C3 Sugababe 1.4i BVM 75 bijesnih konja by liberty

liberty

Well-known member
primjetio sam jednu pojavu na autu koju vidim da su imali član Matija i još neki na c4:

boja rashladne tekućine u ekspanzionoj posudi mi se promijenila iz plave u žučkastu
s time da mi auto ne troši rashladnu tekućinu, na šipki i čepu ulja nema nikakve emulzije, antifriz nema miris ulja, pa ni emulzije na čepu rashladne tekućine, auto normalno vuče, nigdje na motoru nema nikakvih znakova da bi isti puštao

što bi to moglo biti......usro sam se ko grlica....na berlingu istina dizelašu je i dalje plava, na autima gdje koristim G12 crveni antifriz on je i dalje crven...........
 
Posljednje uređivanje:

1587 VTS

New member
Pitaj u servisu. Ali, pripremi se na vrlo vjerojatan odgovor: "to vam je normalno".

Kod mene je na HDi-ju plava kao i prije 6500 km kad je kupljen. Inace, auto je odlican, premasio je sva moja ocekivanja i sve je bolji i bolji kako se razrađuje. Zamjerku nemam bas nikakvu, sve funkcionira perfektno. Nije potrosio nista ni ulja ni antifriza, a bome ni nafte :grin: Na 10 tkm cu promijeniti ulje i filter - to je uvijek bila moja strategija odrzavanja, a oni svoje servisne intervale nek okace macku o rep. Jos uvijek me fascinira razinom komfora i tisine. Motor se u normalnoj voznji ne cuje, a nema nikakvih zvukova u unutrasnjosti ni preko najzescih rupa - svaka cast. Cak i gume 195/55 R16 koje mi nisu sjele na prvu, naustrb malo udobnosti, imaju svoje prednosti na cesti i ne razmisljam uopce vise o mogucem prelasku na 185/65 R15. Ma strasan auto, ne bih ga trenutno mijenjao ni za koji drugi.
 

liberty

Well-known member
ide beba, ima oko 7.800 km
bojim se da neće uživati u tolikoj kilometraži kao berlingač
ali nadamo se u prvoj godini eksploatacije bar 15 tkm


zasad sve 5 s autom
posebno mi se sviđaju kočnice - doziranje i snaga su odlični
a sviđa mi se i što je mjenjač dulje proračunat pa nije pretjerano bučan ni na 130 kmh
potrošnja je u skladu s očekivanjima - autoput žustrije oko 7 litara, grad oko 8-8,5 litara

za razliku što neki pišu, taj motor od 75 ks mi se čini dobra mjera za ovaj auto - lijepo diže okretaje, no da je mjenjač malo brži ne bi škodilo

materijali u unutrašnjosti su dobri
čini mi se da se tvrd plastika malo lakše zagrebe
auto se većini ljudi sviđa
a vidim da ih ima i sve više po našim cestama jer je očito best buy u klasi (omjer uloženo/dobiveno)
 

liberty

Well-known member
za razliku od berlinga, c3 ne nabire toliko km
i sad je na oko 9.900 km

uočene prednosti auta:
- vrlo tih u vožnji i na višim okretajima
- motor se jako lijepo vrti u više okretaje unatoč onome što sam šitao o tom motoru
- na autoputu u režimu 120-150 kmh ne troši puno (oko 7,0 litara po BC)
- udoban auto, 16 col felge tome ne pridonose, ali je i dalje udoban, sjedala su dobro profilirana i od ugodnog materijala
- kvaliteta izrade pojedinih elemenata vanjštine i unutrašnjosti je iznad mojih očekivanja za auto tog cjenovnog ranga. probao sam različite male aute i mnogi su bili gori po tom pitanju
- zanimljivo, nema ih puno na cestama, ali vidim da c3 privlači pozornost, među ostalim i svojom povišenom karoserijom, pa mnoge koji ga gledaju od iza podsjeća pomalo na koncepciju auta kakav je npr. suzukijev sx4 - to vozaču i suvozaču donosi blagodat po pitanju visine prostora iznad glave
- senzori za vožnju unazad rade precizno

