ti sviraj:whistling:
 

hahehihoh

New member
Ne mogu vijerovati kakve potrošnje imate. Možda ja stvarno neznam voziti, ali sa mojim e-HDIimam prosijek od cca 6 litara, a ga previše ne gonim.

Vožnja večinom 2x dnevno 7 km, pola grad pola AC, i kratke gradske vožnje. Start stop ne upotrebljavam.

Inače vrlo lijep avto, posebno ova unutrašnjost. U ovaj sat i navi jednostavno se zaljubiš.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ne mogu vijerovati kakve potrošnje imate.
Očito ne znaš voziti:D

Èuj ravničasrski kraj i 90%vožnje je otvorena cesta od tud potrošnja. največi čimbenik male potrošnje je otvorena cesta. u gradskoj vožnji i kratke rute gutaju gorivo jer to je hladni start- otežani uvjeti.

Imao sam nedavno turu vožnje gorica-pula, pula-gorica, gorica-plitvice-gorica, gorica-vinkovci. i prosjek bio 4,6L :confused: ali to je otvorena cesta. auto ima 10mj i sad če sutra ili prekosutra okrenuti okruglih 21,000tkm:grin: na 10,000tkm sam mjenjao ulje i sada ću mjenjati na 24,000tkm. tako da kao što jedan naš drug kaže. samo ti to teraj.
 

NodiSa

RajvoSa
A lafe mozda imas malo tezu nogu al u principu tvoj je noviji motor od naseg pa moze i tu biti razlike. Ono nesta kako kazu EU norme itd... i mozda koji konjic vise!!!
Ja sam sa ovih mojih 5 i kusur pravo zadovoljan s obzirom na guzve u gradu (Sarajevo), dosta brdovito a i kad sam van grada opet planina i brdo...
Al bitno je da se kvalitetno vozi a koji dec gore dole ma hajd...
 

markan1000

Well-known member
po otvorenoj do 4,5l bez problema.
na autoputu 5,5-5,7l uz dosta bržu vožnju i pun auto nema problema.
ali kako neki troše u gradu 5 litara, e to mi nije jasno i nitko me neće uvjeriti. zapravo ni ne želim se voziti s nekim ko šalta višu na (ako) 1300 okretaja, jer je to iritantno do boli. neka meni mojih 7 litara po gradu (s čim sam jako zadovoljan), pa se bar vozim ko čovjek :D
 

NodiSa

RajvoSa
Prva dva pasusa odnosno konkretne konstatacije stoje i to je skroz OK...
Sve ovo ostalo sto si napisao pa i sam zakljucio o nekoj potrosnji sa nekim litrima po gradu vala ne stoji. Niko od clanova nije konkretno napisao samo za gradsku voznju vec svi navode svoje slucajeve... gdje se navodi i gradska i otvorena brdovita itd... Ja se ne sjecam kad sam jedan tank kompletan potrosio po gradu a vracam se unazad 15ak godina i fakat se ne mogu sjetiti, tako da je stvarno tesko pricati o samo gradskoj voznji...
Al u ostalom svako nek vozi kako mu pase i odgovara i ne treba ulazit u rasprave o tipovima voznje i vozaca jer dosta ljudi je jako osjetljivo kad se prica o ovoj temi ;)
 

ZlatkoC4

Well-known member
neka meni mojih 7 litara po gradu
Da pogledaš moju temu onda bih vidio gdje spominjem potrošnje preko 6L ali to je mala km. tako da njije relevntna. dok evo u 21,000km nisam još uspio preći 5L ukupnu potrošnju pogledaj slike ima sa datumom i sve. neki su forumaši vozili se itim rutama gdje i ja išli jedni za drugima tako da se ne radi o šaltanju na 1300okretaja. već normalna vožnja i normalan start. dok u zagrebu ne postpoji normalan start niti išta normalno. jer tu je sve sa izljetanjem i uljetanjem pa otud i potrošnje nekih 7-8L.
Ja sam ćesto tu ali se ne vozikam kroz zagreb već iz gorice sa raznih obilaznica upadam u određeni dio zagreba. i potrošnja mi je super. dok kad se voziš recimo sjednog kraja grada na drugi je užas jer je tu samo kreni stani. evo neki dan sam tamo između vodnikove i primorske prema klajičevoj vozio cca 50m 15min:eek:
i naravno da moraju biti velike potrošnje. i auto tu može trošiti i 7L ali to mi ništa ne znaći kad je meni otvorena cesta90% tako da mi je prosjek i dalje ispod 5L:grin:

Iako za takav auto niti tvojih 7L nije puno. s obzirom na gradsku vrevu. i hladne starteve.
 

markan1000

Well-known member
užasno je teško izvući zaključak kolika je prava kombinirana potrošnja, jer realni pokazatelj bi bio jedino da je teoretski npr. 100 km otvorene ceste + 100 km grada.
zato se stalno igram s ona dva pokazatelja na ekranu i potrošnja je kako sam maloprije napisao, otvorena do 4,5, autoput do 5,7 max, grad (Zagreb) do 7,2.
procjena kombinirane mi je oko 6 l i ja prezadovoljan! oprosti NodiSa na spamanju teme, bježim iz daljnje rasprave tu :cool:
 

vborovic

C5 modifikator
Zašto komplicirati ... imate u prikazu za svako putovanje (ako ga resetirate nakon svakog tankiranja) prijeđenu kilometražu, izračunatu prosječnu potrošnju i prosječnu brzinu (C5 je ima, trebali bi i C4 isto) ... ovo zadnje je po mom mišljenju najbitniji podatak, iz kojeg je onda lako objasniti potrošnju, kakva već je
 

ZlatkoC4

Well-known member
ima da i C4 prikaz pod 0 trenutno dok voziš,1.putni km. 2. ukupna potrošnja:grin:
s tim da ovo pod 1 restartam po svakom novom rezervaru.

Ma markane ovo je super rezultat 6L. i upravu si bezveze je raspravljati koliko troši ovdje ili ondje važan je čimbenik i relevantan onaj ukupna prosječna potrošnja.:grin:
Dino oprosti mi se malo ufurali u tvojoj temi. to će modovi čas posla isprjemeštati.:D
 

NodiSa

RajvoSa
Ma Sve je ovo OcKej... :)
No Sikiriki :cool: za spamanje, samo se otvoreno prica i razmislja - kakvo spamanje - zato i jesmo ovdje... Zagreb - kreni - stani - semafor - petak popodne znam kako je, juce je recimo u Sarajevu bio uzasan krkljanac a termometar pokazivao 38-39, klima, kolona, ma to i nije za racunice... veoma bitno je da se uziva i gusta u svakom segmentu, muzika - klima i :whistling:
@vborovic ma zato je i krenula prica jer ima neko sitno odstupanje izmedju BC-a i racunice... A imaju podaci i o trenutnoj potrosnji, put1 i put2... :palacgore:

Post u istom trenutku pa se malo i ponavljamo...
Dva put je DvaPut!!!
 

hahehihoh

New member
Pa možda je stvarno nešto na tome da neznam voziti. :D Trudim se okretaje držat oko 1500 i ne ganjati auto, ali potrošnja nikako izpod 5.6-5.7.

Moram ić na nek tečaj za ekonomičnu vožnju. :D
 

NodiSa

RajvoSa
Prije par dana, proslog vikenda, zabiljezena interesantna kilometraza... :)





Od sutra malo vise vozikanja pa ce biti i slika... :cool:
 

ZlatkoC4

Well-known member
"Dođi u Vinkovce" Shorty
Shorty je samo posudio ovu pjesmu od Miroslava Štivića koji je autor ovog teksta i glazbe drugi glas u ovoj pjesmi. Znamo se i više nego osobno. dođi u vinkovce:whistling:

[ame]https://youtu.be/0wUS31xo_tU[/ame]
 

vborovic

C5 modifikator
@ NodiSa - Gledajući instrument ploču i navigacijski ekran, zašto si ne promijeniš temu na navigaciji, trebala bi biti jedna sa plavim nijansama (pa da bude više usklađeno)? Ili ti se ne sviđa, ako si već isprobao moguće kombinacije? Jer ova koju imaš sada je default ...
 
Na vrh