C3 Sugababe 1.4i BVM 75 bijesnih konja by liberty

liberty

Well-known member
Sugababe došla
trenutno u fazi razrade
ima oko 725 km
predivan auto, u svemu je ispunio moja očekivanja

boja i oprema isti kao i od kolege VTS-a, srebrna + lounge oprema + lounge 1 paket (valonga 16 col felge i parkirni senzori)

jako, jako zadovoljan

i ja kako kolega VTS zamijetio da nam na autima ne odbrojava servisni interval te da ne kaže OIL ok, (kao što mi to primjerice kaže na berlingu), ali meni je draže i ovako bez jer ionako svako toliko dignem šipku ulja i provjerim tekućine (svakih 500-1000 km)

zasada je potrošnja mjereno na tankanju do 7 litara na 100 kmh

ugodno sam se iznenadio kako je auto tih
za razliku od nekih domaćih tiskovina koje kude ovjes auta kao premekan
ne bi se složio s njima, čak dapaće, karoserija se ni puno ne naginje

odlično je dimenzioniran volan
odlično i izgleda
nije prelagan kao na renaultovima
a tako su i kočnice, lako se i pravilno doziraju te mi djeluju dosta jake

75 ks ide po očekivanjima, bolje od npr. fabijinog mpi 68 ks, c3 ima oko 1000 kg pa nije pretežak auto
meni općenito i više odgovara 8 od 16 v zbog načina na koji auto vozim (štedljivo, oslanjajući se na moment a ne na snagu)

općenito govoreći, auto me prije svega oduševljava dizajnom i vanjskim i unutarnjim, opremom te udobnim sjedalima koja su dobro dimenzinirana (za razliku od fieste 2006. koju imam u porodici) kako ja imam +110 kg i 183 cm, i to mi je važno

kvaliteta audio uređaja je zaista ok kao i ozvuenje
nočno osvjetljenje ručne regulacije klime je isto tako zanimljivo

parkirni senzori su mi obzirom na zatamnjenost stakaala i više nego dobrodošli
i mogu reći da su dosta precizni (vozim već 10 godina aute sa senzorima, i znam kako koji reagira)

osobno, što bi volio na tom autu više:
- 1.4 hdi da se imalo više novaca i da je to jedini auto u familiji
- nešto precizniji mjenjač, da je auto potentniji to bi mu bila veća mana
- zaštitu plastičnu ispod motora kao što ima npr. berlingo (da se ne vidi pod iz motornog prostora)
- šira stražnja vrata da bi ulazak na stražnju klupu bio lakši

općenito postoji i razlika u odnosu na berlingo:
- pretinac za rukavice je izdašniji, vratašca se lagano spuštaju, isti je osvjetljen, sjedala su bolje profilirana s boljom tkaninom i udobnija (proveo sam 3 sata u komadu bez izlaženja iz c3)
- završna obrada unutrašnjosti je na nešto većoj razini, bolji je kvalitativniji dojam


auto je došao s oznakom da je u njemu total quartz 7000 ulje 10w40. oekivao sam da će biti niža gradacija, ali eto, pa sam tako kupio i dodatnu litru ulja zlu ne trebalo
 

1587 VTS

New member
Bravo, vecinu stvari se potpuno slazem!

i ja kako kolega VTS zamijetio da nam na autima ne odbrojava servisni interval te da ne kaže OIL ok, (kao što mi to primjerice kaže na berlingu)o
Promakla ti greska, pokaze uredno OIL ok, ali nema prikaz servisnog intervala. Dok je npr. u uputstvima od vozila uredno opisan. Slazem se da je nebitno, ali mi je cisto cudno - pa Saxo iz '99. ga je imao :thinking: Ja svakako mijenjam ulje svakih 10 tkm pa mi takvi podsjetnici ni ne trebaju.