nedostaci:
- gradska potrošnja u gradu gdje ne tražim parking i gdje intenzitet prometa i nije neki - oko 8 litara realne potrošnje, no to je bilo očekivano kod kupnje
- ponašanje u zavojima - čudnovito, zadnji kraj bi htio pobječi, a na prednjem čovjek nema neki osjećaj - sve u svemu: dobro da u njemu nije jači motor
- dok klimatizacisjki uređaj radi savršeno (ako izuzmemo tu i tamo neku rezonancu koja se javlja), obično provjetravanje preko ventilatora je loše + unutrašnjost se jako zagrijava........zanimljivo, ali mnogo više nego kod berlinga koji ima veće staklene površine
- plastika središnjeg grebena oko ručne kočnice bi mogla biti od ugodnijeg materijala koji nije tako sklon ogrebotinama
 

liberty

Well-known member
imam jedno pitanje:

da li bi felge s aktualnog berlinga pasale na c3 i obrnuto
(da li je isti razmak rupa)

c3 mi ima 16 cola čini mi se 195/60
a berlingo 15 cola 205/65

nešto si kombiniram u glavi da možda ove godine zimske gume s berlinga stavim na c3 pa tako...
 

liberty

Well-known member
imam jedno pitanje:

da li bi felge s aktualnog berlinga pasale na c3 i obrnuto
(da li je isti razmak rupa)

c3 mi ima 16 cola čini mi se 195/60
a berlingo 15 cola 205/65

nešto si kombiniram u glavi da možda ove godine zimske gume s berlinga stavim na c3 pa tako...
anyone......da li znate odgovor?
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
no više me zabrinjavao razmak rupa za kojeg ne znam da li se podudara
pa ako netko zna - bio bi zahvalan
Libro,sve ti paše u dlaku :cool:..i razmak rupa i ET i centralna..samo stavljaj :D

ovdje ti je za berlinga

a ovdje za c3

c3 mi ima 16 cola čini mi se 195/60
jesi 100% siguran u ovo :confused:

aj provjeri ponovo..mislim da imaš 195/55/16 :whistling:
a provjeri ponovo i dimenziju na berli..jer ako je ovako ko što si napisao,neće igrat..prevelika razlika :cool:
 

liberty

Well-known member
Libro,sve ti paše u dlaku :cool:..i razmak rupa i ET i centralna..samo stavljaj :D

ovdje ti je za berlinga

a ovdje za c3



jesi 100% siguran u ovo :confused:

aj provjeri ponovo..mislim da imaš 195/55/16 :whistling:
a provjeri ponovo i dimenziju na berli..jer ako je ovako ko što si napisao,neće igrat..prevelika razlika :cool:
Mirda dRRuže, Hvala Ti!
budem provjerio dimenzije pa se javim:)

ups, Mirda, imaš pravo - razlika je 4,17% - jel to opasno

dakle da se na c3 koji ima dimenziji 195/55 16 stavi zimska 205/65 15
obično stavljaju zimske uže, ali ne, ja bi obrnuto:D
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Prevelika je to razlika libro :whistling:

Nisam neki stručnjak,al..trpit će ti ovjes..lagat će ti brzinomjer..može te i ABS zajebavat..itd

Doduše,ljudi svašta stavljaju na aute :hmmm:,al ako mene pitaš,ja to nebi radio :angel:

Ovdje imaš još jedan kalkulator di ti pokazuje koja je razlika u promjeru,i kako se mijenjaju neki parametri..
 

liberty

Well-known member
imaš pravo
neću onda mijenjati
samo Berle će i dalje gaziti snijeg i bok
c3 nek ima ulogu gradskog/prigradskog auta
a Berle nek bude i dalje gazda autoceste i sličnih pustopoljina:cool:
 

Dujo

New member
Mirda dRRuže, Hvala Ti!
budem provjerio dimenzije pa se javim:)

ups, Mirda, imaš pravo - razlika je 4,17% - jel to opasno

dakle da se na c3 koji ima dimenziji 195/55 16 stavi zimska 205/65 15
obično stavljaju zimske uže, ali ne, ja bi obrnuto:D
Mirda ti je dao prave podatke!Felge pasu,gume nebih ti preporucio..Strucni savjet je do 3% razlike da nebi trebalo imati veci "smetnji"..U ovom tvom slucaju kada bi stavio 205/65-15 na C3 bila bi "prevelika" guma za njega, teze bi kretao,postizao krajnju brzinu (mada krajnja brzina bi bila visa!!) ali sugeriram ti da ne radis to..
 
Na vrh