C4 1.6 HDI 112 KS BVM 6 - markan1000

markan1000

Well-known member
Pozdrav svima. Već sam se predstavio među novim članovima, a sad da otvorim temu i za svoj autić. Prije dva tjedna kupio sam crni C4, 1,6 HDI 112 ks. Auto nije kupljen novi, već rabljeni, s 21000 km, prva registracija 7/2012. Nisam siguran koji je naziv paketa opreme jer je kupljen od kuće koja nije specijalizirana za citroen, prodavatelj mi nije znao reći, a ja se nisam previše zamarao s imenom jer mi je bilo najvažnije da autić ima skoro sve šta mi treba.
Uglavnom od opreme uz uobičajeno imam alu felge, kromirane lajsne ispod prozora i na zadnjem braniku, autom. zatvaranje retrovizora, bočna plava svjetla ispod retrovizora, zadnje parking senzore (sa skicom parkiranja na ekranu), automatske brisače, automatsku klimu, aktivne maglenke, tempomat, sva 4 prozora automatske podizače, lumbalno podešavanje prednjih sjedala, 4 zvuka žmigavaca (jako bitno), utičnica 12v u gepeku, unutarnji retrovizor šta se zatamnjuje. dobio sam i zimske gume Dunlop winter sport 4D vožene jednu sezonu, predobre... Jedino šta bi još volio da ima je USB box, al eto nema... ja bi rekao da je to bila selection oprema, al nisam siguran...

prvi dojmovi nakon ovih nešto manje od dva tjedna su samo pozitivni, osim jednog čudnog zvuka o kojem sam već pisao na ovom forumu, i za koji su mi u servisu rekli da to nije ništa, odnosno da je to normalno, i koji se uopće ni ne čuje čim je radio upaljeno. osim toga sve super, auto je vrh udobnosti, sve tipke su logično razmještene, jednostavne i na dohvat ruke. čak sam i sa zvukom radija zadovoljan. motor je ok snage, malo se muči iz nižih okretaja, ali ne mogu se požaliti. ali najviše me svaki put oduševi izolacija kabine, motor se praktički ne čuje unutra.

uglavnom zasad stvarno uživam voziti ga, a nadam se da će tako i dalje biti i da vas neću morati puno gnjaviti s pitanjima :D
 
Posljednje uređivanje:

balki

Active member
Èestitam na prinovi i koristim priliku za pitanje- dali si još negdje naletio na tu verziju sa 112 konja i 6 brzina? Pitam jer sam sve pretražio i nisam nikoga našao da ga prodaje:-(
 

markan1000

Well-known member
u zadnje vrijeme ti ih se par pojavilo u auto hrvatskoj, osim mog bio je jedan sa sličnom kilometražom i opremom ali dosta skuplji (mislim da su 110.000 tražili) i bio je jedan s dosta kilometraže, nekih 170.000 kilometara za negdje 9.000 eura. sva tri su bila u zadnjih mjesec-dva. ja sam isto stalno čekao priliku za ovog jačeg, jer mi se na probnoj vožnji onaj od 92 ks učinio malo preslab, i nigdje drugdje u nijednom oglasniku ga nisam mogao naći, samo to šta je kod njih bilo. u citroenu su mi rekli da oni sigurno neće imati testno ili nešto slično jer ih dosad nisu držali, a ni ne planiraju, a i da ga je inače dosta teško naći rabljenog. očito da ih ne prodaju baš puno onda :confused:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
markan1000, super intro za po četak. ;) Radujem se daljnjem čitanju. :palac-gore:

Možda budeš naš novi Liberty. :)
 

c4 power

New member
Auto je odličan sa full opremom a još i 4 zimske gume :). Po meni ovaj model sa 112ks i 6 brzina je idealan za nekoga ko se dosta vozi autoputom. Neznam zašto ih tako malo ima u ponudi jer nije sad neka ogromna razlika u cijeni. Negdje sam pročitao da su oni prijašnji 1.6 hdi 90ks i ovi sadašnji 92ks puno pouzdaniji zbog turbine bez promjenjive geometrije krilaca i bez dvomasenog zamašnjaka ali mislim da se to odnosi na primjerke kad već uđu u neku ozbiljniju kilometražu. Tvoj se još nije pošteno niti razradio pa se to na tebe ne odnosi. Neznam koliko si ga platio ali gotovo sam 100% siguran da za te novce nisi mogao kupiti bolji auto i još sa toliko opreme.
Želim ti puno sretnih kilometara!
 

markan1000

Well-known member
ma nije tajna, uz malo cjenkanja 92.000. meni se čini jako dobra cijena

markan1000, super intro za po četak. ;) Radujem se daljnjem čitanju. :palac-gore:

