C4, 1.4 VTi, by Cutac

Cutac

Prèkaroš
Akumulator promijenjen, alternator ostavljen na reparaciji. Mijenjamo sve osim reglera jer njega mogu sam ako zatreba.
Trebalo mi je manje od 3 minute da ga skinem. Za montažu će trebati 33 jer mi je jebena matica za uzemljenje ispala negdje...
PXL_20230808_091405383.jpgPXL_20230808_091411959.jpg
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Još je kod tebe, upgrade je otpao? Imam u glavi da si nešto novo pikirao jedno vrijeme
 

Cutac

Prèkaroš
Još je kod mene. Pikiram ja nešto novo već duže vremena, ali nikako da se natjeram da pljunem pare za nešto što mi realno ne treba. Ja iz potrebe godišnje napravim možda 2000 kilometara. Ovo sve drugo je jer mogu, tj. idem na vikend vožnje VTS-om ili motorom ili idem u trgovine, na more, na odmor i tako to, sa c4.
Budući da mi je auto udoban, očuvan je, ne fali mi opreme (osim adaptivnih farova), ne mogu si opravdati dati 25k eura za Mazdu 3 (ništa drugo mi se ne sviđa) da bih s njom radio istih 2000 kilometara.
Kužiš što hoću reći? Sad još selim u ZG, auti ostaju u garažama, ja ako budem radio sa Citroenima ukupno 7-8 tisuća godišnje, to će biti čudo.
Sa VTS-om sam i ovako ove godine odradio 4000 kilometara. Tj, 4400.

Plus što sam ga danas polirao. Od 10 do maloprije, komplet ispoliran. Na proljeće isto farbanje krova jer se počinje ljuštiti.

1695227765196.png
1695227772531.png
1695227780717.png

Koliko god stvarno želim novu Mazdu 3, toliko me razum koči i ne mogu opravdati taj trošak.
Da je ovaj bar hrđav, pokvaren, poderan, nešto, onda da. Ali ovako baš grehota.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Volio bih znati ovako ispolirati auto!
No, nisam to nikad radio, nemam ništa od opreme ni materijala i nemam pojma što i kako...
Ali ovakav sjaj na automobilu mi je totalni WOW!

PS: morao sam staviti cvike za gledati ove slike!
😎
 

Profiler07

Well-known member
Volio bih znati ovako ispolirati auto!
No, nisam to nikad radio, nemam ništa od opreme ni materijala i nemam pojma što i kako...
Ali ovakav sjaj na automobilu mi je totalni WOW!

PS: morao sam staviti cvike za gledati ove slike!
😎
Treba ti soft99,par krpa od mikrofibre i malo znoja
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Treba ti soft99,par krpa od mikrofibre i malo znoja
Šta se ne radi to nekom mašinom, pa razne gustoće voska, krpa itd?
Ili ti govororiš o vulgaris trljanju na ruke? Ne znam kako bih pogodio da mi sve površine budu jednako sjajne...
 

Profiler07

Well-known member
Nemas potrebe za masinom.Spuzvom ga namazes,onda ides sa mikrofibrom krpom i poslije sa ultra mekanom krpom za buffing i to je to
 

Cutac

Prèkaroš
Ko nov :love:
Šta je najbolje, da :D
Kad sam ga gledao drugi dan, imao sam onaj dejavu kad je bio nov. I hoću opet novi c4! Neću aktualni c4, gadan je i motor je astronomski loš, hoću baš ovaj!
Više se sjaji i špiglira od ogledala u kupaoni...
Hehe, to je bio cilj :D
Volio bih znati ovako ispolirati auto!
No, nisam to nikad radio, nemam ništa od opreme ni materijala i nemam pojma što i kako...
Ali ovakav sjaj na automobilu mi je totalni WOW!

PS: morao sam staviti cvike za gledati ove slike!
😎
Hvala, hvala 🥰
Treba ti soft99,par krpa od mikrofibre i malo znoja
Nop, treba polirka, nekoliko padova, dvije paste, ... :D
I nakon toga vosak i krpa.
Šta se ne radi to nekom mašinom, pa razne gustoće voska, krpa itd?
Ili ti govororiš o vulgaris trljanju na ruke? Ne znam kako bih pogodio da mi sve površine budu jednako sjajne...
Jep, ja sam polirao haubu, krov i gepek na 1300 okretaja, medium pad i medium pasta, pa zatim fine pad i pasta.
Ostatk sam na 1000 sa fine padom i pastom.

I onda je išao Fusso.

E, a ni to nije ultimativni sjaj, trebalo bi još sa ultra fine pastom i padom, ali to mi se neda jer se razlika između fine i ultra fine izgubi nakon jednog dana vani kad padne prva prašina. Pod svjetlom je lak bez ikakvih crtica ili ičega, ali fali tih 5% od ultra fine da bi bio baš showroom quality.

Ali kažem, to se ne isplati. VTS je showroom quality + vosak i nakon 4 dana u garaži padne prašina i izgleda normalno. A nakon 15 dana padne dovoljno prašine da izgleda kao prosječni crveni C4.
 
Na vrh