C2 VTS by Šilibajzer

1587 VTS

New member
Re: C2 vts - 1587 vts

Ne bih da te plašim, ali...
Poznajem bar 10 ljudi koji su stavljali zamenska LUK kvačila i svi do jednog su imali probleme sa njim. Dešavalo se da crkavaju nakon samo 1000 pređenih kilometara. :meh:
Èak i na CFS-u postoji zasebna tema "Nikako LUK kvačila!".
Iskreno se nadam da ćeš ti imati pozitivno iskustvo sa njim. :)
Sta je - tu je, vrijeme ce pokazati. Kupio sam ga zato sto su jedino taj imali za isporuku odmah, druge je trebalo cekati 2 dana. Iako bi dobro razmislio da opet moram ugraditi VALEO nakon sta se ovo dogodilo. Naravno, ne mora biti pravilo i sigurno nije, ali jednostavno me odbija. Prva ugradnja je bio VALEO (iako prema citroenovim specifikacijama koje imam VALEO ide na 1.1 i 1.4, a na 1.6 16v ide LUK u prvoj ugradnji). Eto vidjet cemo kako ce se ponasati, za sad je svjetlosnu godinu bolji od starog, od samog pocetka gledano..

Meni tvoja sasija baca da je 110 ks motor ak se ne varam
Vrlo lako moguce, nesto je citroen tu zbrljao, kao sto rekoh, takve stvari se samo kod nas mogu dogoditi :doh:
Glavno da je auto sad u top formi, bolji nego prije i ide ko lud :D
 

1587 VTS

New member
Re: C2 vts - 1587 vts

Ostao sam duzan slike pa evo napokon da ih stavim, kao sta sam obecao - idemo redom:

stanje na satu:



skinuta getriba i ceka se sutrasnji dan za zamjenu (vidi tekst prije - zabuna sa setom kvacila LUK za TU5JP4S):



slike stare korpe i lamele skinute s auta (slikano mobitelom u polumraku pa nisu bas neke :D ):











zamijenjen novi set kvacila (za TU5JP4 :confused:):





E, da, promijenio sam i originalni stop prekidac s pripadajucim ozicenjem koje ispravlja gresku (vrisnuo taman u isto vrijeme - vidi tekst prije):

 

ZVAJ

Skoro zreo
Re: C2 vts - 1587 vts

Pozdrav svima!
Samo malo da kucnem koje slovo glede LUK kvačila. Xsara/1.4/1998god do 143tkm LUK išlo bi još da me nisu uplašili da je to previše za LUK. U ovlaštenom servisu Cerić su sve skinuli i konstatirali da je samo druk ležaj dobio "lufta", ostalo je moglo još. Opet stavljen LUK auto prodan sa 148tkm i sad ima oko 190tkm (novi vlasnik ga vozi sve u šesnaest). Jedino što je nakon promjene pri svakom otpuštanju pedale nešto lagano lupilo. (Damaj ima isti problem sa novim C4). Otprilike kao da ima nešto negdje "lufta". Ali privikne se čovjek na sve... he he. Važno da se kilometri okreću.
 

Stipe

New member
Re: C2 vts - 1587 vts

Evo da se nadovezem na temu, mislim da nema potrebe za otvaranjem nove pa cu sve novosti pisati ovdje. Prvotni plan za kupnju mi je bio Clio Sport 172, koji se pokazao nemoguca misija bar po mojim kriterijima, VTS se nametnuo kao daleko najnoviji i najbolji auto koji mogu kupiti, bar od ovih koje sam uopce trazio.

Nisam htio pisati nista dok se malo ne upoznam/naviknem na auto, za sada sam presao 2000 km i nemam apsolutno nikakvu zamjerku, kao sto se vidi auto je prije mene odrzavan na visokoj razini, a tako ce se i nastaviti. Za koji dan ide na geometriju kotaca (špur) kod dobrog frenda i izvrsnog majstora specijaliziranog samo za to da se malo pogleda i ako bude potrebno malo poboljsa, a za koju tisucu i na redovni servis.

Sto se tice potrosnje, motora, lezanja, kocnica, nemam bas puno za dodati: potrosnja fantasticna, potpuno u skladu sa stiskanjem papucice, lezanje neznato bolje od std zahvaljujuci Eibach federima, najveca je vizualna dobit ustvari (ovo pisem na osnovi km koje sam napravio u frendovom std VTS-u koji ga ima od 06') takodjer moram pohvaliti i zvuk (palac gore za izbor auspuha Darko), motor je fantastican, mjenjac dovoljno kratak ;). Eventualno iduce ulaganje u nestandardne dijelove bit ce u neke kvalitetne gewinde (u najgorem slucaju FK Highsport) i obavezno bar jos jedan set felgi jer imam fetis na felge (Speedline Acropolis su zasada favorit).

