C3 Picasso by nitrozg

Kanader

Active member
Ma nije prvi put da čujem ovo da je bolje provjerit ručno pod poklopcem motora. Samo me interesira na koju foru na ekranu putem kockica prikazuje razinu ulja. Kako to mjeri?
 

Kanader

Active member
Vjerujem oznakama , nego kako je novi auto volim pratit stanje ulja na stangi.Nesto je pao(sad je na pola oznake).Doduse tesko se kuzi.:mad:
Da li se stanje na mjernoj šipci preslikava i na stanje s " kockicama" na predočniku na instrument ploči ili se stanja razlikuju. Tj. da li se smanjio broj kockica paralelno s padom razine ulja na mjernoj šipki?
Ili imaš maksimalni broj "kockica", a stanje na šipci na pola ili na minimumu?
 

Kanader

Active member
Zaslon, predočnik iliti engleski display.
Samo ne znam zašto engleski ako postoji hrvatski izraz.
Uoastalom ja sam Hrvat od stoljeća sedmog. Ko ne vjeruje nek pita Mamića.:D
 

ante66

Active member
ko zna da li je ovo bolje ili gore nego li prije.
Gore , jer kad pocme blicat znaci da je ulje na minimumu(to se valjda nece dogoditi).
A sta je stara Xsara imala "kockice" kao i za nivo benzina?

a koliko km ti je koliko ulja potrošio?
Sad provjeravam , dok je ulje bilo potpuno novo tesko se i kuzilo a i cijev je dosta skrivljena tako da stanga dok je izvlacis zaprlja se malo. Nije u pocetku nista trosio , prvih 1000 km , onda je nivo pao i sad pratim stanje.Tako mi je bilo i sa novim c3 kad sam ga kupio.Sad ima auto 3500 km.
 

nitrozg

Member
tako je i na peugeotu, imao sam 206 s16 i isto je imao te kockice ili nule koje su pokazivale količinu ulja u motoru. Bile su sigurno precizne.
 
Na vrh