Možda budeš naš novi Liberty. :)
i ja se radujem druženju, nadam se ne samo na forumu, nego ću se vrlo rado odazvati ako će biti nekih druženja i van foruma.
hmm, uputi me malo tko je bio Liberty, odnosno s obzirom da sam novi po čemu je značajan

Neznam zašto ih tako malo ima u ponudi jer nije sad neka ogromna razlika u cijeni.
pa trenutno je razlika po cjeniku nekih desetak tisuća, jel tako? mislim da je to najviše do citroena, oni uopće ne drže testna vozila te snage, tako da ne možeš ništa takvo kupiti od njih da je malo rabljeno (a ako i hoćeš novo ne možeš ga probati), dok ovih slabijih imaš stalno u ponudi i to po relativno dobroj cijeni. recimo i nedavna zimska akcija dobro opremljenog citroena po 110.000 kuna odnosila se samo na hdi 90, za jači model nisu ništa ponudili. a možda i ljudi imaju preveliku averziju prema citroenu pa nisu spremni dati "velike novce." recimo novi e-hdi 115 ks medveščak + autom. klima + usb + metalik (kakav sam ja novi gledao) s registracijom cijena ide i preko 140.00 kuna, pa se ljudi valjda rađe za te novce odlučuju za "pouzdanije" marke (ne znam koje). :confused: to su samo moja promišljanja
 

Dalibor

Dado Tornado
hmm, uputi me malo tko je bio Liberty
zadnje informacije koje imamo da je otišao na dobrotvorni rad negdje u ameriku pomagati žrtvama dvostranačkog političkog sustava....
i da je tamo otišao svojim citroen berlingom, a da u niti jednom trenutku nije sišao sa kopna :hmmm:
navodno da je prodao berlingo kako bi kupio i restaurirao citroen xm v6... u koji neće ugraditi plin...
i da će jedini u americi biti sa citroen xm-om :hmmm:
netko je pisao da je rekao kako će se vratiti u hrvatsku kada citroen hrvatska spusti cijenu najnovijeg berlinga ispod 70 000 kn :hmmm:
neki kažu da je prije vozio i velike skutere i bio jedni sa njim na bajkerskim okupljanjima još dok je svirala plava trava zaborava...

ako ovo čitaš, drži se liberty, svi smo uz tebe :palac-gore:
 

markan1000

Well-known member
evo i prvog mogućeg problema, nakon otprilike 1.200 napravljenih kilometara pod mojim vodstvom. u subotu navečer javi se upozorenje ESP failure, pa ABS failure i za kraj i anti-roll system failure, uz popratnu poruku "have your vehicle repair" ili tako nešto. prvi put ga ugasim i upalim i opet se javlja. drugi put ponovim radnju i više nema nikakvih upozorenja. danas malo duža vožnja, i sve radi savršeno. mislim da se samo izblesirao, ali s obzirom da se radi o kočionim sustavima, nema za:cenzura::cenzura::cenzura:ancije, sutra ujutro idem u servis. javim kako je prošlo. ako je netko imao sličnih problema, slušam!! :cool:
 

balki

Active member
Nagadjam bez uporista u praxi: Prvo provjeri pritisak u gumama jer ako se jedan kotac poluprazan drugacije kotrlja mogo bi prijaviti gresku na navedenim sistemima. Drugo sta mi pada na pamet od banalnih stvari je dali si bio u automatskoj praoni/pranje podvozja/pranje motora? Vlaga moze prodrijeti u neki od konektora ili elektronike i biti uzrokom prijavljivanja raznih gresaka (to mi se desavalo ali na renou).
 

markan1000

Well-known member
zanimljivo... pritisak u gumama nisam provjerio, a to bi svakako već morao napraviti i neovisno o ovome. a ovo šta se tiče vlage, to je i meni prvo palo na pamet. bio sam u automatskoj praoni dva dana prije javljanja greške, a dodatno u zagrebu kiša pada već nešto dana u komadu pa sam odmah pretpostavio da ga je vlaga zblesirala. ali autić je još pet mjeseci pod garancijom tako da idem do njih svejedno. s obzirom da sad ništa ne javlja pretpostavljam da će mi i u servisu reći da je sve u redu, ali opet kažem, radi se o kočionim sustavima pa želim biti siguran. na renaultu bi problem nestao kad bi se vlaga povukla pretpostavljam?
 

balki

Active member
Na Meganu 1.9dci je upalio check engine i injection system failure. Izgooglao sam da se i drugima desavalo. Proslo je za dva dana. Voda koja se sljeva po kanalima ispod brisaca dodje na usko grlo (prljavstina zacepi) i prelije po elektronici negdje.
 
Na vrh