C4 1.6 HDi 68/92 BVM COLLECTION - White

ZlatkoC4

Well-known member
ta bjela mast i služi tome da ti je podmazan nosač. tako da za sada ti to ne treba sigurno.
Plastika na petim vratima :confused: čudno meni je je za sada to uredu. ali ništa svakako nam javi kako si isključio gremline :grin:
 

markan1000

Well-known member
meni je bilo slično tome što si opisao, i u servisu su mi besplatno dodatno podmazali nosače, i stvar funkcionira evo već skoro godinu dana.
inače PSA navodno nikad nije ispravio tu grešku, iako su morali znati za nju jer se većini javi taj problem. isto tako, nekakav market sa zamjenskim nosačima ne postoji.
najjeftinije i najjednostavnije rješenje je dodatno ih podmazati, kažem, meni su to besplatno napravili (u neovlaštenom uz redovan servis). a i inače ta mast nije nešto pretjerano skupa pa možeš i sam pokušati
 

NodiSa

RajvoSa
Nakon nekog cekanja, odugovlacenja i razmisljanja koje zimulje uzeti... Juce nabacene i odmah i isprobane na Jahorini koja je pod snijegom od cca. 25cm :cool:





Na kraju odluka pala na BestBuy a ujedno i provjerenu kombinaciju (vozio je na proslom autu 5 godina i ne znam gdje sa njima nisam prosao, stalno sam na planincugama zbog zimskog uzitka - skijanja).
Sava Eskimo HP - 205/55/16; cijena 112 km (za kes -20%) ili 57 EUR, naravno zamjena sve cetiri gume!!!

Jos mi ostaju krovni nosaci da nabacim krovni box i sezona moze poceti.
Vidim da je u HR akcija na dodatnu opremu od -20% pa moze li mi neko provjeriti koja je cijena nosaca.
Hvala...
 

NodiSa

RajvoSa
Evo i jubilarne brojke... 10000



i nakon fino provedenog vikenda i hodanja po planinama krenem jutros na posao i izlazim iz garaze kad gle cuda... Ovo nase Citroence ne otvara desni retrovizor, kliknem na unutrasnjim komandama zatvaranje i otvaranje i otvori ih...
Hajd reko nesta mu doslo... parkiram na poslu i reko svakako cu ici da narucim krovne nosace pa cu vidjeti dal i to sljaka i ujedno prijaviti!!! Kad gle opet novog iznenadjenja... Zadnji lijevi bok cca. 10ak cm i gepek 2 x 15ak cm. dusmanluk, grebanje kljucem ili nekom drugim ostrim predmetom... DaBogDa mu ruke otpale!!!
Uglavnom za retrovizor ce pogledati pa rekose mozda nesta isprogramiraju odnosno vide u software-u ili ce ga zamjeniti...
Popodne u garazi poslikam ogrebotine pa bacim u temi Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla... Do tada ako neko ima kakav pametan prijedlog nek baci u temi, samo da nije farbanje!!!

Sinoc sam u garazi ispolirao sa dvije paste sta se DA ispolirat i ostatak je ovakav...
Lijevi straznji bok... najdublja parnica...


Lijevi dio 5 vrata (gepeka)


Desni dio 5 vrata (gepeka)


Ako neko ima kakvu ideju, Hvala...
P.S. Ovdje sam stavio slike radi hronologije!!!
 
Posljednje uređivanje:

NodiSa

RajvoSa
nesta mi lupka odozada, bar se meni tako cini... i evo auto je trenutno drugi put u servisu...
Odi u servis, mislim da treba podmazati nosače motora. Tak je bilo kod mene.
a moguće i da je do stražnjih amortizera
99% treba podmazat nosač motora.
Raja, evo citirao sam samog sebe i jos par Vas jer sam rijesio problem, pa je i red je ga iznesem zakljucke.
Kao prvo promijenio sam servis, moram spomenuti da tradicija i znanje idu jedno sa drugim, ABC 1968 iz Sarajeva je ipak dugogodisnji Citroen partner i znaju znanje.
Naime kad sam uzimao krovne nosace spomenuo sam momku iz servisa ovo cudno lupkanje te smo i napravili testnu voznju. Odmah dogovoren i termin za dovozenje auta i nakon toga dobijam odgovor da je naizgled i po standardnim procedurama sve OK i da ne znaju sta je te da bi morali polagano malte ne dio po dio gledati i rasklapati oko zadnjeg mosta i gepeka. Dobijam info da su odmah kontaktirali i poslali upit u centralnu servisnu podrsku za EU, Njemacka, i da cekaju odgovor. Sutradan me zovu i kazu dovezite auto javili su nam sta bi moglo biti i da imaju rijesenje.
Radi se o nekom limu kod zadnjeg mosta koji je mislim na tri sarafa. Jako tezak prstup i nakon zatezanja-dotezanja nanesena je neka gumirana masa koja se susila 24h. Jucer po preuzimanju testna voznja sa Adijem, profesionalan i ljubazan momak koji zna svoj posao, i gle cuda vise, kuc kuc o drvo, NE kucka nista...
Sad sam opet jako zadovoljan korisnik C4vorke ;)
Ovo sam sve napisao kao iskustvo da ako se kome desi da zna sta bi mogli biti... i naravno dokaz da ipak ima servisa koji rade posao kako treba!!!

________________________________________________________

Lijevi straznji bok... najdublja parnica...
Ovako sam rijesio ovu duboku parnicu, nije mi se svidjelo kako je izgledala nakon nanosanja farbe i poliranja... A u mom je Ski fazonu :):whistling:
 

NodiSa

RajvoSa
Stigli i namontirani ALU krovni nosaci (montaza jako jednostavna bez ikakvih alatki tipa imbusa, kljuceva itd.)...



A sjeo je i Box te se otvorila i sezona skijanja ;) :cool:



Samo sam morao odvrnuti antenu ne zbog savijanja i kofera vec zbog otvaranja gepeka... Morat cu otici pogledati onu kratku koju je neko spominjao!!!
 

c4 power

New member
Kratka antena u Zagrebu CIB commerce u Buzinu 41kn. Ja sam kupio ovog ljeta i zadovoljan sam. U gradu nema nikakve razlike u prijemu a van grada je nijansu slabija ali je i signal radio stanica slabiji npr po D1 prema moru tako da tamo i inaće slušam muziku sa CD-a.
 

Silentshoot

Active member
Svugdje u ovlaštenom je kratka antena iste cijene...i jako lijepo izgoleda na autu...ove dugačke me uvijek podsjete na one antene kod džipova UN-a
 

NodiSa

RajvoSa
Evo ga uradjen i prvi servis na cca. 15000.
U prilogu cijene, suma sumarum 180 km (BAM) = 92 EUR



Usput narucen i desni retrovizor (garancija) jer zna se desiti da ne otvori nakon otkljucavanja kad je u danu vlaga a navece ode ispod nule...
 

mali_BB

Active member
Ovo je ful čudno...otvorim prvu stranicu teme, vidim carinjenje i čekanje da se vozilo isporuči, prva vožnja. Odem na zadnju stranicu i vidim "....vrijeme je za rastanak..." hahah
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Manje više, sve teme su takve, splasne početni entuzijazam i zgadi ti se auto :D
Post je automatski spojen:

Okle mene gore s onom pjesmom srcati 😂
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh