C3 Picasso by ante66

ante66

Active member
Evo vidim da smo mi PICASSO malo zamrli , ekipa nabavio gumu malih dimenzija koju sanjam jos od kad je stigao auto- Tocno ta guma kao na naljepnici , 125X80 R15 .Nabavili je od nekog pezoa 406.Sad Mirad trebaju li posebni vijci ili pasu ovi sa alu felgi.;)
 

ante66

Active member
Treba li mi "vodilica za centriranje" , to nemam ? Pa ne cinimi se nuzno ako stavom lagano jedan po jedan vijak (oni itako glume vodilicu).Fali mi ona plastika koja onda ide na gumu kad je stavim u prtljaznik, dizalica i za skidanje ukrasnih cepova .:)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ma netreba ti nikakva vodilica..samo laganini :cool:
Dizalicu i onaj nastavak za skidanje ukrasnih čepova ja kupio u servisu..nije neka strašna cifra :whistling:

Nabavili je od nekog pezoa 406
a jel ti paše ET ? jesi to provjerio :confused: triba bi ti bit 15
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Kod mene je bil taj "kompletić" s duvanjem i pjenom :D, a Antin je bil opremljen s rezervnim kotačem i svim što uz to ide, al mu je neko ( dal u salonu il negdje kasnije prije isporuke ) "poplašil" to i uvalil ovaj kompletić za naduvavanje :p:D:D
 

ante66

Active member
Ma netreba ti nikakva vodilica..samo laganini :cool:
Dizalicu i onaj nastavak za skidanje ukrasnih čepova ja kupio u servisu..nije neka strašna cifra :whistling:



a jel ti paše ET ? jesi to provjerio :confused: triba bi ti bit 15
Ne znam ,nisam gleda .sigurno pase ,guma je 125-80-15 ,pa nerade valjda razlicite male kotace. Mislim da nalegne negdi po sredini promjera gume.dodji ovi danapadaprobamo (jbm mob) stavit skuter
 

ante66

Active member
pise na felgi 4J15H2 ET je 0 . Izvadili smo je iz 406 , nevirujem da je drugcija u orginalu ,doduse ova je bila samo bacena u 406-cu.Mjerija sam nekakvim prirucnim sublerom , promjer rupa je na 108 , a redisnja rupa je negdi 66.To mora bit to.Uspija sam skinut ukrasne cepove , jbg kljuc je 17 ( a imam pun k kljuceva za gume 19 od svih mogucih auta).

a jel ti paše ET ? jesi to provjerio triba bi ti bit 15
Guma je uska , sta fali ET 0 , pa nema di zapinjat , s obzirom na ove 205?
 

ante66

Active member
Stigao i kljuc od audija , dizalica od MB , gumu skinili sa 406. Alat za skidanje ukrasnih poklopaca sam napravio ,i sve ;)SLOZENO U PICASSA!

i vijci za cekicne felge od xsare.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Amte, jesi ovog ljutog kučka ostavija da čuva armerun :confused:

Bit će si nešto vridno ima unutra..kakovu boršu s pinezima :p:D:D
 

ante66

Active member
stigao sa testiranja auta, sad vec ima 10150 km. Doduse sve to bapravim ljeti od Zg do mora i po D8 i po lokalnim cestama.Potrosnja ulja nula, potrosnja benza je 7,1 ( nije strasno).U Zg se uspio vratit sa prosjecnom od 6,1 , ali voznja po lokalnim cesticama tesko da moze ispod 7. Uglavnom prvi dan godisnjeg na lokalnoj cesti uletim nekako sa boka u rupu i ode guma.Jbg ima srece , ostane kamencic ode izmedju felge i gume i guma se ne moze zakrpat. Ode 1520 kn.Policija napravila zapisnik , obavjestija osiguranje i sad ako bude srece moram to probat napaltit od zupaniskih cesta Split.Srecom da sam nabavio onu malu "biciklisticku" . Na limitatoru stavija ogranicenje na 70 km/h i potrosnja pala na 6,5 l/100 km.Rijesim se ovih sminkerskih guma i felgi i prvom prilikom idu 15".
 

ante66

Active member
Jucer obavljen "godisnji pregled za sigurnost" , iako sam dosao na "periodicki". U knjizici je pecat godisnjeg. Nema veze, itako sve obavili ,pa cak i probnu voznju.Sad ima 10928 km ,u pocetku (oko 1500 km) trosio ulje dok se nije razradio , zadnjih 8 mjeseci nimalo ne trosi ulja -razradjen.Stvarno je c3 picasso super autic.:)
 

ante66

Active member
ucer napokon bio u servisu na Jankomiru a ne na Tresnjevci(di bi do sada odlazija jer mi je blize i zgodnije),zadovoljan.Prije godinu dana kad sam dosa palit "dnevna svjetla" prijavija sam da "skripi" kad lagano uparkiravam i da ponekad lupka kad saltam.Skripu culi ali kazu da ne mogu "ocirat" i utvrdit razlog ( a kad smo probali bez gasa ne skripi?) , kazu vidicemo kad se razradi .Kad sam dosa po pozivu za promjenu mjeraca temp motora prije pola godine isto sam prijavija ponekad lupkanje kad se salta( oko 20 % saltanja).Nakon godisnjeg cuje se "druk lager"-ronda .Kad sam bio na godisnjem servisu prijavija ponovo, cak napravili i probnu voznju -oni ne cuju puno nego kazu da je to tako i da samo vozim, a ja pokraj u autu cujem!!!Kazu da dodjem kad bude vise lupkalo.Neda mi vrag mira i u garazi idem sam "locirat".Skripa se cuje kad rukom guram polugicu kumpluga ispod auta a i prenosi zvuk do papucice kumpluga u kabini(odatle skripa).Ocito potisna ploca ne radi kako treba, ponekad se salta normalno(njezno) a ponekad bloka pa naglo otpusti i to ocito proizvodi taj "udar".Samo sta mi je sad nakon godinu i 11 000 km ocito udaranje ostetilo "druk lager".Najavija se na Jankomir , decki probali kazu -LUPA!!! Sad cekam oce li to garancija pokrit , poslali su zahtjev za promjenu druk lagera i potisne ploce iz garancije.Javim kad budem imao odgovor.Uredno sam prijavljiva na servisu na Tresnjevci(navodno bi svaki put zapisali).
 
Na vrh