C4 1.6 HDI 112 KS BVM 6 - markan1000

markan1000

Well-known member
Najbolje da odeš u poslovnicu i raspitaš se..da nebude neugodnih iznenađenja ;):D

Zašto ? Evo pa pročitaj:

http://burza.com.hr/novac/osiguranje/2012/12/113342-obvezna-fransiza-kod-kasko-osiguranja-vozila/
i ja sam kasnije naletio na taj članak, i moram priznati da me uopće nije razveselio. ali me zato ni ne iznenađuje, i čak ima i nekog smisla.
a vidjet ću šta ću, na pragu je pa se ni ne vidi toliko, pa me estetski ne smeta, al s druge strane skrozje zaderano i ne znam koliko mi je pametno tako držati... hvala svima na savjetima!
 

markan1000

Well-known member
da prijavim jedan fail na citru (da ne ispadne da ga samo hvalim stalno), nije ništa od vitalne važnosti srećom. uglavnom, prednji desni zvučnik (mislim na onaj skroz naprijed, pod šajbom), počeo se svojevoljno paliti i gasiti... šteta što je taman prije 3 mjeseca istekla garancija, samo da to ne uđe u naviku i još nekim stvarima osim zvučnika, sad kad je garancija istekla... neka preporuka tko mi to riješi, a da mi ne odre kožu s leđa. s obzirom da ne bi htio sam po prednjim plastikama mrdati?
 

hahehihoh

New member
Nisam vidio. Lijep je. Vidim da nemaš Exclusive opremu, ali imaš navigaciju i plav sat. Zanima me, da li je ta auto iz uvoza?Tamo znam, da je bila oprema Business koja je identična tvojoj. Ili si auto kupio u HR? Za avto HR porijekla vrlo neobična oprema.

Vrlo lijep citroen.
 

markan1000

Well-known member
hvala na komplimentima, ali nemam ni navigaciju ni plavi sat :cool:
auto nije kupljen nov, već malo rabljen, ali i kao novi je kupljen u HR, nije uvoz. iskreno, ne znam koja je oprema bila, to bi trebao biti ili neki medveščak+, ali nema kromirane retrovizore (i ne znam što je s tkaninom bilo onda) pa me to zbunjuje, iako ne znam je li ih uopće bilo u 2012., ili možda neki seduction s još podosta dodatne opreme... ali sve je to manje bitno, najbitnije da sam ja prezadovoljan s njim i da me zasad stvarno lijepo sluša...
 

linkres

New member
Moj je Medveščak iz 2012. :)
:grin:
Nema kromirane retrovozore (i bolje) niti ono oko maglenko nije kromirano, tkanina bez rupica.:)
 

markan1000

Well-known member
a onda bi i moj mogao biti medo, ali kako sam i gore napisao, stvarno se ne zamaram s tim. nek on mene sluša i prst u uvo i pivaj :grin:
 

markan1000

Well-known member
malo updateova o autiću, radilo se malo na njemu u 12. i 1. mjesecu, a nažalost morat će se i još raditi...
najprije se u 12. minimalno popravljalo na račun kaska, ništa strašno, malo kozmetike što sam na prethodnoj stranici već pisao, što se nije ništa odrazilo na cijenu kaska koji je ponovno uplaćen. i par riječi o samom kasku, pričao s tetom u poslovnici o full kasku i pokrićima prve, druge itd. štete. uglavnom na full kasko pokrivena je u potpunosti prva šteta, u drugoj treba sudjelovati s 30% iznosa premije bez popusta. postoji mgućnost i da obe štete budu skroz pokrivene, u slučaju da je zbrojeni iznos te dvije štete manje od iznosa plaćene premije, ali ovaj put s popustom naravno.

zatim je odrađen redovni servis, 40.000 km, nije se pohodilo ovlašteni jer nisam u garanciji više, zamijenjeni filteri (osim goriva za koji su mi rekli da još stvarno nema potrebe i da je dobar) i ulje. cijena, prava sitnica :) podmazan je i nosač motora (bez naknade), koji se volio glasno javljati pri svakom skretanju i/ili neravnini. sad je ušutio. dokad će izdržati da se ne javi, vidjet ćemo. od sitnica ostalo je još uvijek za riješiti prednji visokotonac, ubrzo u planu za rješavanje, lako za to.
sad dolazimo do problema, prije par dana kod kretanja, ne svakog nego svakog trećeg otprilike, u prvoj, počelo je nešto jako ružiti, ko da dvaput zastruže (kotač nije, odmah provjereno). nakon toga to se počelo događati i na brzinama od 40, 50 na sat, i prilikom usporavanja laganog bez kočnice npr, dok se klizi prema semaforu. paralelno uz to mogu se osjetiti vibracije i na papučima gasa i/ili kočnice. u međuvremenu pale se i greške svih sigurnosnih sustava, ABS, ESP, ARS, čak i ručne i hill holdera. jednom mi se čak desilo na uzbrdici, držim nogu na kočnici i čekam da krenem, pustim kočnicu, hill holder drži, ali auto istovremeno zaruži i bez kretanja.
od jučer više ništa ne ruži, ali upozorenja sva i dalje upaljena. jučer u servisu mi nisu uspjeli pomoći, već su me uputili na nekog elektroničara. najgore od svega, danas mi je tehnički, a s upaljenom lampicom od ABS-a moglo bi biti problema. ali nema veze, već se raspitalo gdje otići i koga tražiti...

