C2 VTS 1.6 16v by 2mario2

Milosh

Test
Moje laičko mišljenje je da to smanjenje temp. usisnog vazduha ima puno manje uticaja na rad turbo motora nego na rad atmosferskog. Jer turbina svakako značajno zagrijava vazduh usljed kompresije, a intercooler ga zatim hladi. Nekako ne bih rekao da ta mala razlika od 4-5 stepeni utice na temp. vazduha kada on prođe kroz sve to.

Sent from my Ei-Nis E1 - using buggy and annoying Tapatalk
 

2mario2

Well-known member
Felge koje bi trebao zamijenit za svoje su ove dolje i za njih imam ako zamijenim ljetne potpuno nove gume 15 cola, a danas sam si dofurao čelične od frenda. Ove felge imaju manji ET (oko 40), al za njih su mi dovoljne 2cm distance i šarafi koje bi dobio također od frenda na korištenje dok nebi kupio svoje

Lik isto ima distance i dulje šarafe i nema problema oko nićega



 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Èekaj, mijenjaš ove svoje orginalne 16ice za ovo?
Za koliko keša biš ih prodao, može i na pm
 

2mario2

Well-known member
Pa mijenjao bi ih, da. Jer za 15 cola imam ljetne gume nove, a za 16 bi morao kupovat nove i sad 15 cola zimske za čelične

Nije tajna za cijenu.1500kn tražim za njih, al nije fiksna cijena za ozbiljnog kupca
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ok... valjda će ti onda i ovaj nešto nadoplatit. Jer ove zlatne ne izgledaju baš ko felge od 200€:thinking:
 

2mario2

Well-known member
Trebam felge tako da je samo zamjena. Nisu ni moje neke vrijednosti jer su ogrebane i fali mi poklopac. Ja sam svoje mislio za 1200kn dat, al budem mijenjao ako me ne zezne frajer. ET zlatnih je 35 tako da možda nebudem trebao distance i šrafe dulje možda

Blizanci :grinning-smiley-044:



Skinuo sam 16-ice i čekaju zamjenu preksutra i odmah smo odzračili kočnice dok je bio auto na dizalici

Sad je sve gotovo i čekati moram tu procjenu još par dana da se auto rega napokon
 

2mario2

Well-known member
Kupljen i antifriz jer sam vidio da kapa iz crijeva polako i kad sam mijenjao crijevo je iscurilo dosta tako da će sad unutra skroz friški opet. To hoće tak kad neznalica radi sam, al barem nije ništa strašno i odmah je popravljeno. Sad odzračit sistem još kad to riješimo i tjt. Išao sam si vidjet za aero brisače i njih budem kupio sve nove jer imam obične sad i to ide u smeče jer jedan ostavlja crte. Oko 120kn Zollex-ovi



Sutra popodne dolazi lik s felgama, pa poslikam kad to namontiram, balansiram i još me onda čeka špur samo

Nadam se i da procjenitelj završi sa svojim dijelom u PON il UTO da ga legaliziram za cestu i onda toči, vozi uz sitne preinake s vremenom već spomenute na početku teme
 

2mario2

Well-known member
Meni izgleda ok ovak i rješene gume jedne. Sad zimske još 15 i mir. Distance će ići napred 1,5cm i iza 2cm jer sam probao frendove i taman bi te bile

 

2mario2

Well-known member
Riješene distance i dulji šrafi za 400kn. Tokarene od bronce i te felge su bile na njima tako da ni prstenove netrebam jer mi sad bude sve pasalo. Popodne idem po njih i montiram. U četvrtak stižu papiri je rekao procjenitelj tako da bude valjda onda u petak napokon C2 regan i kompletno spreman za vožnju

I evo kako je to sad ispalo. Distance su 15mm sve 4 i dulji šrafi s njima i lufta ima svugdje i za poklonit još par mm i još bude meni lufta ostalo. Sad imam komplet sve. I čelične za zimske i šrafe za njih te šrafe kratke za alu felge ako ih budem kupovao druge za zimski set dogodine







 

2mario2

Well-known member
Vidjet ćemo. Ovisi o drugim troškovima, al ciljam za zatamnit zadnja stakla prvo i tako polako po redu kad i kako budem mogao
 

2mario2

Well-known member
Mali znak pažnje. Nekome nebitno, meni je bitno odnosno drago. Ja na svom ključu nisam imao Citroen amblem, pa sam si uzeo s ključa od razbitog C2 zadnju plastiku s amblemom i stavio na svoj ključ



Upravo riješen porez. Umjesto malo preko 1000kn poreza po Eurotax-u (za taj eurotax nisam znao inaće mu bi bilo preko 30tkn vrijednost po starom valjda) ja sam platio 370kn i 300kn vještak što je opet ispod vrijednosti na poreznoj za 300kn. Eto, nije 300kn neki iznos samo zašto platiti više kad može manje

Opran i usisan i spreman



 

2mario2

Well-known member
Imam pitanje. Skužio sam da imam na kilometar satu kad stisnem gumb na ručici par opcija npr trenutna potrošnja (jbg novi auto i treba mi vremena da sve skužim), al to ne radi odnosno pokazuje samo crtice i tako i na ostalim opcijama (ukupne kilometre i koliko sam napravio od poništenja na nulu kaže) i kako to osposobit? Jel ima neka caka il mora to frend nekako pomoću dijagnostike?
 

2mario2

Well-known member
Polica osiguranja plačena i ostao tehnički za riješiti. Danas nisam stigao jer radim, pa sam samo za prvu silu uzeo probne tablice

1760kn sa 45% popusta me izašla polica za 90kw
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
1760kn sa 45% popusta me izašla polica za 90kw
Puno. Koje osiguanje?
Bit će da imaš manje od 30 godina ili ti je preprodavač nabio svoju maržu?
Ja u Savi, za 147 kW, platio u lipnju prošle godine 1400 i nešto.

Ispravak: išao vidjeti policu: 1580
 

2mario2

Well-known member
Pošto se sve sad uzima u obzir (prometne, godine itd) meni je u Jadranskom izašlo eto 1760kn sa 45%, a i KR i ZG rege kolko znam su skuplje zbog visoke odnosno više stope prometnih nesreća nego npr u KA ili SB. Imam od jučer punih 30 godina i vozačku od 2009. godine tak da i to valjda utječe na cifru police

Pošto registraciju plača frend budem vidio dal bude sad regan auto (mislim na ovaj tjedan) ili tam počerak idućeg. Ima pripreme za rally Poreč i ima i on izdatke sad velike tak da moram bit obziran i neću navaljivat. Ionak se vozim sa njegovim Caddy-em inaće tak da ako nebi uspjelo ovaj tjedan budem se strpio još tih par dana više. Sad par dana na probama se mogu vozit na posao i doma, pa onda par smjena sa Caddy-em ak bude išao C2 sljedeći tjedan na tehnički tek

Al sve u svemu sve je riješeno i miran sam godinu dana

Danas sam išao na posao i auto se fenomenalno ponaša. Jako lijepo ide, drži se odlično na cesti i sve ostalo je super. Ja zadovoljan skroz
 
Na vrh