- zaštitu plastičnu ispod motora kao što ima npr. berlingo (da se ne vidi pod iz motornog prostora)
Na Berlingu je imas jer je diesel. 1.4 HDi također ima oplatu, zapravo, cijeli je oklopljen i izoliran. Zbog buke, vjerojatno :D :D

udobnim sjedalima koja su dobro dimenzinirana (za razliku od fieste 2006. koju imam u porodici)
Da, sjedala su na toj fiesti po meni jako losa, tvrda, neudobna, kratka sjedeca povrsina i totalno retardirano podesavanje visine (bolje receno nagiba sjedeceg dijela) :D Al joj je zato mjenjac ko britva ;)
 

liberty

Well-known member
jedino me zanima zašto u leru kod naglijeg oduzimanja gasa
ili u vožnji kod šaltanja iz 3 u 2 brzinu
zna zapucati iz auspuha

jel netko zna zašto se to događa tu i tamo

inaće je auspuh tih
 

1587 VTS

New member
bojim se da nije nešto drugo
Tec ce ti to najbolje reci, ja nisam imao takvih iskustava na "civilnim" autima. Dok mi je npr. na C2 VTS sa Supersprintovom granom 4-1 bez katalizatora to bila redovita popratna nota :wub:
Ovo mi je ipak cudno.
 

liberty

Well-known member
znači
radi mirno na leru, možda čak malo prenisko na leru
ne troši puno
stražnji lonac mu je čvrsto fiksiran

a čuje se tu i tamo kod oduzimanja gasa
npr. kada u leru ga zavrtim na 2500 okretaja pa pustim gas
ili kad šaltam 3. u 2. na malo višim okretajima (na brzini od 40 kmh)

to mi se nije dešavalo ni s jednim autom novije proizvodnje

malo me plaši jer može biti do smjese, elektronike, 100 oktanskog benzina koji točim ili do samog lonca
ili sam samo paranoičan :)

Tec..........čekam te
 

Dalibor

Dado Tornado
taj 1.4 je strašna mašina :D
imam na ZXu protočni zadnji lonac i neki čudi srednji, grmi i puca...
cure se okreču...
u leru radi ko auto za trke...
:palac-gore:

nisam stavio KN filter zraka, jer bojim se što bi se dogodilo :D
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Liberty,aj jebla ga općina,nauči više stavljat slike na forum :whistling::shock:..da vidimo te tvoje ljubimce :angel:
 

liberty

Well-known member
ok Sugababe ima već nekih 2.100 km
dijagnostika pokazala da je s autom sve u redu

uglavnom, što bi rekao kolega/kamrad/budy Zmix - teram dalje i nastojat ću, obečavam da do 01.05. (praznik svih nas pod kapitalističkom čizmom) napravim bar još 6.000 km

Big mamma je ljubomorna, najrađe bi se od tuge prevrnula i poklopila Sugababe


e i da.......zaboravio sam istaknuti.............blažene svijetle boje, blažena siva i bež metalik boja citroena.......tako lake za održavanje, i tako podatne za tmurno, maglovito vrijeme i ceste uprvaljene solju.

imam u porodici i 2 auta tamne boje...........koja zezancija, lijepi su samo dok su čisti


Sugababe meine liebe:wub:
 

liberty

Well-known member
ROFL ROFL hahaha, nema te zemlja!
znaš kako Big mamma zagrglja kad u 2. brzini na 15 kmh (brišuči let dvorišÈem) prođe pored ove junferice......bokte, dizlo se uskovitla u njezinim diznama, i svjetla joj se priguše da ostvari efekt iznenađenja:D
 

madmac

Member
znaš kako Big mamma zagrglja kad u 2. brzini na 15 kmh (brišuči let dvorišÈem) prođe pored ove junferice......bokte, dizlo se uskovitla u njezinim diznama, i svjetla joj se priguše da ostvari efekt iznenađenja:D
Pa kaj to imaš v dvorišču... transformere ?:grin::grin:
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh