C3 Picasso by ante66

ante66

Active member
Ne znam sta bi vam rekao, vec dugo vrebam Picassa pa mi se u rujnu posrecilo. Imao sam prije c3 1,4 75ks(onaj redizajnirani model) , i bio sam prezadovoljan.Sad mozda malo previse usporedjujem Picassa i C3.Ne vozim puno ali mi se cini da picasso sa svojih 95 ks cak manje trosi u gradu, snage ima dovoljno, a prostranost je fantasticna.
 

ante66

Active member
Mirda,pokusavam ti poslati poruku ali ne ide(nisam vican forumu),cuj auto je predivan.Ima nekih stvari koje bi pitao tebe kao nekog ko ima Picassa,ali to cu kasnije.Standardno alu felge 17 , standardno krovni nosaci, mislim da su mi rezervnu gumu zdipili(nemam rez gumu nego set), onda kazu ne ide ni dizalica ni kljuc ni skidac kromiranih cepova.To mi je malo cudno, ali neka im bude,dali tepihe.Kako sam imao prije c3 1,4 2007 godiste tako da sad jos uvjek usporedjujem ta dva auta.Potrosnja mi se cini manja po gradu na picassu nego kod 1,4 na c3.Valjda auto ima vise snage pa lakse povuce. Nisam jos isao na more pa da usporedim potrosnju kroz Liku(sa c3 je to isli oko 5,5 litara na 100 km) ali mislim da picasso ipak ne moze doc tako nisko.Autoput Graz i natrag ravno 7,0(baci komentar).Klima je rucna(meni draze nego automatska-valjda navika od c3) i standardni radio .Udobnost dobra a za suputnike odlicna, fali naslon za ruku.Nedostatak mi je recimo to sta se polica iza zadnjih siceva ne da lakse demontirati ili preklopiti(kod c3 to je bilo savrseno-samo bi je podizao u zrak i povecavao volumen prtljaznika).Motor solidno bucan , u hladjeni pretinac upuhuje se premalo klimatiziranog zraka( u c3 temp u pretincu bi bila +5).Sad sam se raspisao opcenito , recimo dosta tvrd radi niskoprofilnih guma.
 

ante66

Active member
Hvala, zao mi je da nisam mogao niti doplatiti jer nema u ponudi rezervnih kotaca(trebaju biti standardno).Standaran Medvescak, ima alu felge, krovne nosaće, kromirane detalje , tempomat i limitator ,podizive naslone za glavu straga, 6 zvucnika,.....,.Ali mi je malo cudnije putno racunalo(mozda previse usporedjujem sa bivsim c3 sx).Ne prikazuje mi se servisna kilometraza kad dam kontakt(odma ide na ukupnu kilometrazu) i nesto mi se cini da rijedje daje upozorenja(npr led na cesti)?A citam jer me kako je zahladilo te rjetke obavjesti me muce(jeli sve ok sa racunalom.).Hvala i pozz.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ne prikazuje mi se servisna kilometraza kad dam kontakt(odma ide na ukupnu kilometrazu) i nesto mi se cini da rijedje daje upozorenja(npr led na cesti)?A citam jer me kako je zahladilo te rjetke obavjesti me muce(jeli sve ok sa racunalom.).Hvala i pozz.
Pod "servisnu kilometražu" misliš na ono kolko još imaš do servisa :confused:
Ako misliš na to,onda imaš..samo moraš stisnut kratko onaj gumb gore desno na displeju ( di resetiraš kilometražu..onaj s tri 0 ) ;)

A i upozorenje "risk of ice" redovno daje kad se temp. približe nuli..i onda onak blinka trenutna temp.
 

ante66

Active member
Znam to da mogu u svako vrijeme vidit koliko ima do servisa(gumb 000) , ali u uputama pise da kad dam kontakt i upalim motor prvo se na displeju pokazuje kilometraza do servisa a nakon toga kompletna kilometraza.Isto tako je i pisalo u uputama za c3 ali u c3 je tako i radilo.Sada ne , odmah kad dam kontakt je kompletna kilometraza.Upozorenje "risk of ice" mi se pojavljuje vrlo rjetko, temperatura (+3 do -3) blica ali upozorenje izostaje.Nekidan mi se upozorenje pojavilo tek kad sam dosa od centra do Emezeta i kad sam krenija natrag i upalija motor?????? Na c3 obavjest bi isla odmah sa +3. Danas sam isto isao gledat meni,opcije , dijagnostika i tad pokaze "risk of ice" u dijagnostici , i to cak kad je temp porasla na +4.Malo mi je cudno.Mirda, dali se tebi isto kad das kontakt odma pokaze komplet kilometraza ili ide kao u uputama.pozz.
 

ante66

Active member
Neznam kako da ti zahvalim , sad mi je lakse.Danas sam pisao o c3 novom clanu iz RI. Bas sam se raspisao ali ne znam di je to nestalo.Jos se nemogu naviknut na nedostatak naslona za ruke (c3 imao), preglednost voznje u Picasu je veca(c3 smeta stup i jednom skoro nisam pjesaka u palmoticevoj pokupio) , zeni mi je Picasso udobniji , meni je kao jedinom vozacu c3 ugodniji(meni su sad felge 17 i niskoprofilne gume-grabe osjetis), hladjeni pretinac mi se cini ima premali otvor ulaza klimatiziranog zraka( c3 veci ulaz i brze hladi), c3 je brze zagrijavao kabinu(logicno jer mu je volumen manji).Ali isto gustam sjest u Picassa i voziti se , nekako dobar osjecaj.
 

ante66

Active member
Primjecujem da se ponavljam, cekam kad cu na more da bas testiram sve na autu, zato je D1 zakon.Onda cu se raspisat.Do sad sam presao 1700 km, a i da nje dvaput Austrije bilo bi skoro pa nista.Nesto sam zaboravio reci cisto kao upozorenje drugim naivcima.Stavio sam duple tepihe (pise da se ne stavljaju ,ali..), i seger la osovini volana zavukao mi je koncis iz tepiha tako da se blokira volan.Dobro sam skuzio na izlazu iz garaze a ne u voznji.Prvo je danima davao "ping"( kao zvuk prihvacene naredbe u bivsem c3-tako da mi nije bilo posebno cudno), pogotovo kad bi volan mota do kraja i jednom na kraju klaiceve.Srecom da se blokira potpuno na izlazu iz garaze.Skroz je namota koncic oko osovine.Ne stavljati duple tepihe pogotovo platnene.

Nije nestalo :D
Tamo ti je u temi "kako ste zadovoljni s c3"
http://www.citroenforum.hr/61529-post402.html
nisam mogao pronac.pozz.

Postavio sam slike "tepiha" u garazu, podvrnija se tepih i koncic zapeja za seger.Dogodi se i pametnijima.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C3 Picasso by Ante66

Pa kud pobogu stavi duple tepihe ?? :wtf:

Šta,nije ti bilo dovoljno mekano pod nogama ? :D:D
 

ante66

Active member
Bilo mi zao onih orginalnih tepiha i cinili su mi se nekako mali( u c3 ih prije 5 god nisam dobio) , onda sam stavija preko vece tepihe i jos gumeni( tako bi ima u c3 i nije smetalo-osovina volana je vise postavljena nego u picassu).Sad sam posta pametniji i oblikovao sam po obliku poda.Sad je sve O.K.Isao sam u servis da mi upale "dnevna svjetla" , meni se to svidja a i na picassu su veci utvori za izmjenu zarulja pa nece biti problem kad pokoja pregori( u c3 to je katastrofa prominit prvi put, poslin uvjezbas).Susjed na c4 skida ljeti osigurac dnevnih svjetala ( c3 nije imao osigurac posebno) a picasso ima .Jedna stvar mi podosta fali sa c3 je onaj "regulator brzine" .volim kad predjen odredjenu brzinu da me zvucno upozori(razbudi).Vise bi volio to nego limitator.I mogli su staviti neku malo kracu antenu, zapinjem ponekad za krov od garaze!
 

ante66

Active member
Malo cesce sam poceo voziti pa se lagano navikavam , sad pitanje , juce sam mjerio prtljaznik kad gurnem prednjisuvozacki sic skroz napred i oborim jednu zadnju klupu imam 1,7 metara.Prednji suvozacki cic bi se dao jos pomaknuti napred ali ima "nekakav" granicnik.Meni treba uskoro duzina od 1,8 metara pa ima li netko ideju kako da sic jos malo gurnem napred.
 

ante66

Active member
Imao sam poprecne na C3 , super stvar.Vrebam akciju u Lidlu, budu oko 250 kn.U C3 mi je stala u prtljaznik kada od 1,4 metra i spiza.Uvjek volim ispitat krajnje mogucnosti.Mirda ,imas ih za posudit dok ne nabavim.Plan mi je jednog dana ubacit skuter u prtljaznik.I dodjes na kavu.
 
Na vrh