ima li itko bar blagu predodžbu o tome šta bi ovo moglo biti, odnosno što je najbitnije, koliko bi me to moglo po džepu opaliti? :thinking:
 

markan1000

Well-known member
da obavijestim forum (ako koga zanima :D ) da je kvar s abs, esp, ars i ostalim sustavima otklonjen. naravno da nisu svi sustavi bili u kvaru, već je stvar bila u abs-u. odnosno konektoru abs senzora i žicama koje su zbog djelovanja vode istrunule. kako je voda dospjela tamo, ne pitajte. cijena 800 kn.

još mi ostalo za riješiti prednji desni visokotonac, koji se stalno pali i gasi. molim vas za neku preporuku gdje otići? ovo mi je jako bitno s obzirom da se za rješavanje vrlo vjerojatno treba dirati u armaturu, a to nikako ne bi volio da mi tamo svatko prtlja. auto je 2,5 godine, 40000 km, i bez ikakvih cvrčaka. žao bi mi bilo da se sad zbog popravka zvučnika počnu javljati. ako smatrate da se u ovlaštenima najbolje kuže u to kako se najlakše zavući do tog zvučnika, odem i tamo, nije problem. cvrčci u kabini vcjerojatno bi me i više iritirali od paljenja i gašenja zvučnika :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zanima :D šteta da ti prethodni post nisam ranije vidio, možda biš i ušparao koju kunu

Za visokotonce, mislim da bi se trebali moći odozgora otvorit... plastikom podignut mrežicu itd... Vjerovatno je samo kontakt neki u pitanju.
 

markan1000

Well-known member
vjerojatno da, i razmišljao sam i o toj opciji. ali prvo, mrežice su lakirane i vrlo lako se ta boja s njih skida, čak i plastikom, pa se ne usuđujem. a i koliko vidim pod svjetlom, ispod je samo membrana, pa ne znam šta bi tim putem uspio napraviti. druga opcija je skinuti ladicu pa nekako rukom polu napamet štimati, ako se može iz tog smjera išta napraviti. sa strane pored vrata ne može se doći do njih, odmakneš plastiku, a ispod nikakvog prolaza do tamo...
 

Silentshoot

Active member
Uzmeš nož za mazanje,vrh obljepiš ljepljivom trakom,jedan krug,i lagano podbaciš pod mrežicu uz rub i makneš ju...neće zbog dva zvučnika cijelu armaturu skidati...
 

gigo980

Member
Mrkane poslusaj sad ovo....kako su mrezice rupicaste uzmes neki komad cvrste zice koji gurnes kroz rupicu naravno da ces ju prije guranja saviti na vrhu..(napraviti mali zubic) i lagano cupkas u rubovima onako kontra...lijevo desno......tako ja inace skidam mrezice na brodu kada vrisne zvucnik..provjereno je i pali...jbg..ja te zicice dobijem da novim zvucnikom tako da mi je lakse...al vjerujem da si skuzio bit i najbitnije od svega zica ce zuljat mrezicu od ispod a ne odozgo gdje se vidi..
 

gigo980

Member
Onda sigurno imas 4 vide koje odvidas i zvucnik ide van...pa jbt..nije guran odispod 100%...otvaraj to sutra i vidjet ces da sam bio u pravu..:whistling:
 

balki

Active member
Vidjo sam i tih zvucnika za armaturu 8cm sa celicnim elasticnim trakicama koji se samo uglave bez serafljenja dok sam to radio prije 20ak godina...
 

markan1000

Well-known member
mali update, na 42000 km sam, autić je kod mene godinu i 3 mjeseca (odnosno 21000 km), i još uvijek me veseli i oduševljava kao i prvog dana. uobičajeno se malo manje vozao ovu zimu, ali narednih mjesec dana ga čeka bar 4.000 km, kojima se jako radujem.

ima apsolutno sve što mi treba, osim USB-a, na nedostatak kojeg se nikako ne mogu naviknuti. rauzmišljao sam o yatour-u, ali vidim ovdje da ima dosta problema, a za potrošiti na originalni usb box se nikako ne mogu natjerati.

problem s visokotoncem, kako došao, tako i prošao sam od sebe. kako je netko jednom ovdje napisao, malo francuskog humora na kojeg se treba naviknuti :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
mali update, na 42000 km sam, autić je kod mene godinu i 3 mjeseca (odnosno 21000 km)
Neka si zadovoljan tako i triba biti:palac-gore:
A čuj usb rješi promjenom radia koji ima u sebi za mem karticu i usb. Meni je falio Usb na C3 dok sam imao i onda opalio neki kenwood koji je imao utor za mem karticu i usb, pa onda usb nisam niti koristio jer sam gruno unutra mem karticu sa mp3 i glazbe preko ušiju:grin:
Sad imam u ovom c4 orginalni usb ali kako imam i bluetooth, usb jedva i koristim jer mi se moja lumi bežično spoji i sa njega čita mp3. a u njemu imam 16gb. karticu:grin:

4000km to je super ruta:grin:

evo ja sam napunio 6mj sa mojim medom i 12200 km.:D
 
Na vrh