Otkako sam ga kupio skinuo sam traku sa prednjeg vjetrobrana koja mi je smetala jer imam 191 cm i cijelo vrijeme sam gledao samo u nju lol, a nije mi ni izgledala osobito lijepo, skinuo sam i BMC filter i zamijenio ga sa std airboxom sa K&N panel filterom buduci da mi zvuk nije bio osobito dobar, i bio mi je prebucan, dosta mi je urlanja od ranijih auta, a ovo mi je auto za svaki dan i naravno uzivanje van grada. ;). Sto se odrzavanja tice, ovo je moj najdrazi bivsi auto, ulozen je bar jedan cijeli VTS u njega, no nebitno.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.115316075180577.6954.100001065542208&type=3

Uglavnom auto je prije par dana opran parom, postavim koju slikicu kad prebacim slike sa digitalnog.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: C2 vts - 1587 vts

Samo naprid Stipe :palac-gore::aplauz: nisan nimalo sumnja u tvoje održavanje auta,jer san zna da ga Darko nebi da bilo kome :D:D:D

ps. nažalost nemogu vidit ovo na fejsu:hm:
 

Ciki vts

New member
Re: C2 vts - 1587 vts

xxx
Fala ku*cu da je auto dosao u dobre ruke :D

srce me zaboljelo kad sam vidio da darko prodaje c2, vec sam mislio da ce ga neko coban kupiti, ali dobro je zavrsilo :D :cool:

Pocni slagati motor onim putem koji je isao na juzini, biti ce to bomba onda :D

PS. nabavi si zadnji strut da ti zadnji kraj manje bjezi, oduseviti ces se s njim ;)
 

Stipe

New member
Re: C2 vts - 1587 vts

Narucio sam prednji novi original OMP na ebayu za presitnu cifru, a zadnji gledam da nadjem neki tvornicki sa regulacijom, ako ne, ovi sto ti pravis izgledaju jako dobro. ;)

Sto se tice slaganja motora, hm, kako zasada stvari stoje necu dirati nista. Buduci da mi auto stvarno treba svaki dan, ali nikad ne znas hehehe
 

Ciki vts

New member
Re: C2 vts - 1587 vts

Sa prednjim se neces toliko usreciti jer je auto dosta ojacan naprijed. A zadnji je preporod, evo, ako se ne preporodis poklonim ti ga :D

Ako ces slagati motor, javi, da pocnem i ja po svom :D
 

gox

New member
Re: C2 vts - 1587 vts

Lijepo, također mi je drago da je došao u dobre ruke! A što se tiče yuga, vidio sam ga i prije, taj tvoj bivši i od ToM-a onaj crveni iz ZG su mi dva najljepše yuga koje sam vidio! Kad sam ih vidio razmišljao sam o kupnji i uređivanju jednog (dok sam imo love)!

Pazi i uživaj u auteku! ;)
 

1587 VTS

New member
Re: C2 vts - 1587 vts

Uzivaj Stipe u autu i da te slusa besprijekorno kao i do sad, u sta nema sumnje :palac-gore:
Jesi uspio nabaviti usisno koljeno?
 

Marko

Well-known member
Evo tu link, ima sve ukratko. Ovaj s face-a vjerovatno ne radi jer je blokiran na poslu
Yugo ti je mrcina, svaka čast!!! Di je sad sparkiran? :sneaky:

Kad sam videl oglas za one siceve koje tržiš, videl sam po vratima o kojem autu se radi pa sam se zapital kakav ti to stroj još doma imaš.... :twisted:
Sad tek vidim za kaj ti bude VTS auto za svaki dan... Hehehe

Ah da - teraj ih obojicu!
 

Stipe

New member
Tnx ljudi, nisam nasao koljeno, idem ga naruciti u M&Co tu u Dubrovniku popodne.
Jugo je radjen kompletan u Plocama, od lakiranja do mehanike, uz veliku pomoc prijatelja i dobre veze za neke dijelove.
 

jura

New member
Ispričavam se na svemirskom uletu u stilu astetoida ali malko me kopka, ima li negdje priča o tom yugaču ili, ako imaš volje, napiši par riječi, čini mi se da nije standardan i baš me zanima koje si moddove radio na njemu.
 
Na vrh