C4, 1.4 VTi, by Cutac

Cutac

Prèkaroš
Ja imao sličan slučaj dok sam čekao u redu na Bregani, svega 30 m od kućica. Ja stajao u koloni i držao kočnicu, i pustim kočnicu, a lik iza mene pomislio da krećem i krenuo i naslonio se na branik, i odmah ko iz topa izletio iz auta sa spremnom pričom kao šta ja radim, ja kao krenuo u rikverc i naslonio se na njega. Ja pogledam i vidim da nije ništa u autu, i kažem mu Ne pravi se budala, znaš šta si uradio, ako nećeš da idemo naprijed do policije uđi u auto i ćuti, i tako je i bilo. Te drskosti i spremnosti, optužiti mene u roku od sekunde.
Iz takvih razloga već dugo gledam kako dovući struju za zadnju kameru.

ivan222 ivan222 Ne treba mi bull bar, nego kuka sa obje strane.
Kad mi se neki nabrijani klinac zabio Puntom u Pandu. Pandi apsolutno ništa, on na kuku probio kiler i otkinuo branik.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ode se odma cijev isuče, pa ko je luđi, trepne.
Kao u Istanbulu. :) Tamo sam imao slično iskustvo. Bio nekoliko dana odlučio uzeti rent-a-car. Misleć, ugodnije je tako nego taxijem. Na nekom od semafora, dum-bum. I vidim iza lika diže ruke iznad glave, mlatara po zraku... Ni dan danas ne znam jesam li ja pustio kočnicu blejeći u GPS ili se lik zabio u mene. Po udarcu, rekao bih prije ovo drugo. Čim je shvatio da sam stranac, odmah: "no polis, money only", a štete nigdje. Velim: "no money, police only!", izvadi lik mobitel i za deset minuta nađem se u okruženju raznih ljudi. Jedan ušao u auto, uzeo mi ključeve iz brave. Klizi situacija u eskalaciju i pokušavam smiriti situaciju, a oni viču, engleski ne govore. Sreća, kao naručena, iz suprotnog smjera stiže neki kombi s rotirkama. Pomislio policija, mahnem, kobi staje. Nije policija, privatni zaštitari. Slučajno tuda prolazili. Čovjek spušta prozor, pita što je bilo i sreća govori engleski. Izašla sva trojica. Svaki pištolj oko pasa ima. :) Nešto im rekli, družina nešto demonstrirala, ali su ipak vratili ključeve i u tišini se skupili. Na kraju pitam jednog od ove trojice što se to dogodilo. On nagađa da je ovaj iza mene vidio naljepnicu od rent-a-car- firme, pa pokušao iskamčti na prepad.

Istanbul je prekrasan, ali više ne bih vozio tamo. Ne zbog ovog incidenta, nego jer je preveliki stres. :) Taxi zlata vrijedi.
 

Cutac

Prèkaroš
Graničnik suvozačkih vrata više ne škljoca kad se zatvaraju, nego otvaraju.
Roktanje mi ide na živce. Kad je hladan, šrotaju dizne(jer se na istim okretajima zvuk mijenja kako dodajem gas), lanac zvekeće, ali u granicama normale za hladan lanac.
Osim toga, i na ovome imam želju vaditi solenoide bregastih da ih pogledam, ali ne vjerujem da se sa ovim izmjenama ulja moglo išta zaštopati.
Cvile prednje kočnice, moram to podmazati, klimi ne bi škodio servis nakon skoro 10 godina korištenja i otkrio sam da je ono lupkanje na hladno zapravo unutar amortizera. Kad je toplo, niš se ne čuje. Dobar neki Sachs.
 

Cutac

Prèkaroš
Proklisnulo mi u auto na jučerašnjem pljusku. Izgleda da je baš na keder curilo. Se tu da šta probat ili treba novi keder?
IMG_20210528_122247.jpgIMG_20210528_122241.jpg
 

Danko

Member
a provjeri da li ti kapa voda iz vrata. da nije onaj spoj lima ispod tapecirunga koji dođe na konstrukciju vrata popustio. tako je meni bilo na alfi....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Keder djeluje čitav, skini taj dio i pregledaj... možda malo silikona na spoj kada ga budeš vraćao
 

Cutac

Prèkaroš
Izgleda kao da ide preko kedera, da vrata ne naliježu dobro ili da negdje drugdje ne dihta, pa se slijeva do te točke. Budem očistio sve i namazao nekom mašću, pa ću vidjeti.
 

Cutac

Prèkaroš
Riješena ona odbojna guma koja je spala s kape amortizera i lakom za nokte pokrpana oštećenja. I silikonskim sprejem prešpricano sve da se ne skuplja voda. Još treba samo zalijepiti brtvu da ne kisne. I valjalo bi izolaciju promijeniti jer je trula skroz.

I Panda je dobila novo ulje i čišćenje klapne gasa. Ali moram nabaviti brtvu klapne i skinuti ju jer je minijaturna(ko palac) i ima oprugu ko sa amortizera, jedva jedvice sam ju otvorio.
Još joj slijede zanje kočnice i svjećice. Svjećice ću u servisu jer ne znam tko je zadnji dirao, a nikako mi se ne jebe sa oštećenim navojem.

I na VTS mi slijede svjećice, zadnji put je servis mijenjao, a ja se bojim skidati ih, ne znam što će me dočekati... Vjerujem ovom serviseru, ali...
IMG_20210605_152210.jpgIMG_20210605_152221.jpgIMG_20210605_152927.jpgIMG_20210605_170240.jpg
 

dinko1981

Well-known member
Ja sam neki dan na puntu mjenjao svjecice i one uopce nisu bile problem nego kablovi, konkretno 2 i 3 ( u sredini) , za koje nije bilo teoretske sanse da se skinu a da se ne uniste, uglavno trosak vise.
 
Na vrh