C4, 1.4 VTi, by Cutac

Cutac

Prèkaroš
Šupalj auspuh na spoju cijevi i zadnjeg lonca, navodno nije mogao eko test složiti.
Sad sam kod frenda bio, inače radi auspuhe, primit će me u pola 6, pa ako se bude dalo zakrpati.
A ako ne, onda ću morat Lasti po inox.

A šteta mi je baš, ovo je originalni inox lonac, kao nov je, stvarno ga ne želim baciti.
A isto tak je bilo sa VTS, progorio, Lasta pokrpao i rekao da neće dugo i nije dugo i onda je moralo sve novo.
 

Cutac

Prèkaroš
Lonac odozgo trul, treba novi. Zamjenskih nigdje nema za nabaviti, preostaje ili ovlašteni ili Lasta. Sad ću zvati Lastu, na VTS je izvrsno napravio.
Da mi je netko rekao da ću sa svojim nekim autom ganjati da mi ne istekne registracija, i to još sa c4, ne bih mu vjerovao.
 

Cutac

Prèkaroš
750 kuna kasnije.
1634134222125.png

Auto je stoput tiši, kad sam ga upalio, kao da nije moj. Ne mogu vjerovati da se toliko poglasnio, a da nisam skužio.
I na autocesti je dosta tiši.

Jučer smo došli do 183 po cajgeru, i vjerujem da bi navukao još koji km/h da nisam morao kočiti. To je bilo na VG obilaznici, onaj ravni potez.
A jako lijepo ide, bez muke je dosegao tu brzinu. Nije bio ni nešto pre spor, ali ju je hrabro dosegao, ne bih rekao da je samo 95 konja.
Jedino što mu je na 170+ zadnji kraj lagan.
 

Cutac

Prèkaroš
Uhvatio sam se da vozim 140, a prije nisam išao preko 110 radi buke.
Sutra ću razrezat stari lonac da vidim kakav je iznutra.

Farovi, misliš na žarulje ili na zamućene farove?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Farovi, misliš na žarulje ili na zamućene farove?
Pa u biti i jedno i drugo.

Na C3 sam imao stare farove koje sam polirao par puta, NBU je bio nutra, svjetlilo je dobro, mislim si ko i prvog dana.
I onda sam u igrom slučaja stavio gore kompletne nove zamjenske farove i premjestio stare NBU žarulje. Baš me iznenadila razlika, primjetno je bolje svjetlilo.

A recimo na Sorentu su jedno 7-8 godina izgurale orginalne xenon žarulje, do zadnjeg dana sam bio prezadovoljan kako su svjetlile. Da nije riknula ta jedna žarulja, nebi mi ih padalo napamet mjenjati.
Tek nakon stavljanja novog para žarulja sam vidio razliku i koliko su stare žarulje u biti bile 'umorne'.
 

Cutac

Prèkaroš
E, a budući da je mene prije pol sata dočekala poruka da mi je krepala žarulja kratkog svjetla, vidjet ćemo sutra jel ima razlike kad stavim nove Philips XV.

Ja trebam polirati jedan far na c4, jel, ali zanima me u kakvom su stanju projektori na VTS. Ovako je sve super, ali me baš zanima kak bi bilo sa novim farovima.
Iako su u oba auta korištene renomirane žarulje sa UV filtrom, zanima me koliko je reflektivna površina propala.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Iako su u oba auta korištene renomirane žarulje sa UV filtrom, zanima me koliko je reflektivna površina propala.
Dobro, ja sam sa svojim origigi farovima na C3 imao onu epizodu za lećama i kineskim ksenonima, koja vjerovatno nije pomogla :)
 
Na vrh